Skocz do zawartości

Wysyłanie danych na strony błąd SOAP

Polecane posty

od kilku godzin po zejściu aukcji błąd;

Wysyłanie informacji o towarach transakcji nie powiodło się:

dotyczy:  NOWY płaszcz rozmiar 38 (000000000)

:

Nie można porozumieć się z serwerem. Błędna odpowiedź SOAP z serwera.

:

 

Dotyczy ok 200 aukcji które dzisiaj zakończyły się ze sprzedażą, na szczęście wieczorem

 

Odbieranie danych ze stron to samo:

Podczas pobierania danych ze stron w Strefie Sello wystąpił błąd:

Pobieranie informacji o zmienionych stronach nie powiodło się:

Nie można porozumieć się z serwerem. Błędna odpowiedź SOAP z serwera.

:

 

Czy klienci w takim wypadu dostaną adresy do strony transakcji, czy będą mogli zmieniać dane do wysyłki itd ?

Jeżeli nie to super, a jeszcze lepiej kiedy wejdzie obowiązkowe udostępniane PZA kiedy klient kupi i wyskoczy taki kwiatek, wpłacić wpłaci zaraz po zakończeniu aukcji tylko, że adresu do wysyłki nie zmieni itd... to będzie porażka, bo towar będzie można już teoretycznie wysłać, praktycznie nie oczekując jak na zbawienie poprawnej komunikacji Sello z serwerami

Link to postu

Czy ten problem nadal się powtarza? Czy był może instalowany na komputerze jakieś nowe oprogramowanie? Sprawdziłem i serwer strefy wczoraj funkcjonował normalnie ( ten błąd wskazywał by na brak połączenia z serwerem).

 

Czy da się utworzyć nową stronę na strefie czy problem dotyczy tylko "Wysyłanie informacji o towarach transakcji..."

Link to postu

Strony tworzy.. nie wysyła danych na nie, dziś paczki już wysłane, ale dane na stronach niektórych nieaktualne:

Wysyłanie danych adresowych nie powiodło się:

dotyczy: Grupa transakcji

klient: kimonek

:

Nie można porozumieć się z serwerem. Błędna odpowiedź SOAP z serwera.

:

 

Z tego co wiem nic nie było instalowane

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

PLIZZZ niech ktoś tycnie paluszkiem w hebelek od fazy żeby serwerek uwalić a później drugi raz paluszkiem, żeby wstał.

To zaczyna być denerwujące. Nie dość, że trzeba standardowo walczyć z inteligencją klientów, z miłością do nas i zapałem do usprawnień Wielkiego Alla, to jeszcze na dokładkę Strefa się sypnęła, klienci nie dostają maili o stronie Sello, a na stronie wiszą informacje sprzed I wojny o banana.

 

Link to postu

Strefa leży i kwiczy a tu weekend za pasem, także pewnie w poniedziałek wstanie.

Tak, koniec tygodnia, BarteK pewnie już zaczął uprawiać weekendowy seks przedmałżeński ;) i tak do poniedziałku nie będzie komu kopnąć w serwer strony sello.  :-\

 

p.s. Możemy zrobić zawody, komu do poniedziałku od teraz nabije najwięcej błędów w Sello z powodu strony ;)

Zwycięzcę Insert zatrudni na konsultanta do spraw nieoczekiwanie i znikąd pojawiających się problemów z Sello ;)

Link to postu

No to ja mam błąd do poprawienia w sello, ewentualnie może to być propozycja nowej funkcjonalności.

Chodzi o to, aby poszerzyć to pole na dole okienka sello pokazujące ilość błędów, bo w tej sytuacji to czuję się zdezorientowany ;)

A tak BTW, może przy okazji kolejnej wersji sello wprowadzić dodatkowy zapis w licencji stanowiący, iż sello nie może się psuć w piątki i przed dłuższymi świętami. Tak, żeby program wiedział, co mu wolno a czego nie  ::)

Link to postu

U mnie nie tylko strony sello nie chodzą

 

ale serwer licencji sello również padł.

 

chciałem przejść z wersji 1.3.6 na 1.5.1 - oczywiście się nie udała konwersja baz i nie wiadomo dlaczego.

 

więc założyłem nową bazę o takiej samej nazwie na innym kompie, odpalam sello wer. 1.5.1. a tu mój ulubiony komunikat:

 

"Wystąpił błąd przy pobieraniu licencji. Nie można porozumieć się z serwerem ..."

 

Może mają niezapłacone rachunki za prąd?

Link to postu

Jestem ciekaw kiedy ktoś się za to weźmie!!!!

W poniedziałek po porannej kawie i prasówce :(

 

A tak BTW: w poniedziałek będę miał wyjątkowo zabawny dzień. Klienci, którzy kupili w piątek i paczki w piątek zostały wysłane + klienci którzy kupili/ją w weekend i dostają regularną korespondencję np. dot. wpłaty = w poniedziałek dostaną milutki list powitalny z naszego systemu, taki, jaki powinni dostać zaraz po zakupie, gdyż strony sello wezmą i się założą.

Czyli np. klient dostanie od kuriera paczkę, a zaraz później list powitalny z instrukcją poczynania na wypadek zakupu u nas przez Allegro.

Qrevsko zabawnie będzie. Qrevsko. :( :( :(  ???

 

Link to postu
Tak, koniec tygodnia, BarteK pewnie już zaczął uprawiać weekendowy seks przedmałżeński Mrugnięcie i tak do poniedziałku nie będzie komu kopnąć w serwer strony sello. 

 

Prawie dobrze, z tym, że jestem żonaty i mam dwójkę dzieci, więc o seksie przedmałżeńskim nie może być w tym wypadku mowy :)

 

Problem już opisywałem w innym wątku, więc tu tylko dodam, że zostało to naprawione 30 minut od momentu gdy informacje o błędach do mnie dotarły.

Link to postu

Biorąc pod uwagę Wasze regularne problemy sprzętowe i software'owe związane ze strefą Sello proszę o poważne przemyślenie udostępnienia pakietu 'Serwer' dla chętnych.

Poza oczywistą dla Was wadą związaną z koniecznością dokonania pewnych poprawek w samym Sello, oraz zapewnienia supportu dla 'adminów' InsERT osiągnąłby w ten sposób kilka mierzalnych korzyści:

1. mniejsze obciążenie firmowych łącz

2. mniejsze obciążenie firmowych serwerów (obie opcje to czyste pieniądze)

3. spora rzesza testerów kodu serwerowego (czyli szybszy rozwój aplikacji=więcej zadowolonych klientów).

 

Zdaję sobie sprawę z pewnych utrudnień z tym związanych, jednak na dłuższą metę chyba jest to rozwiązanie, które pozwoli na utrzymanie Sello na topie, bez ponoszenia ogromnych kosztów związanych z zatrudnianiem kolejnych ludzi i zwiększaniem mocy obliczeniowej (bo to co obecnie oferujecie ciężko nazwać profesjonalnym rozwiązaniem).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...