Skocz do zawartości

EKN - eksport danych z Sello do XML

Polecane posty

Za korzystanie z EKN dostaje się 4 % rabatu więc jest o co walczyć.

Czy ktoś z was posiada plik z wytycznymi do eksportu pliku EKN? (będę wdzięczny za przesłanie na priv)

 

http://www.poczta-polska.pl/ekn/ tu znajdziesz wszystko co potrzeba.

Niestety i tak okaze sie ze to nieprzydatne, bo tak naprawde nic nie dziala. Zrobilem eksport z Sello do XML w EKNowym formacie... no i dupa zbita, bo EKN nie chce mojego pliku. Jedynce co udale sie dowiedziec to, ze "Import nie powiodl sie". Jak widac jest to wiele mowiacy komunikat  ::)

Wyslalem dzis do poczty moj plik XML i powiedzialem, ze maja mi powiedziec co jest zle... zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Prawda jest jedna... EKN to shit jakich malo! Powaznie sie zastanawiam czy dla 4% warto sie tym wogole zajmowac, bo same problemy sa. Pomijac juz fakt, ze nie dokonca da sie zrobic wogole eksport w takim formacie jak oni by chcieli :]

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Miałem przyjemność testować EKN i taki smutny wniosek musiałem przesłać mojemu przedstawicielowi Poczty że to śmieć... Program jest nie logiczny, bez sensownie skomplikowany. I najważniejsze - działa tylko pod WIN XP. Więc po co wypuszczać śmieć który jest dwie epoki do tyłu ponieważ teraz używa się Win 7 i za chwilę prędzej czy później wszyscy będziemy musieli się na to przesiąść.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Myślę, że warto poczekać trochę z inwestycjami, bo od przedstawiciela poczty wiem, że od lata (choć nie umie sprecyzować terminu) ma być nowy program pocztowy. Podobno on-line, ale brak szczegółów. PS U mnie EKN działa na viście, na 7 nie chce :(

 

Popytajcie u swoich przedstawicieli, może coś wiedzą więcej.

Link to postu
Dnia 25.03.2011 o 08:14, e-kupowanie_pl napisał:

Myślę, że warto poczekać trochę z inwestycjami, bo od przedstawiciela poczty wiem, że od lata (choć nie umie sprecyzować terminu) ma być nowy program pocztowy. Podobno on-line, ale brak szczegółów. PS U mnie EKN działa na viście, na 7 nie chce :(

 

Popytajcie u swoich przedstawicieli, może coś wiedzą więcej.

 

Jeśli będzie to miało działać tak jak ekn to ja dziękuję. Dostałem nową wersję beta ekn do testowania od firmy postdata . Zgłosiłem uwagi do tej wersji wraz z opisem błędów. W odpowiedzi dostałem odpowiedź, że wszystko działa :)

Na moje dalsze uwagi Pan zajmujący się ekn zaregował z oburzeniem, że jest to freeware i jak nie chce to nie musze używać. A wogóle to sic! firma postdata nie swiadczy mi usług serwisowych.

W kolejnym mailu otrzymałem odpowiedz:

 

Treść wiadomości została usunięta na podstawie paragrafu 3 pkt. 8 l  "Regulaminu Forum Użytkowników programów InsERT"

 

To po cholerę przysłali mi wersję beta, żebym im laurkę wystawił za błedy w programie i interfejs jak z lat 80-tych.

Jak dla mnie skandalem jest sposob w jaki wydawane są publiczne pieniądze na "informatyzację" poczty .

 

Link to postu

ale jest przeraźliwie drogi - zamiast jakiegoś stałego abonamentu rzędu 20 zł/m-c 24-60 gr za przesyłkę, w moim przypadku płaciłbym jakieś 200-300 zł miesięcznie - to ja podziękuję...

 

Tak, tylko że przy tych zniżkach Poczty Polskiej, to masz 500-600zł w kieszeni dla siebie. Mi to się bardzo opłaca.

 

Rozumiem, że export z sello do tego programu postplus.pl potem export na nośnik dla Poczty? Jak robisz export z sello?

 

Niestety z sello jeszcze nie mają integracji, ale doczytałem na społeczności że pracują nad API, więc może i klienta do sello napiszą.

Ta platforma mi zwraca gotowy plik .zip z hasłem (może też sam plik XML i później do EKNLite szyfrować, ale to za dużo pracy, lepiej ustalić hasło z babką na poczcie i wysyłać .zip-a).

