Skocz do zawartości

Znikający towar z powiązania w sello

Polecane posty

Witam

 

Mam następującą sprawę.

 

Używam Sello 1.5.0. oraz subiekta gt 1.22 SP1 (1.2201.10.1946)

 

Utworzyłem aukcję którą powiązałem z produktem. Kazałem jej wystawiać się w kategorii allegro oraz na sklepie.

 

Wybrałem stosowną opcję: Wznawiaj z tą samom ilością. Następnie dałem on line. Aukcja pojawiła się w trwających i na allegro tam gdzie powinna. Następnie kupiłem przedmiot wystawiony.

 

Aukcja została zamknięta więc pojawiła się w zamkniętych oraz została wystawiona ponownie.

 

Niestety AUKCJA STRACIŁA POWIĄZANIE z towarem. Myślałem, że coś kliknołem może ale nie zrobiłem cały proces ponownie i potwierdziło się, że aukcja wystawiona ponownie automatycznie nie trzyma towaru.

 

O co chodzi? Przecież po to brałem sello, żeby wszystkiego pilnowało. Jak to naprawić...

 

Proszę pilne. Mam ponad 3 tys. aukcji... jak zacznę to wiązać to muszę mieć pewność, że mi to nie poznika za 20 do 30 dni...

Link to postu

Nie jest to jasno napisane...

została wystawiona ponownie

wznowienie przez allegro czy sello?

 

Wyjaśniam ogólnie

Sello utrzymuje powiązania tylko tych aukcji, które samo wystawia.

Jeśli aukcje wznawiane są przez allegro - allegro nie zna powiązania i po odebraniu aukcji przez sello nie będzie powiązania.

Sello nie ma funkcji automatycznego wznawiania.

Link to postu

Chodzi o to, że nowo wystawiona aukcja jest powielana przez allegro, ma inny numer, a Sello ściąga ją jako nieznaną aukcję z towarem jednorazowym. Dopóki aukcje wystawiane są przez Sello to Sello wie, że są powiązane z konkretnym towarem z kartoteki. Natomiast jeśli odebrana zostanie nieznana aukcja to Sello samo nie powiąże jej z towarem.

 

Nie wiem czy jest możliwość aby w jakiś sposób dowiedzieć się o powielonej aukcji (trzeba by to sprawdzić). Ewentualnie dodane zostanie wznawianie aukcji przez Sello, ale na pewno nie w tej wersji.

Link to postu

Trochę czuje się oszukany! Nie potrzebny mi jest ten program do niczego. Nie współgra z subiektem w pełni mało tego nie spełnia podstawowej funkcji komunikacji allegro z subiektem przez sello.

 

Integracja Sello z wiodącym na rynku systemem sprzedaży Subiekt GT umożliwia sprawną i kompleksową obsługę przedsiębiorstwa.

 

 

Usuńcie to z pierwszej strony!

 

1. Nie jest zintegrowany. Pobiera dane z bazy i pracuje na własnych narzędziach TO NIE JEST INTEGRACJA. Dodałem zdjęcia do subiekta 3 nie przeniósł ani jednego do Sello. Ile razy mam robić jeden towar? Zrobiłem go w sello nie przeniósł nic do subiekta zrobiłem w subiekcie nie wszystko przeszło. No gdzie ta integracja? Sello jest pasożytem na subiekcie nie ma nic wspólnego z integracją!

2. Uniemożliwia sprawną obsługę klienta ponieważ nie może pobrać klienta wpisanego do subiekta.

3. Kompleksowo ?? lol Mogę jedynie odebrać informację o paczce po zakupie allegro czy innych portalach aukcyjnych. O kompleksowej obsłudze można by mówić gdy każdy klient mojej firmy może zostać obsłużony przez sello!

 

Nie oszukujcie ludzi... Gdzie mogę zgłosić się po zwrot pieniędzy za 2 roczne wykupione licencje?!

 

Może zabrzmi to mocno... ale nigdy nie spotkałem się jeszcze z takim traktowaniem klienta. Jeżeli program nie działa zróbcie przedrostek BETA dajcie go za darmo! Będziemy go  dla was testować a nie robicie pośmiewisko. Dziś wyszło na jaw, że Insert a w szczególności dział odpowiedzialny za Sello oszczędza na beta testach.

