Skocz do zawartości

a jednak 1.5.1 wystawia aukcje podwójnie

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...

Jak tylko uda się zdiagnozować przyczynę. Na razie nie możemy tego błędu w żaden sposób powtórzyć.

Widzę, że temat umarł, a problem pozostał. Wydaje mi się, że problem jest poważny, a przede wszystkim kosztowny.

Tydzień temu znów mi zdublowało prawie wszystkie aukcje wystawiane danego dnia. Insert znów mi wisi kolejne kilkaset złotych.

Dlatego jeszcze raz opiszę problem z uwzględnieniem ostatnio zauważonych prawidłowości.

1. Aukcje wystawiane tylko i wyłącznie przez planowanie w sello. Nie używam szablonów do przygotowania aukcji. Przygotowuję html, robię "nowa aukcja" wklejam html w opis i ustawiam planowanie sello np. na 30 lutego 2010 na godzinę 23:00. Tak robię np. z 50 aukcjami.

2. Gdy przychodzi godzina wystawienia aukcje zaczynają się wystawiać "na hura" (wszystkie zaplanowane na tą samą godzinę).

3. Infrastruktura to serwer 2005 i 4 końcówki klienckie z sello, net 512/128.

4. Jeśli wszystkie zaplanowane aukcje są na tą samą godzinę, to w 100% większość będzie zdublowana. Nie ma znaczenia ile jest włączonych komputerów, ilu użytkowników zalogowanych, na którym kompie akurat odpali się wystawianie. Próby były też z wirtualnym użytkownikiem sello na serwerze, i tylko on miał uprawnienia do wystawiania aukcji. Ten sam efekt.

5. Zdublowane aukcje wyglądają tak, że jest jedna i kilka- dziesiąt sekund, minuta później następna. Pierwsza z nich zawsze jest bez powiązania z towarem sello a transakcje przychodzące z takiej aukcji nie mają kosztów transportu.

6. Rozwiązanie, które znalazłem, jedyne działające, to planowanie po jednej aukcji co minutę. Wówczas wszystko wygląda OK jak na razie. Jednak takie szydełkowanie obarczone jest mnóstwem niedogodności, o których pisałem wcześniej, a do tego limituje ilość aukcji możliwych do bezpiecznego wystawienia do 1440 w ciągu doby.

7. Niestety nie wiem (i wolę nie eksperymentować ze względu na koszty) jaka jest "masa krytyczna" ilości aukcji zaplanowanych na tą samą porę, przy której zaczyna się problem.

8. Sugerowane rozwiązanie: jeśli sello odpala po 1 wątku dla każdej aukcji, którą ma w danym momencie wystawić, to może lepiej niechby to był jeden wątek wystawiający na cały proces wystawiania i w nim kolejkować wystawienia. Jedna się wystawia, jak się wystawi to dopiero idzie następna itd.

9. Nie przypominam sobie albo nie zauważyłem, aby ten problem występował w starych wersjach sello - 1.3.x 1.4.x

 

 

Link to postu

Zgłoszę się na priv, być może uda się ten problem rozwiązać.

OK. Nie ma problemu... tylko zanim na prv, to właśnie wpadło mi do cebra takie coś - czy jest możliwe i czy może stwarzać ten problem:

Mam ustawioną synchronizację auto co pół godziny. Jeśli w tym czasie złapie się wystawianie aukcji to zaczyna wystawiać. Ale jeśli aukcji do wystawienia jest dużo na raz i zajmuje to więcej niż pół godziny, to odpali się kolejne zaplanowane synchronizowanie i co? Czy druga synchronizacja pominie proces wysyłania aukcji, czy będzie też w jakiś sposób "pomóc" pierwszej, jeszcze trwającej synchronizacji?

Link to postu

synchronizacje są kolejkowane, więc nie odpali się nowy wątek, który na boku mógłby to zrobić. Natomiast nie mogę wykluczyć, że tak się nie może zdarzyć poprzez wzgląd na sam sposób wystawiania.

