Skocz do zawartości

Automatyczne wyliczanie kosztów przesyłki na podstawie masy towaru.

Polecane posty

Ja to widzę mniej więcej w ten sposób:

 

w słownikach w opcjach  'Wysyłka towarów - Sposoby wysyłki' w okienku pojawiającym się po kliknięciu 'popraw' lub 'dodaj' można dodać listę kosztów związanych z tym sposobem wysyłki zależną od masy. Najlepiej w całości definiowalna ręcznie, jakimś prostym trzypolowym gridem - 'masa od', 'masa do', 'kwota'). Z kontrolą, czy masy na siebie nie zachodzą.

 

Każdy towar już teraz ma pole 'masa', które można wykorzystać.

 

Po stworzeniu transakcji, przy wybraniu dostawcy w polu '+transport' powinna pojawić się cena wynikająca ze słownika. Wsio.

Link to postu

Jezeli chodzi o gabaryty to zalezy.

U mnie jak cos ma duzy gabaryt to jest od razu ciezkie, wiec z definicji idzie kurierem, bo tak wychodzi taniej.

 

Mysle, ze przy towarach jest jeszcze potrzebny ptaszek "gabaryt", ktory nie bedzie oznaczal nic innego jak to ze nie jest to standardowy towar tylko wiekszy i albo bedzie to gabartyt B dla poczty albo cos jeszcze wiekszego.

Link to postu

Co do kosztów transportu to przydałaby się możliwość konfigurowania cen przesyłek w zależności od ilości sprzedanych sztuk, masy itp. Sprzedaję towar na sztuki o zbliżonej masie i gabarytach, w zależności od ilościsprzedanych sztuk dla jednego klienta chciałbym mieć możliwość skonfigurowania ceny wysyłki. Przykład: 1 szt. sprzedna - 6 zł wysyłka, 5 szt. sprzedanych - 11 zł wysyłka itd. Chodzi o to żeby koszt wysyłki był w pełni konfigurowalny dla zgrupowanych transakcji. Czy ten temat jest do zrealizownaia?

Link to postu

Faktycznie istnieje opcja 'gabaryt' przy wysyłce. Moja firma jej nie stosuje w ogóle. Standardowe ceny przesyłek zawsze wyliczane są dla gabarytu B.

 

Natomiast zakładając to, że program musi być z oczywistych względów uniwersalny, należy w takim wypadku rozbudować kartotekę towaru o dodatkowe pola dotyczące wymiarów... To z kolei przy agregowaniu kilku towarów o różnych wymiarach wymagałoby rozsądnego algorytmu wirtualnie składającego paczkę (np, żeby nie wyszła paczka 800x20x40, bo zły bok został przyjęty), a to rodzi kolejne problemy, bo każda firma dostarczająca przesyłki inaczej liczy 'nadgabaryt'. Krótko mówiąc do bani.

 

 

Drugą opcją do rozważenia jest wg mnie dodanie wykluczającego checkboxa z opcjami: Gabaryt A, Gabaryt B, Niestandardowy.

Jednakże to też jest metoda z góry skazana na niepowodzenie, bo... sprzedaż 5 przedmiotów z gabarytu A, może spowodować przy agregacji, że przesyłka będzie gabarytem B. Czyli program znowu się pomyli. Już pomijam kompletnie to, że nie będzie kompatydebilny z kurierami, tylko z Pocztą.

 

Z mojego punktu widzenia najprostszą opcją, była by opcja 3, czyli dodanie do towaru pola 'niestandardowy rozmiar'. Przy sprzedaży takiego towaru program powinien wymusić na sprzedawcy ręczne wpisanie kosztów

Oczywiście reszta funkcjonalności zostaje tak jak pisałem wcześniej, czyli banalne 'case' związane z masą i sposobem wysyłki. Czyli w praktyce pomysł tożsamy z opcja e-strefy.

 

Chwilowo nie mam pomysłu co musiałbym sprzedawać, żeby takie opcje niezadziałały :) Zwłaszcza, że prowadzę 2 kompletnie różne sklepy (komputery i zdrowa żywność)... Wszystko sprowadza się do wagi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...