Skocz do zawartości

Spowolniona praca sello

Polecane posty

Serwer to nie tylko szybki procesor i dysk twardy należy w pierwszej kolejności sprawdzić pamięci i to nie ilość tylko prędkość zapisu/odczytu.

 

Obecnie posiadam bazę danych Mysql postawioną na już leciwym serwerze IBM który ma: 2 x Pentium Xenon 1000MHz, 1GB Pamieci RIMM i dyski SCSI w RAID 5.

Zmuszony byłem przeinstalować całe oprogramowanie, a bazę przeniosłem na zapasowy komputer z Duronem 1400MHz i 512MB DDR.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem czasy generowania zapytań.

IBM 2 min 50 sek.

DURON 1 min 40 sek.

 

;D

 

Link to postu

Sql dostrczony wraz z sello ma ograniczenia do "limitowana do systemów jednoprocesorowych, z 1GB pamięci RAM i 4GB objętości bazy, nie posiada też graficznych narzędzi do zarządzania" Pewnie tu jest problem z wolniejszą pracą.

 

Macie może gdzieś wersje próbną MS SQL która niema takich ograniczeń ? Musze się przekonać na własnej skórze gdzie tkwi problem przed zakupem wersji SQL Server 2008 Workgroup Edition Runtime od INSERTU.

 

Z góry dziękuje.

Link to postu

A więc zainstalowałem serwer z linku jak wyżej no oddzielnym komputerze żeby póki co sobie nie brudzić. Dodatkowo doinstalowałem SP1 bo serwer instaluje na WIN 7.

 

Problem jest taki że za chiny nie mogę połączyć się z serwerem. Cały czas jest coś takiego 1.png.5a5d40900281f80e6cd8119a2f9a188a.png

 

A serwer i nazwy wydają mi się prawidłowe.

 

2.png.b021c11afd41625e0d8275f3a257881c.png

 

Macie jakiś pomysł jak sprawdzić prawidłowość działania serwera ?

 

Pozdrawiam

Link to postu

Kilka miesięcy temu dostosowałem się do zaleceń administratora.

Zakupiłem profesjonalny serwer SQL 2008, wymiana komputerów na nowe inwestycja kilkanaście tysięcy zł. Efekt ??? powiedział bym, że brak efektów. Wszystkie problemy wymienione poniżej są tak jak były. Archiwum przy maksymalnej kompresji zajmuje mi prawie 1 Gb. Co 2 miesiące kasuję ponad 100 000 (słownie sto tysięcy emaili). Rozumiem, że firma Insert woli sprzedawać serwety komercyjne a nie tworzyć aplikacje aby zmniejszać bazę danych do darmowych lecz wiem, że jest w stanie to zrobić poprzednie wersje subiekta oparte na tej samej technologi miały takie możliwości teraz tego nie ma a problem zostaje.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

No i po wielu trudach zainstalowałem MS sql 2008 z wersja na pół roku. Efektu brak. W między czasie dzwoniłem do insertu i zaproponowano mi wersje na 4 stanowiska (workgrup) za ponad 1000zł. Tylko po co jak to nie zdaje egzaminu.

 

Mam za dużą baze i nie działa jak należy. Drugie konto które mam z dużo mniejszą bazą działa idealnie. Proszę o mechanizm odchudzający baze. Nie chce wypominać ale temat poruszany był w 2007 roku ze stwierdzeniem że mamy ważniejsze sprawy a to zrobimy w między czasie.

 

Dla mnie to jest PRIORYTET !!!

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...