 

Przydatna była by informacja, czy aukcja zdublowana wystawia się zaraz po swoim poprzedniku, czy może pomiędzy oryginałem i dublem wystawia się jakaś inna aukcja - można by to stwierdzić po numerach aukcji.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

czy aukcja zdublowana wystawia się zaraz po swoim poprzedniku, czy może pomiędzy oryginałem i dublem wystawia się jakaś inna aukcja

u mnie pomiędzy oryginałem i dublem wystawia się kilka aukcji (3 - 8 )

 

Kurdę, nie śledzę szczegółów, jak się te aukcje wystawiają ale właśnie zauważyłem, że mam wiele aukcji podwójnie wystawionych. Ludzie, do cholery, czy wy jesteście na prowizji od Allegro?? Przecież to kosztuje!!

 

Co ciekawe, zdarza się, że spośród aukcji z jednej partii nie zawsze wszystkie się dublują, zdarza się, że tylko część a część idzie pojedynczo.

Zawsze wystawianie mam zaplanowane (tylko) przez Sello.

Link to postu

Dzisiaj zaobserwowałem następujące zjawisko:

W trwających f8, wyszukanie po nazwie. Znajduje 1 aukcję.

Wybieram po lewej wystaw ponownie, wybieram dni, potwierdzam

i w dymku informacja Powielono 2 z 2 aukcji

UPS...

W przygotowanych czekają 2 identyczne aukcje  ???

 

Niestety przy drugiej próbie uzyskania tego zadziwiającego efektu powiela się prawidłowo 1 aukcja.

 

To nie jest pierwszy raz gdy wydawało mi się, że niektóre aukcje po Wystaw Ponownie pojawiają się podwójnie, ale dotychczas przygotowywałem sporo aukcji, potem sprawdzałem (albo i nie) i wysyłałem aukcje. Dotychczas zakładałem, że może kliknąłem 2 razy. Tym razem efekt był wyraźnie widoczny. Komunikat w dymku jednoznacznie potwierdził błędne działanie programu  :'(

 

BarteK: powalcz proszę... :'(

 

 

Link to postu

U mnie raczej nie ma to (duble) związku ze sposobem utworzenia aukcji czekającej na wystawienie.

Raz, że dubli nie mam na liście Przygotowane. Pojawiają się dopiero w trwających po wystawieniu oraz na Allegro.

Dwa, przygotowuję aukcje na trzy sposoby. Wystaw ponownie z trwających, wystaw ponownie z zakończonych, albo robię zupełnie nową aukcję.

Zawsze jednak przygotowuję w "Przygotowanych" nie jedną ale "Powiel"am ją sobie na zapas, np. na 3-4 miesiące zmieniając tylko zaplanowaną datę wystawienia przez Sello na co 14 dni.

IMO z moich obserwacji problem może leżeć (pisałem o tym) w czasie, który zajmuje dla Sello wystawienie danego pakietu aukcji zaplanowanych na tą samą porę (lub odpalonych jednocześnie ręcznie). Przypuszczam to na takiej podstawie, że duble produkowały mi się jak króliki we mgle i nagle pewnego dnia przestały. Jedyna różnica w "środowisku" między dublowaniem, a nie dublowaniem była taka, że przyspieszyłem 3-krotnie internet i o połowę zmniejszyłem ilość przygotowanych aukcji. Czyli nie przekroczyłem "masy krytycznej". Zastępczo pomagało również ustawienie planowań na co minutę jedna aukcja, zamiast wszystko na hura.

...no ale to wszystko już pisałem. :)

Link to postu

W tej chwili czekam na logi od ludzi, którzy zgłosili chęć pomocy przy znalezieniu przyczyny tego błędu.

 

ceryl, ta obserwacja jest zupełnie różna od tych dotychczas występujących, więc może jednak czynnik ludzki? Najlepiej gdyby udało się to powtórzyć, lub pokazać w jakiś sposób (film?)

Link to postu
  • 2 lata później...

Chciałem dopisać się do tego wątku mam podobną sytuację na nowej wersji sello.

Z tego co zauważyłem dublowanie aukcji następuje w przypadku gdy jeden użytkownik wystawia aukcje i włączy synchronizację i gdy w tym czasie kolejny zrobi to samo, zdarza się że zdubluje kilka aukcji a czasem i kilka tysięcy. Pytanie czy da się to jakość sensownie obejść, przyznam że koszty tego błędu są dość wysokie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...