Chcecie zarabiać? zgłoście się tu. http://www.testerzy.pl/.

 

 

 

Link to postu

Nie widzę powodu dla którego miało by to zostać usunięte. (z resztą nie ja ustalam co na tej stornie się znajduje)

 

1. Integracja polega na możliwości wystawiania towarów z Subiekta na aukcjach i na wystawianiu dokumentów - jest o tym mowa w pomocy do Sello.

W kwestii zdjęć, być może w opcjach synchronizacji w sello (administracja > parametry połączenia) jest wybrana opcja pobieraj tylko przy pierwszej synchronizacji. Towary z Sello nie trafiają do Subiekta.

Sello nie jest zintegrowane tak jak inne produkty linii GT, bo nie należy do tej linii (jak np. Gestor GT)

 

2. Bo nie takie było założenie współpracy. Subiekt nie korzysta z Sello, tylko Sello korzysta z Subiekta. Więc sprzedaż obsługiwana jest przez Sello i dalej... trafia do Subiekta. Nie na odwrót.

 

3. Jak wyżej, Sello nie jest usługą Subiekta i nie obsługuje za niego wysyłek.

 

Nie oszukujemy zatem ludzi, bo wyraźnie w pomocy Sello oraz na stronie www.sello.pl jest napisane:

Współpraca z Subiektem GT

    * Pobieranie informacji o towarach i ich stanach z Subiekta GT do Sello. Możliwość wskazania wybranego magazynu i poziomu cen.

    * Tworzenie dokumentów wstępnych dla towarów powiązanych z Subiektem GT (zamówienie od klienta z możliwością rezerwacji towarów).

    * Możliwość realizacji zamówienia poprzez dokument końcowy (FS – Faktura sprzedaży, PA – Paragon, PAI – Paragon imienny).

    * Aktualizacja zamówienia po zmianie listy towarów w transakcji.

    * Wprowadzanie klientów do bazy danych Subiekta GT.

    * Przestrzeganie uprawnień użytkowników z Subiekta GT.

    * Możliwość dodawania kosztów wysyłki jako pozycji na dokumencie.

 

Zatem program działa i robi dokładnie to co jest napisane w powyższej liście.

 

Proszę zatem się niepotrzebnie nie unosić, bo jak widać problem wynika z niezrozumienia założeń współpracy Sello z Subiektem. Nie ma też sensu wszystkie winy zwalać na nas (w szczególności na mnie), bo ja nie ustalam wszystkiego - jestem tylko programistą i mogę udzielić pomocy technicznej - i po to przede wszystkim jest to forum.

Link to postu

 

Sello nie jest zintegrowane tak jak inne produkty linii GT, bo nie należy do tej linii (jak np. Gestor GT)

 

 

Rozumiem prawie wszystko. WERSJA BETA SELLO skończy się wraz z pojawieniem się wersji SELLO GT.

 

Nadal obstaje przy zwrocie pieniędzy za 2 licencje.,

 

 

btw. Link do informacji poruszonych przez p. jest taki http://www.sello.pl/o_programie/szczegolowy_opis.html więc nie na sello.pl.

Link to postu

Proszę w tej sprawie skontaktować się z działem handlowym, lub wysłać maila na sello@insert.com.pl.

 

Chwila chwila przecież to forum Sello nie chce rozmawiać z nikim z insert.com.pl

 

Mogli byście już się nie wygłupiać...

 

Insert / Sello to to samo ? nie ? to produkt inserta? współpracuje w końcu czy jest zintegrowany? Jakby ? Gdzie wsparcie do subiekta przy sello?

 

Jakby proszę o uściślenie ostatniej odpowiedzi... Kiedy skończą się beta wersje Sello?

 

 

Link to postu

Proszę wybaczyć, ale ja jako programista nie zajmuję się sprawami handlowymi. No przecież nie pójdę i nie zrobię przelewu na czyjeś konto z firmowej kasy.. ;) Tym zajmuje się dział handlowy.

 

InsERT S.A to jest nazwa firmy, nie nazwa programu. Programy firmy InsERT to między innymi Sello, Subiekt GT, Rewizor GT, Rachmistrz GT (linia programów Insert GT - do której Sello nie należy).

 

Kiedy skończą się beta wersje Sello?

pozostawię to jednak bez komentarza, bo zostałbym posądzony o arogancję.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...