Skocz do zawartości

Brak kategorii w Sello wersja 1.5.0

Polecane posty

Witam

Od momentu zmian na Allegro dotyczących kategorii "odzież damska" Sello przestało wystawiać aukcje. Rozumiem że błąd polega na nie pokrywaniu się kategorii. Ściągnąłem nową wersję Sello 1.5.0 i na jednym komputerze nie ma atrybutów a na drugim brak atrybutów i kategorii. Próbowałem pobrać ale zwraca błąd:

 

Błąd 2010-02-28 21:26:46 Ostatnia operacja nie powiodła się. Niepoprawna/niepełna odpowiedź z serwera. The connection with the server was reset (12031)

2010-02-28 21:19:35 Allegro.pl (Polska) - pobieranie kategorii: Wersja: 1.2.58(21630)

 

 

Co mam zrobić w tej sytuacji ?

Proszę o pomoc.

Nie jestem informatykiem tylko lamerem więc proszę łopatologicznie :)

 

Kolejna próba i pojawia się komunikat:

 

Błąd 2010-02-28 21:39:03 Ostatnia operacja nie powiodła się. Zdalny serwer zwrócił błąd: Access key to WebAPI is incorrect or has been blocked. Please contact the author of the program!

2010-02-28 21:39:02 Aktualizacja parametrów z serwisu Allegro.pl

Autorze pomóż proszę.

 

 

Teraz to już nic nie wiem. Przy kolejnej próbie pobrało kategorie, ale po wybraniu nie pokazuje atrybutów.

 

Może sprecyzuję moje pytanie bo trochę namieszałem. Co zrobić aby Sello odzyskało pełną funkcjonalność ?

 

 

Link to postu

Access key to WebAPI is incorrect or has been blocked. Please contact the author of the program!

Trzeba wejść w zarządzania kontami i licencjami i dla kazdego konta wpisać poprawny login allegro (uwzględniając duże litery. I tu prośby aby nie lekceważyć tego co mówię, tylko sprawdzić na Allegro swój login, bo jak się okazuje wielu sprzedawców nawet nie wie jak ma ten login wpisany na Allegro :) ).

Następnie kliknąć OK (nie sprawdzać konta!), po zapisaniu jeśli Sello zacznie coś synchronizować, poczekać aż skończy. Powtórzyć to samo dla innych kont.

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Wybierz kategorię przedmiotu

Tutaj problemem zapewne jest znów huśtawka allegro z kategoriami. Zmienił się numer kategorii a kategorie były nadal stare do pobrania. Trzeba wymusić pobranie kategorii od nowa (z nadzieją, że już są zwracane poprawne). W tej chwili Sello zmusić można tylko poprzez wykonanie polecenia SQL, za pomocą management studio, lub wbudowanego narzędzia linii poleceń OSQL.

 

Obsługa OSQL jest opisana w pomocy Sello. Natomiast polecenie SQL jakie należy wykonać:

update st__Site set st_CategoriesVersion = NULL, st_FormVersion = NULL, st_AttributesVersion = NULL, st_UpdateNeeded = 1

Link to postu

U mnie po wpisaniu komendy w SQL (update st__Site set st_CategoriesVersion = NULL, st_FormVersion = NULL, st_AttributesVersion = NULL, st_UpdateNeeded = 1 )  wyskakuje taki komunikat:

 

Msg 208, Level 16, State 1, Line 1

Invalid object name 'st__Site'.

 

Wszystko tak jak pisze zrobilem aktualizacja kategorii itp. i NIC ---- a

jak się zabrać do tego to nie wiem

 

allegro miesza.. Uśmiech

zaktualizujcie parametry..

jak sie nie da przez sello to usuncie mu recznie daty ostatniej wersji i dajcie NULL i wtedy pobierzeicie (robi sie to na bazie)

....

Link to postu

Należy poprawić zapytanie SQL. Powinno wyglądać następująco

update dbo.st__Site set st_CategoriesVersion = NULL, st_FormVersion = NULL, st_AttributesVersion = NULL, st_UpdateNeeded = 1

 

Należy zwrócić uwagę na to żeby przed st__Site było dbo.

Przynajmniej u mnie taka jest struktura bazy i takie są tabele.

Mam nadzieję że pomoże to innym.

Pozdrawiam

Link to postu

Invalid object name 'st__Site'. oznacza że nie ma takiej tabeli w bazie danych. A dlaczego nie ma? Bo operacja ta jest prawdopodobnie wykonywana nie na bazie Sello a na bazie master.

 

Dziś może uda mi się zrobić ilustrowany tutorial, jak używać SQL Management Studio i OSQL. (albo w najbliższym czasie)

Link to postu

Witam,

po przerobieniu podanego tutoriala w sql program pobrał kategorie ale tylko dla nowo wystawianych aukcji nadaje kategorie z nowymi numerami. Przy aukcjach wczesniej zakończonych i powielonych do ponownego wystawienia Sello nie zmienia numerów kategorii na nowe. Pojawia się błąd:

 

Nieznany stan aukcji. Przy kolejnym wysyłaniu nastąpi weryfikacja wystawienia na serwisie aukcyjnym.

