Skocz do zawartości

Problem ze Strefą Sello

Polecane posty

Wniosek stąd, że mamy środę i dopiero dzisiaj po 4 dniach awarii (z czego 2 roboczych) widać jakieś zmiany w działaniu. Nie wiem do kogo pisze Pan o tym czy jest to php, czy nie. Zasada jest identyczna niezależnie od tego czy piszecie aplikacje w banglabangla, assemblerze czy cholera wie czym jeszcze. Prośba do klientów z serii 'przestańcie korzystać z naszych usług, bo mamy za słaby sprzęt' jest oznaką braku profesjonalizmu, a przeciążenie sprzętu i efekt nawarstwiania się obciążenia przez dochodzące wywołania można spokojnie rozładować w dużo krótszym czasie. Prawdę mówiąc można to było zrobić jedną regułką na waszym głównym routerze obsługującym ruch w sieci. Bo chyba posiadacie tak zaawansowane urządzenia, prawda?

Panie Bartku czasami najzwyczajniej na świecie brakuje Wam rąk do pracy, czasami inwestycji w sprzęt, czasami doświadczenia w sytuacjach kryzysowych, a czasami blokuje Was obieg informacji w firmie. Ja to rozumiem, ale takie sytuacje jak ta z weekendu pokazują, że insert niewystarczająco poważnie podszedł do specyficznego problemu aplikacji aukcyjnej, dla której support jest o wiele cięższy niż rozmowy z Paniami Księgowymi, które nie wiedzą w co kliknąć i którym można wmówić 'że tak ma być'.

 

Liczę mocno na to, że kolejne wpadki, które zanotujecie utwierdzą mnie w przekonaniu, że chociaż wyciągacie wnioski z tych które się już zdarzyły, bo robota którą wykonujecie nie należy do najprostszej, ani najbardziej przewidywalnej, a aplikacja mimo wszystko jest jedną z najlepszych na rynku.

Krótko mówiąc keep up the good work, a jak coś pieprznie, to myślcie intensywniej...

Link to postu

Pozwolę się nie do końca zgodzić. Faktycznie prośba do użytkowników o lekkie zwolnienie może nie jest do końca profesjonalnym posunięciem, ale za to w tej sytuacji najbardziej skutecznym. Innego rozwiązania w tej chwili nie było - ja przynajmniej nie potrafię sobie innego wyobrazić (nie jestem administratorem serwerów i nie znam się na sposobach rozładowywania obciążenia od strony serwerowej).

 

Prawdę mówiąc można to było zrobić jedną regułką na waszym głównym routerze obsługującym ruch w sieci. Bo chyba posiadacie tak zaawansowane urządzenia, prawda?

Myślę, że do takich wypowiedzi potrzebna jest raczej znajomość naszej infrastruktury serwerowej.

 

Z resztą postu oczywiście się zgadzam. Niestety zawiodły mechanizmy monitorujące działanie serwerów, zostaną one poprawione. Infrastruktura serwera Strefy także w najbliższym czasie zostanie zmieniona.

 

Licencja dla wszystkich osób, które miały w tym czasie aktywną licencję zostanie przedłużona o czas w którym występowały problemy z dostępem do serwerów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...