Skocz do zawartości

Spowolniona praca sello

Polecane posty

Witam.

 

Mam dwa konta w sello na tym samym komputerze. Dla jednego konta robię kilka transakcji tygodniowo i wilkośc tej bay około 200Mb natomiast druga baza to transakcje na poziomie kilka tysiecy miesięcznie jak nie tygodniowo. Baza w tym wypadku ma już 2,4Gb i nie wiem jak ją zmnijszyć. Konto z tą bazą działa już tragignie jeśli chodzi predkosć działania. Podpinanie maili do trnasakcji to już prawdziwa męczarnia około 10s na maila. Proszę podpowiedzieć jak mam zmniejszyć bazę ? Przyznam że maile od klientów z zeszłego roku są już mi nie potrzebne a jest ich ponad 14tyś.

 

Co mam robić ?

Link to postu

No ja z chęcią potrzebowałbym takiego oczyszczenia już dzisiaj. Przy tej wielkości bazy nie mogę rozpoznać paczek po numerze  i jak przychodzi wpłata za pobranie czasami bez imienia i nazwiska naprawdę trzeba się pogłówkować żeby rozpoznac wpłate.

 

Jak przełączam na paczki <> wszystkie sello się wysypuje.

 

Opisów aukcji nie mogę usunąć bo co będę wystawiać ?

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam po czasie.

 

Moja baza to już 3,6Gb. Zaczyna robić się krytycznie. Proszę powiedzieć gdzie mogę kupić komercyjną wersje bazy ? I jakie pieniądze wchodzą w grę ?

 

Mam obecnie dwa konta i to na którym jest taka baza ma już obsłużone ponad  40tys transakcji. Przy tej wielkości bazy zapomnieć można o sprawdzaniu transakcji po nr paczki i drugi tragiczny mankament to czas podpinania maila do transakcji (teraz już około 10s). Albo czas przełączenia z transakcji do opłacenia na transakcje wszystkie normalnie masakra!

 

Pytanie czy zakończone aukcje można usuwać z poziomu sello i wykasują się z bazy ?

 

Co jeszcze poza mailami kasować żeby wyskoczyło z bazy? Kiedy ewentualnie będą jakieś narzędzia do optymalizacji pracy sello ?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Powiem Ci że cena powaliła mnie na kolana.

znam cenę, wiem, że kosztuje 40 000 zł  :)

ja otrzymałem ten soft jako nagrodę w konkursie Microsoftu na temat znajmości systemu Windows Server 2008

 

Nie wiem czemu u mnie chodzi normalnie (szybko) a u Ciebie nie,

czy to jest sprawa softu obsługującego bazę,

czy czegoś innego.

Podaj może jaki masz transfer dysku na którym jest baza ( http://www.hdtune.com )

 

Link to postu

Sprzęt na którym zainstalowany jest serwer:

 

Procesor i pamięć

Procesor: Procesor Intel Pentium III Xeon E7200 2,53GHz

Pamięć fizyczna: 2 GiB

 

System operacyjny

Nazwa: Microsoft Windows XP Home Edition

Wersja: 5.1.2600

Pakiet Service pack: Dodatek Service Pack 3

 

Napędy

C: 78.13 GiB NTFS - 26.70 GiB wolne

D: 0.67 GiB CDFS - 0.00 GiB wolne

E: 70.91 GiB NTFS - 9.88 GiB wolne

 

Karta sieciowa

Nazwa: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Adres IP: 192.168.16.2

Adres IP podsieci: 255.255.255.0

Bramka standardowa: 192.168.16.1

Szerokość pasma:

 

 

Link to postu

runtime wg Microsoftu oznacza że TYLKO i WYŁĄCZNIE aplikacja kliencka, z którą został zakupiony Serwer MSSQL, może korzystać z zasobów serwera

 

aplikacje innych firm (np Sello) - nie mogą,

no chyba że Insert ma umowę z M$ i może sprzedawać wersję pozwalającą na wyjątek dotyczący tylko swojego programu

 

takiej wersji MSSQL runtime kupionej wowczas od firmy Insert NIE MOZNA wykorzystywać do pracy z jakąkolwiek inną aplikacją

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...