 

Przy tym problemie zalecane na forum rozwiązanie w postaci zwiększenia Timeout'u

nie działa. Dalej jest ten sam problem. Prosze o jasna i przede wszystkim dobra rade jak to naprawić bo zamiast zarabiac to trace pieniądze !!

 

Pzdr

Link to postu

Sello posiada słownik kategorii i to on jest aktualizowany. Kategorie zmienione lub usunięte są oznaczane jako nieaktualne (pozostają w bazie na potrzeby wyświetlania ich w starszych aukcjach).

 

Sello zatem nie ma możliwości zmienić tych kategorii w aukcjach samo, bo jeśli allegro usunie daną kategorię, lub rozbije na 3 nowe to Sello nie ma żadnych podstaw aby przydzielić aukcję do nowej kategorii. Innymi słowy, skoro allegro wycofało jakieś kategorie to nie można wystawić na nich aukcji, trzeba zmienić kategorię na taką która istnieje w serwisie.

 

Nieznany stan aukcji - nie jest to błąd, tylko ostrzeżenie mechanizmu zapobiegającego wystawianie kilka razy tej samej aukcji - problem taki występował w przypadku obciążonego serwera allegro. W nowej wersji postaramy się go poprawić, aby nie "straszył" w sytuacjach, w których nie powinien.

 

ps. Aukcje są powielane czy wystawiane z szablonów?

Link to postu

Odnośnie zmiany kategorii, to wcześniej allegro również robiło takie rzeczy i nie bylo problemów po dokonaniu odbioru nowych parametrów. W przypadku odziezy którą sprzedaję nic sie nie zmieniło...Sukienki to sukienki a bluzki to bluzki.Zmieniły się jedynie numery dla tych działów. Wczesniej sello pobierało takie zmiany. Tak samo pobrało teraz - kiedy robie całkiem nową aukcję nadaje kategorie i numer z nowych danych. Do tego szablon który mam przypisany do wystawiania np. sukienek tez jest zmieniony na nowy. Jedyne czego nie moge zrobić to wystawić aukcji zakończonych i przeznaczonych do ponownego wystawienia.Bo te aukcje kopiuje ze starym kodem.  Jeśli wszedzie jest zmiana to dlaczego nie stało się tak z tymi aucjami? Nie bede przeciez teraz zmieniać każdej aukcji osobno, to wczesniej nie mialo miejsca.

Link to postu
Wiem  ze wczesniej program aktualizował sie w taki sposób, że kiedy następowała taka zmiana to nadpisywał nowy numer do nazwy kategorii

 

Każda kategoria w Allegro ma cechy typu numer i nazwa. Nazwy - czasem ulegała zmianom, numery - te kategorie z których ja korzystam dotychczas nie zbyły zmieniane, albo nie zauważyłem. Po czym zewnętrzny program jak sello może rozpoznawać kategorie? Albo po numerze albo po nazwie. Znając upodobania informatyków jestem przekonany, że podstawowe powiązanie jest po numerze.

Jak program ma rozpoznawać zmiany jeśli ulegnie zmianie numer albo jeśli uległyby zmianie zarówno numer jak i nazwa? Komputery są głupie i nie potrafią się domyślać, że czasem stała jest nazwa a czasem numer.

Link to postu

Sello nadal aktualizuje kategorie tak jak aktualizowało zawsze. Problem jest taki, że wcześniej nie było tak drastycznych zmian. W aukcjach istniejących nigdy nie były aktualizowane kategorie. Dlatego też zdarzało się, że użytkownik przy wystawianiu był informowany, że danej kategorii nie ma i musiał zmienić kategorię. Jednak zmiany te zazwyczaj były małe. Teraz zmieniło się bardzo dużo kategorii oraz jak widać ich numery.

 

Zmiana tych kategorii została pobrana i słownik kategorii jest zaktualizowany w Sello. Jednak synchronizacja kategorii nie modyfikuje kategorii zapisanych w aukcjach, bo nie ma podstaw żadnych aby to zrobić. Po prostu aukcja pamięta pewne dane, które uległy przedawnieniu/zmianie na serwisie.

 

Oczywiście na podobne sytuacje można by w pewnym stopniu się przygotować i wspomóc użytkownika w zmianie kategorii na nowe - ale nie wszystko da się przewidzieć. Sello dosyć dobrze znosi 95% zmian na serwisie, jednak pozostaje te 5%, które czasami dają o sobie znać i trzeba albo pewne rzeczy zmienić ręcznie, albo wypuścić nową wersję dostosowaną do nowych warunków.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...