Skocz do zawartości

kilka pytań od "nowego"

Polecane posty

Witam

1.Na allegro sprzedajemy troche rzeczy teraz ok 1500 aukcji... Zmieniło się kilka danych, które trzebaby było zmienić na każdej aukcji! to horror! Czy w sello istnieje takie coś jak "ściągnij aukcje allegro do bazy na kompie" ? i coś w stylu "znajdz i zmień"?

 

2. Jak to wygląda jeżeli chodzi o druki na paczki pocztowe, listy oraz integracja z drukarką DHL ? DHL zaczyna z nami współprace w środe bo latanie codziennie z 30-50paczkami na poczte to koszmar...

 

3.Dużo rzeczy u nas się sprzedaje "na sms" Czyli ktoś dzwoni i składa zamówienie na konkretne rzeczy poza allegro, znajomi czy inni klienci którzy dowiedzieli się o sklepie, czy ich też można wklepać jako kupujących w sello tak żeby nie robić burdelu? TZN u nas każdy ma taką własna baze - kartki czy notatniki, ale jak trzy osoby robią coś innego robi się straszne zamieszanie i ostatecznie nikt nic nie wie, czy wysłano co zamówiono.

 

4. Chciałem sam przetestować sello ale niemoże znalesć serwera... albo nie istnieje serwer albo użytkownik sa etc. Co mam zrobić? Antywirusa z firewallem już usunołem...

 

Prosze pomocy.

Link to postu

Tak zainstalowałem pełną wersje programu i nie działa. Tzn tak jak opisałem nie chce się połączyć z bazą danych.

 

A istnieje jakaś inna opcja zmiany wielu aukcji na raz? Może zapisuje to do bazy danych tekstowej gdzie moge np zwykłym notatnikiem zrobić taką edycje a póxniej załadować to sello?

 

DODANO:

Sciągnołem wersje 1.5.0.

Podczas instalacji serwera sql nagle pojawia się na ułamek sekundy niebieski ekran z błędami i resetuje sie komputer, gdy się włączy znowu na chwile niebieski ekran i znowu reset. Musiałem usówać pliki awaryjnie.

 

Prosze o pomoc jak to zrobić by działało?

Link to postu

A gdzie stoi ten serwer na tym samym komputerze? Czy na pewno dobrze wpisywana jest ścieżka do serwera?

(local)\insertgt

 

gdzie (local) może być też nazwą komputera albo adresem IP,

insertgt - domyślna nazwa instancji serwera instalowanego wraz z Sello. Jesli ktoś instalował serwer oddzielnie, nazwę tą podawał sam, lub domyślnie w przypadku wersji MSSQL Server Express jest to nazwa SQLEXPRESS

 

Baza nie jest w pliku tekstowym, jest to baza Microsoft SQL Server'a i oczywiście można ją przeglądać za pomocą narzędzi takich jak SQL Server Management Studio (Express).

 

Jeśli chodzi o bluescreen, to prawdopodobnie wina instalacji SQL Servera, który w wersji 1.5 jest dostarczony bodajże jako wersja SP3. Instalacja ta może objawiać się właśnie takimi błędami na windows XP SP2. Instalacja SP3 może pomóc, lub też osobna instalacja serwera SQL 2005 SP2 i zainstalowanie Sello w wersji klienckiej (40MB).

 

Jeśli serwer baz danych jest już zainstalowany to nie ma potrzeby instalowania wersji 120MB.

 

edit:

Właśnie uzyskałem dodatkowe informacje. Jeśli komputer nie chce się uruchomić, należy:

1. uruchomić Windows XP w trybie awaryjnym

2. W panelu sterowania > narzędzia administracyjne > usługi nalezy wyłączyć wszystkie usługi związane z sql serwerem, czyli: sqlserv.exe, sqlbrowser.exe i sqlwriter.exe (jeśli jest). Wyłaczyć i przestawić tryb uruchamiania z auto/ręczny na wyłączony.

3. ponownie uruchomić komputer, teraz już system powinien wystartować normalnie.

4. odinstalować SQL server poprzez dodaj/usuń programy

 

Potem można już zainstalować ServicePack 3 do XP, lub też spróbować instalacji Sello 1.5 z serwerem SQL (taka wersja była sprawdzana u nas i instalacja przeszła pomyślnie).

 

Link to postu

Witam ponownie

 

Tak SP3 załatwił sprawe ;)

 

 

ale mam nadal kilka pytań ;)

 

-wpisałem wszystkie dane do konta allegro kliknołem wyślij/odbierz aukcje... Rozumiem że nic przez to nie popsuje i aukcje jak byly tak będą na allegro tylko poprostu zrobi sie duplikat w programie wszystkich danych?

 

-W tym programie SQL Server Management Studio znalazlem i jest takie coś znajdz i zamień... Teraz tylko która tabelka będzie odpowiadać opisom aukcji oraz wysyłce? Jeżeli uda mi się zmienić w bazie szablon na trwających aukcjach co bedę musiał uczynić w programie żeby zaktualizowało się allegro? (tzn szablon aukcji-patrząc ze strony html dzieli sie na 3 części 1-lewy bok, 2-środek-opis, 3,prawy bok, Chodzi o to że u nas zmeniły się na szablonie dane z cześci 1 oraz 3 wydaje mi się że jeżeli każe mu poszukać częsci kodu np 1 i kazać mu podmienić na "nowy fragment" to będzie w porządku?) Jak to zrobić? czy da się w podobny sposób dodac w aukcjach opcje wysyłki kurierem i ich koszt? chodzi żeby to zrobić za jednym razem a nie kazda aukcje po kolei bo jest ich ok 2tys  ;D

 

-jak to wygląda jeżeli chodzi o "wystaw ponownie" w sklepie? też jest taka opcja?

 

-na dniach będziemy mieć umowe z DHL i drukareczke od nich. Da się to jakoś połączyć żeby szło niemalże auto?

 

-W allegro pojawiła się super opcja- formularz opcji sprzedarzy, jak to wygląda tutaj? Jeżeli kupujący wypełni taki formularz pojawi się coś w tranzakcjach w sello czy trzeba to ręcznie zaznaczać?

 

pozdr i prosze o odpowiedz

Link to postu

1. i tak i nie. Sello ściąga to co jest zaznaczone do ściągnięcia, ale Allegro udostępnia informacje o aukcjach tylko przez pewien okres.

 

2. au_allegro, pole aal_description - przed modyfikacją bazy zalecam zrobić jej backup.

 

5. Formularz opcji sprzedaży czy dostawy? :) Zakładam że dostawy - jeśli wypełni to wysyłany jest mail, który może być automatycznie podpięty do transakcji, której dotyczy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...