Skocz do zawartości

Posnet TEMO USB - brak komunikacji

Polecane posty

Hej

kupiłem, podłączyłem zainstalowałem sterowniki, do drukarki jak i do wirtualnego portu com.

Test komunikacji od czasu do czasu przechodzi.

Komunikacja programem diagnostycznym od POSNETu nie działa - nie widzi drukarki.

Zainstalowałem KasiarzaGT i ten kompletnie nie widzi drukarki.

 

Co robić?

od jutra mam zgłoszone ze będę używał kasy/drukarki.

Wsparcie techniczne w sklepie w którym kupiłem jest srednie, lub nie ma go wcale.

 

Od czego zacząć?

Link to postu

Dwa podstawowe pytania:

1. Czy kabelek napewno sie dobrze zainstalowal? W menadzeze urzadzen nie ma wykrzyknika?

2. Jesli jest napewno OK, to czy przypadkiem nie dziala on na zbyt wysokim porcie? Kasiaz "łyka" porty tylko do COM4, wiec jak masz np kabelek na COM5 to nie ma bata zeby dzialalao.

 

Ja u siebie pod 7 wlaczylem dwa dni z kabelekim, bo zadne sterowniki nie chcialy dzialac :(, ale w koncu udalo sie go odpalic.

 

PS

Jaki masz system?

Link to postu

Hej

kupiłem, podłączyłem zainstalowałem sterowniki, do drukarki jak i do wirtualnego portu com.

Test komunikacji od czasu do czasu przechodzi.

Komunikacja programem diagnostycznym od POSNETu nie działa - nie widzi drukarki.

Zainstalowałem KasiarzaGT i ten kompletnie nie widzi drukarki.

 

Co robić?

od jutra mam zgłoszone ze będę używał kasy/drukarki.

Wsparcie techniczne w sklepie w którym kupiłem jest srednie, lub nie ma go wcale.

 

Od czego zacząć?

 

Jeśli windows ją widzi i ma przypisany com (to prawda, że na wysokich comach nie działa) to czy masz zainstalowane sterowniki insertu do urządzeń?

 

InsERT GT - sterowniki urządzeń fiskalnych na stronie

http://www.insert.com.pl/oferta/sprzedaz/subiekt_gt/wersja_probna.html

Link to postu

system xp pro sp3

sterowniki zainstalowane i te do posneta i te do inserta i kasiarz.

co ciekawe podłączone przez port com w stacji dokującej - widoczny pod port com1 działa bez zająknięcia i pod subiektem i kasiarzem i wszedzie.

podłączone przez usb wykrywa sie na porcie com 11, nie działa nigdzie,

porto com zmieniony na 2 (pierwszy wolny na liscie) nie działa wcale z zadnym z urządzeń

Link to postu

system xp pro sp3

sterowniki zainstalowane i te do posneta i te do inserta i kasiarz.

co ciekawe podłączone przez port com w stacji dokującej - widoczny pod port com1 działa bez zająknięcia i pod subiektem i kasiarzem i wszedzie.

podłączone przez usb wykrywa sie na porcie com 11, nie działa nigdzie,

porto com zmieniony na 2 (pierwszy wolny na liscie) nie działa wcale z zadnym z urządzeń

 

COM zmieniony na 2 w Kasiarzu i w menedżerze urządzeń?

Link to postu
  • 1 rok później...

Dwa podstawowe pytania:

1. Czy kabelek napewno sie dobrze zainstalowal? W menadzeze urzadzen nie ma wykrzyknika?

2. Jesli jest napewno OK, to czy przypadkiem nie dziala on na zbyt wysokim porcie? Kasiaz "łyka" porty tylko do COM4, wiec jak masz np kabelek na COM5 to nie ma bata zeby dzialalao.

 

Ja u siebie pod 7 wlaczylem dwa dni z kabelekim, bo zadne sterowniki nie chcialy dzialac :(, ale w koncu udalo sie go odpalic.

 

PS

Jaki masz system?

 

Witam

 

Mam Windowsa 7 64bit i ten sam problem brak tzn Subiekt GT i brak komunikacji z drukarką fiskalną Posnet temo. Mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

Link to postu

nie rozumiem gdzie wy kupujecie ten sprzęt? przecież kasy/drukarki fiskalne kupuje się w autoryzowanych serwisach które są ZOBOWIĄZANE do uruchomienia takich urządzeń i serwisowania na KAŻDE wezwanie w ciągu 24h (to czy odpłatnie czy nie - zależy od powodu z jakiego urządzenie nie działa) - takie są PRZEPISY... nie dajcie się robić w balona - no chyba że bierzecie sprzęt od osób które nie mają odpowiednich uprawnień - wtedy w razie kontroli jest tak, jakbyście tych kas nie mieli... albo musicie ze 300-500 zł wydać na fiskalizację i przejęcie serwisu przez upoważnionych dealerów... Pseudo oszczędności typu "200 zł taniej w internecie" bez wsparcia technicznego w przypadku takiego sprzętu szybko się mści...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...