 

Myślę, że warto poczekać trochę z inwestycjami, bo od przedstawiciela poczty wiem, że od lata (choć nie umie sprecyzować terminu) ma być nowy program pocztowy. Podobno on-line, ale brak szczegółów. PS U mnie EKN działa na viście, na 7 nie chce :(

 

Popytajcie u swoich przedstawicieli, może coś wiedzą więcej.

 

Również o tym słyszałem, ale wątpię abyśmy się tego doczekali w przeciągu dwóch lat (wersji stabilnej) no i pewnie nie będzie mowy o integracji.

Link to postu

Myślę, że warto poczekać trochę z inwestycjami, bo od przedstawiciela poczty wiem, że od lata (choć nie umie sprecyzować terminu) ma być nowy program pocztowy. Podobno on-line, ale brak szczegółów. PS U mnie EKN działa na viście, na 7 nie chce :(

 

Popytajcie u swoich przedstawicieli, może coś wiedzą więcej.

 

Dzisiaj pytałem się przedstawicielstwa PP, mają być jedynie poprawki do obecnej wersji ale nic większego.

Link to postu

Ja używam EKN i bardzo sobie chwalę. Oczywiście są dorbne błedy i pewne rzeczy neleży poprawić w nim w nowej wersji, ale można z tym życ i działać dość dobrze. Czas jaki oszczędzam na przygotowaniu wysyłek , dzięki EKN jest bezcenny. Zależy mi by poczta rozwijała ten soft.

 

Jeśli komuś wydaję się on nielogiczny, niezrozumialy, zawiły itp. ... to mogę pomoc go zrozumieć. Polecam bo warto.

Link to postu

Jeśli komuś wydaję się on nielogiczny, niezrozumialy, zawiły itp. ... to mogę pomoc go zrozumieć. Polecam bo warto.

 

Jeśli z palca wprowadzasz dane do ekn i korzystasz z jednego komputera to teoretycznie to działa.

Problemy zaczynają sie przy pracy sieciowej na kilku stanowiskach, korzystaniu z importu danych itp.

Wydruki z ekn przyjmują Tobie na poczcie bez problemu? Czy ich nie robisz, a korzystasz z oryginalnych druczków?

 

Link to postu

do ja_CK :

 

Ja nie miałem problemów z przyjmowaniem ode mnie druków na poczcie. A Ty jakie masz ? Jedyny problem, jaki był na początku to, że w okienkach nie chcieli kwitować odbioru druku przesyłek nierejestrowanych ( po prostu nie rozumiały istoty tej czynności i bały się :) ), ale wyjaśniłem to na moją korzyść z centralą poczty. Podobno poszedł przykaz na cały region, że mają kwitować.

Obecnie juz nie nosze żadnych druków i nic nie kwituję.

 

Wysyłam pliki eksportu na maila poczty , a potem otrzymuje od nich zwrot z pocztowego programu Poczta 2000 , plik zwrotu importuję do EKN wtedy zbiory są oznaczone jako nadane.

 

 

 

Wzielem się za przygotowanie XML'a , sciagnąlem specyfikację , ale w rozmowie z informatykiem poczty dowiedziałem się, że import XML w EKN w obecnej wersji jest wadliwy. Nie działa poprawnie. Ma to być poprawione w najbliższej wersji 3.0.

Mnie to cieszy, to będzie znacząca funkcjonalność EKN.

 

Korzystam ze skrótów klawiszowych w EKN to znacznie przyspiesza. Tego w sofcie on-line chyba brak. Adresy zasysam jako CSV.

 

Dlatego czekam i liczę, że będą rozwijać EKN.

 

Nie testowalem pracy EKN w sieci, udało mi się tak pracę zorganizować, że całość czynności odbywa się na jednym PC.

 

Są jakieś klopoty z pracą w sieci ?

 

A Ty jak sobie radzisz z przygotowaniem wysyłek ? ...z czego korzystasz ?

 

Link to postu

do ja_CK :

 

Ja nie miałem problemów z przyjmowaniem ode mnie druków na poczcie. A Ty jakie masz ? Jedyny problem, jaki był na początku to, że w okienkach nie chcieli kwitować odbioru druku przesyłek nierejestrowanych ( po prostu nie rozumiały istoty tej czynności i bały się :) ), ale wyjaśniłem to na moją korzyść z centralą poczty. Podobno poszedł przykaz na cały region, że mają kwitować.

