Skocz do zawartości

Wysyłanie aukcji nie powiodło się

Polecane posty

Ja mam ten sam problem i niestety nie wie jak mam sobie z nim poradzić! Od paru dni nie mogę wystawić aukcji? prosze o wskazówki jak mogę to rozwiążać, podam, że wystawiam aukcję w zakładce: ksiązki i komiksy. Wyskakuje mi bład, że nieprawidłowa wartość paramteru??

 

Po zainstalowaniu wersji 1.5.1 trzeba pobrać od nowa parametry z Allegro:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=2758.0

 

U mnie pomogło i śmiga.

Link to postu

Nie wiem czy pisałem o tym w tym wątku, ale proszę edytować aukcję przygotowaną do wystawienia, nacisnąć sprawdź opłaty - powinien pojawić się błąd w chmurce.

Potem przejść na zakładkę "Specyficzne", i ponownie sprawdzić opłaty. Jeśli błąd zniknie to zapisać aukcję - powinna się dać wystawić.

Jeśli błąd nadal występuje, to trzeba by ustalić którego atrybutu jest to wina, metodą prób i błędów (czyli wyłączyć atrybut, sprawdzić opłaty).

Proszę wtedy o podanie kategorii i atrybutu, który nie działa prawidłowo.

Link to postu

Witam

Próbuję połączyć sie z bazą poprzez Microsoft SQL Server Men... i pojawia sie komunikat TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio Express

------------------------------

 

The database salebanzi is not accessible. (Microsoft.SqlServer.Express.ObjectExplorer)

 

Czy może ktoś wie co z tym robić?

Wszystko robię tak jak opisane:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=2758.0

Link to postu

Czy wymuszono pobranie parametrów za pomocą polecenia SQL?

 

 

Tak wymusiłem pobieranie parametrów za pomoca polecenia sql i pobrało wszystko, ale to nic nie pomogło.

 

jakieś 20% wystawia się aukcji bez problemu a do reszty trzeba wchodzić w atrybuty ( nic nie trzeba zmieniać ) na nacisnąc OK.

 

Przy wystawianiu codziennie 100-200 aukcji jest to strasznie uciążliwe.

 

czy jest na to jakiś sposób?

Link to postu

Nie wiem czy pisałem o tym w tym wątku, ale proszę edytować aukcję przygotowaną do wystawienia, nacisnąć sprawdź opłaty - powinien pojawić się błąd w chmurce.

Potem przejść na zakładkę "Specyficzne", i ponownie sprawdzić opłaty. Jeśli błąd zniknie to zapisać aukcję - powinna się dać wystawić.

Jeśli błąd nadal występuje, to trzeba by ustalić którego atrybutu jest to wina, metodą prób i błędów (czyli wyłączyć atrybut, sprawdzić opłaty).

Proszę wtedy o podanie kategorii i atrybutu, który nie działa prawidłowo.

 

Podaję atrybut przy którym nie da się wysłać aukcji: Stan "używana" kategoria - Muzyka i Instrumenty > Płyty kompaktowe >

 

Da się to poprawić?

Link to postu

zacząłem wątek w marcu lecz go nie pociagłem - jak mi napisano, że mam grzebać w msql to sobie odpusciłem i czekałem na zmianę parametrów z ALLEGRO....

po kilkunastu dniach odpusciłem sobie i ściąnałem informatyka (autoryzowany od sGT) - ściągnał mi pod wersję 1.4 kategorie lecz nie pobierają sie jakieś atrybuty. Przeinstalowała wersję na 1.5 i nadal to samo, czyści wersję kategori w msql i pobier ją na nowo. Kategorie pobierają się a później prubuje pobrać jakieś atrybuty i nie może - czyzby cały ten bajzel z wystawianiem był przez niepobranie jakiś atrybutów - błąd wyskakuje mi taki sam jak wyżej ktoś podawał.