Obecnie juz nie nosze żadnych druków i nic nie kwituję.

 

Do tego etapu nie dotarłem. Na oko widać , ze wydruki nie są zgodne z regulaminem poczty. Kilka lat temu starałem sie o zgodę na własne wydruki i jak przypomnę sobie wymogi jakie mi stawiali, to jak patrzę na wydruki z ekn , to jakość wydruków z ekn wydaje mi się zabawna. No, ale chwała Paniom na poczcie, ze przyjmują i wystarczyła instrukcja z centrali.

 

Wzielem się za przygotowanie XML'a , sciagnąlem specyfikację , ale w rozmowie z informatykiem poczty dowiedziałem się, że import XML w EKN w obecnej wersji jest wadliwy. Nie działa poprawnie. Ma to być poprawione w najbliższej wersji 3.0.

Mnie to cieszy, to będzie znacząca funkcjonalność EKN.

 

Ja nawet zrobiłem import z xml, tyle że okazało się , ze nie działa. Wymiana maili z poczta nic nie pomogła, w końcu skontaktował sie ze mną producent ekn i dostałem wersję beta do testowania. Jak się okazało w tej wersji beta nic nie zostało poprawione. Moje uwagi o błędach w programie "mądrala " z postdata skwitował , że sie nie znam , a wogóle to sic !!! postdata nie świadczy mi usług serwisowych, nie jestem osobą uprawnioną do zgłaszania błędów w programie, a tak wpgole to jest to freeware i łaski nikomu nie robie. Jak chce to moge korzystać, a jak mi się nie podoba to nie muszę z tego korzystać.

Pytanie tylko po h...j przesyłali mi wersje beta do testowania i zajmowali mój czas.

Sprawa jest o tyle śmieszna, że poprawka jest drobna. Nie importuje z pliku numeru nadania przesyłki i nie zapisuje adresów do bazy we wszystkich miejscach w jakich są wymagane.

 

Korzystam ze skrótów klawiszowych w EKN to znacznie przyspiesza. Tego w sofcie on-line chyba brak. Adresy zasysam jako CSV.

 

Czyli tak jak myślałem z palca.

 

Dlatego czekam i liczę, że będą rozwijać EKN.

 

Po moich kontaktach z postdata nie liczyłbym na to za bardzo. Orły tam sie tym programem nie zajmują.

 

Nie testowalem pracy EKN w sieci, udało mi się tak pracę zorganizować, że całość czynności odbywa się na jednym PC.

 

Są jakieś klopoty z pracą w sieci ?

 

Delikatnie mówiąc są. Nie mówię tutaj o beta, tylko o normalnej wersji . Pierwsza wersja ekn jaką dostałem instalowała własny serwer bazy danych, nie było możliwości wyboru serwera. W kolejnej był wybór serwera, ale nie można było wybrać bazy danych. Każda instalacja zakładała nową bazę. Kolejna wersja jaką dostałem dawała wybór serwera bazy danych i samej bazy danych, nie zakładała nawet przy każdej intalacji nowej bazy danych, ale za to instalacja na kolejnych komputerach w sieci powodowała kasowanie zawartosci samej bazy. Były też jakieś problemy z kontami użytkowników i jednoczesnym korzystaniem z ekn na kilku kompputerach, ale po ponad pół roku nie pamiętam dokładnie co.

 

A Ty jak sobie radzisz z przygotowaniem wysyłek ? ...z czego korzystasz ?

 

 

Darowałem sobie ekn. Pocztą wysyłam tylko listy polecone . Biore z poczty kody kreskowe. Skanuje kody kreskowe i drukuję adresy i liste wysylkową z napisanej dla mnie aplikacji. Kody kreskowe z poczty oczywiście naklejam na przesyłkę :)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli komuś się przyda to mam napisany program w VB do generowania pliku XML dla EKN, ale tylko dla paczek i przesyłek pobraniowych. Program nie ma co prawda możliwości konfiguracji i kilka parametrów należy umieścić bezpośrednio w kodzie programu. Jeśli będą chętni proszę o kontakt. Osoby ze znajomością VB na wyższym poziomie też mile widziane przy ewentualnej rozbudowie ;P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...