Sprawdziłem poprzez sprawdzenie opłat i wyskakuje informacja, że jedna lub więcej z wartosci podanych dla opcji dostawy jest niepoprawna

próbuję wystawić w odzież, obuwie, dodatki/odzież i bielizna męska/odzież codzienna/t-shirty.

w opcjach dostawy mam zaznaczone tylko opcje z kurierem i kurierem pobraniowym - cena oczywiście podana, ponizej zaznaczone dodatkowe informacje i pole wypełnione, zgadzam sie na wysłanie przedmiotu za granicę, i odbiór osobisty po przedpłacie. Grzebanie przy nich nic nie pomaga

Skorzystałem z rady poprzednika i wyzerowałem ustawienia w specyficzne - to pomogło - tzn wyskakuje cena w chmurce - co z tego AUKCJA NADAL NIE WYCHODZI.

 

Tłumaczenie serwisu sello, ze ALLEGRO coś zmieniło jest nie do przyjęcia - jest nadużywane i to bardzo cześto a my klienci, co chwilę mamy problem z wystawianiem aukcji. Stwórzcie sobie sztab kryzysowy i jak coś sie dzieje  z na allegro to siadajcie i rozwiazujcie problem!!! Obecny ciagnie się od dwóch tygodni a serwis sello - ma czas przeciż nikt im nic nie zrobi. Wiecie o tym, ze macie stanowisko monopolisty i nie dopuszczacie innych firm do stworzenia konkurencyjnego programu pracujacego z Allegro i sGT a w przypadku problemów zawsze umywacie ręce.

I nie prubujcie zaprzeczać bo potrafię to udowodnić - po prostu macie nas gdzieś. Klient zapłacil to niech spada - jak będę miał czas i ochotę to rozwiażę jego problem - to jest stanowisko INSERTU wobec klienta.

by nie było, że się chowam za nikiem: Maciej Regdosz

Link to postu
Tłumaczenie serwisu sello, ze ALLEGRO coś zmieniło jest nie do przyjęcia - jest nadużywane i to bardzo cześto a my klienci, co chwilę mamy problem z wystawianiem aukcji. Stwórzcie sobie sztab kryzysowy i jak coś sie dzieje  z na allegro to siadajcie i rozwiązujcie problem

Sztab kryzysowy został stworzony i 2 dni po zmianach na allegro było gotowa poprawka w postaci wersji 1.5.1 - link w prawym górnym rogu forum.

 

 

Podaję atrybut przy którym nie da się wysłać aukcji: Stan "używana" kategoria - Muzyka i Instrumenty > Płyty kompaktowe >

 

Da się to poprawić?

Sprawdziłem na kilku podkategoriach i atrybuty działają bez zarzutu. Z tym, że na bazie na której sprawdzałem są pobrane atrybuty i kategorie od nowa (czy wymuszenie za pomocą SQLa było zrobione?).

Link to postu

jak pisałem informatyk wyczyścił wszystko z poziomu msql i wymusił pobranie z poziomu msql.

A co do wersji - wczoraj pobierałem z linku z góry strony i na niej też nie dzialało pobieanie atrybutów - dzisiaj pobrałem plik z tego samego linku z góry strony i po zainstalowaniu na tym działa - chyba wrzuciliscie nowszą wersję - bo musiałem znów robić konwersję bazy danych!

Proszę więc nie ściemniać!!!

I nadal nikt nie napisał czy za cały bajzel są odpowiedzialne atrybuty i co to jest!

Link to postu

Nie wrzucaliśmy nic nowego. Wersja 1.5.1 to 1.5.1, miała wersję bazy 1.51 i obecna też ma 1.51 (co można sprawdzić korzystając z Management Studio) więc o żadnej dodatkowej konwersji nie mogło być mowy. Stąd raczej obstawiałbym błąd ludzki - informatyczny.

 

Sprawdziłem nawet czy czasami link na górze tej strony przypadkiem nie mógłby wskazywać na starszą wersję (informacje tam się zmieniają) i każda z 3 informacji jaka się tam pojawia ma link do tego samego wątku w którym jest do pobrania wersja 1.5.1.

 

Wersja 1.5.1 poprawia m.in. błąd pobierania się atrybutów (jeśli u kogoś wystąpił). Po jej zainstalowania może okazać się konieczne wymuszenie pobrania kategorii i atrybutów za pomocą SQL (link w mojej sygnaturce pod postem). W nowej wersji Sello (w produkcji) jest już zaimplementowane wymuszanie pobierania kategorii i atrybutów z poziomu programu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...