Skocz do zawartości

a jednak 1.5.1 wystawia aukcje podwójnie

Polecane posty

Litości. Sello zaczyna generować nam całkiem wesołe koszty Allegro.

Wcześniej miałem podejrzenia, co do podwójnego wystawiania aukcji. Może błąd ludzki, może źle zaplanowane aukcje.

Dzisiaj specjalnie przysiadłem zobaczyć co się stanie.

Około 30 aukcji zaplanowanych przez Sello ustawionych na tą samą godzinę.

Na oko (nie chcę się już frustrować dokładnie i liczyć dokładnie) 3/4 zostało wystawionych podwójnie z przesunięciem o kilkanaście - kilkadziesiąt sekund.

Zaraz następna paczka aukcji w przygotowaniu do wypuszczenia. I????

Oczywiście wersja Sello 1.5.1.

 

p.s. Czy ktoś z obecnych zna jakiś sprawny program, w który mógłbym wrzucić HTML aukcji z parametrami, a on by mi te aukcje wystawiał bezbłędnie co określoną liczbę dni lub w zaplanowanym czasie?

Bo na ekipę Sello chyba liczyć nie można - problemu poważnego, bo kosztownego od dawna rozwiązać nie potrafią, a co dopiero zrobić bardziej rozbudowane planowanie wystawień.

 

Link to postu

Witam, po co planujesz wystawianie kilkudziesięciu aukcji na tą samą godzinę? Wystarczy zaznaczyć "gotowa do wystawienia" i wysłać hurtowo wszystkie aukcje. Jeżeli chcesz zaplanować wysyłkę na konkretną godzinę to spróbuj wysłać te aukcje z 30 sekundowym odstępem i napewno wszystko będzie ok. Ja tak robię i wszystko przebiega prawidłowo.

Link to postu

Witam, po co planujesz wystawianie kilkudziesięciu aukcji na tą samą godzinę? Wystarczy zaznaczyć "gotowa do wystawienia" i wysłać hurtowo wszystkie aukcje. Jeżeli chcesz zaplanować wysyłkę na konkretną godzinę to spróbuj wysłać te aukcje z 30 sekundowym odstępem i napewno wszystko będzie ok. Ja tak robię i wszystko przebiega prawidłowo.

Dlatego, że planuję wystawianie aukcji na kilka miesięcy na przód (2-3), co tydzień, co dwa ten sam zestaw aukcji. Stąd tak nalegałem na zrobienie funkcji powtarzania wystawień w Sello.

A ustawiam je na tą samą godzinę, gdyż wydaje mi się ona optymalna, a z kolei mając dochodzący co jakiś czas nowy asortyment i odchodzący stary, trudno jest pamiętać, który towar ma być co 2 tyg. wystawiany np. o 23:00:00, który o 23:00:30, który o 23:00:15 itd. Potrzebny byłby papierowy grafik... tylko skoro ułatwianie sobie życia za pomocą Sello ma polegać na grafikach, to po jaką cholerę mi w ogóle Sello... ;(

Moim zdaniem faktem jest, że podwójne wystawianie to błąd Sello, niezależnie od okoliczności. Błąd, który w skali miesiąca dużo kosztuje. Mnie, a nie Insert.

Może, jeśli Sello nie wyrabia się z wystawieniem X aukcji o zadanej godzinie, powinno po prostu je kolejkować i wystawiać jedną po drugiej.

Link to postu
Może, jeśli Sello nie wyrabia się z wystawieniem X aukcji o zadanej godzinie, powinno po prostu je kolejkować i wystawiać jedną po drugiej.

Nie w tym rzecz. Z każdym błędem można się uporać jeśli można go powtórzyć. Ostatnio próbowaliśmy różnymi sposobami spowodować podwójne wystawienie i mechanizm działał prawidłowo. Tym bardziej dziwne jest, że aukcja wystawia się z kilkusekundowym opóźnieniem.

 

Czy w czasie wystawiania w raporcie pojawiały się może jakieś błędy? Proszę też sprawdzić czy w panelu sterowania w dodaj\usuń programy widnieje tylko jedna wersja Sello.

Link to postu

Czy w czasie wystawiania w raporcie pojawiały się może jakieś błędy? Proszę też sprawdzić czy w panelu sterowania w dodaj\usuń programy widnieje tylko jedna wersja Sello.

Błędów nie zauważyłem. W panelu 1 Sello. W tym czasie pracowały 2 lub 3 komputery z Sello + serwer bazodanowy. Połączenie 512/128 było w tym czasie stabilne.

Link to postu

czy w parametrach wysyłania i odbierania jest wybrany jakiś komputer (użytkownik) z którego odbywa się synchronizacja, czy jest wybrany (dowolny).

U mnie dowolny. Jest również szansa, choć nie koniecznie, że ten sam użytkownik jest zalogowany na kilku komputerach.

p.s. Przeanalizowałem jeszcze raz sytuację. Zdublowane aukcje pochodziły zw słynnego weekendu, kiedy padła strefa Sello. W takim wypadku synchronizacja wszystkiego trwała i trwała, bo komputer chciał się dogadać ze strefą w dobrej wierze. Może tu gdzieś leży przyczyna. Na wszelki wypadek przeanalizowałem daty wypuszczenia i instalacji u mnie ostatniej wersji 1.5.1 i wychodzi na to, że na 100% tydzień temu miałem już 1.5.1.

Link to postu

Samo wysyłanie aukcji nie ma związku z dostępem do serwerów Strefy i licencji więc to raczej zbieg okoliczności.

domyślam się... spiskowa teoria wątków ;) Ale tak mi wpadło do głowy... Rozpoczyna się proces synchro wszystkiego. Wszystkie wątki (poczta, pobór aukcji ect.) się pokończyły. Ale wątek odpowiedzialny za strefę wisi przez godzinę. W tym czasie godziny znów zaczyna się kolejne automatyczne pełne synchro w tym wystawianie aukcji... I tak na np. 3 kompach.

No nie wiem, to tylko sugestie i domysły.

Link to postu

Oczywiście wersja Sello 1.5.1.

 

Mi się zdarzyło to parę razy w wersji 1.4, którą używałem do niedawna.

Niestety nie mam czasu kontrolować codziennie - przynajmniej się nie stresuję  :P

W każdym razie u mnie dane ściągają się dane tylko na jednym komputerze - serwerze, tylko na 1 użytkowniku.

 

Natomiast zarówno w wersji 1.4 jak i 1.5 notorycznie aukcje trwające tracą powiązanie z towarem (sorry, nie wiem czy było to na forum, nie mam czasu na takie "lektury"), zaraz instaluje 1.5.1, oby było lepiej...

Link to postu

 

Natomiast zarówno w wersji 1.4 jak i 1.5 notorycznie aukcje trwające tracą powiązanie z towarem (sorry, nie wiem czy było to na forum, nie mam czasu na takie "lektury"), zaraz instaluje 1.5.1, oby było lepiej...

Zauważyłem nieśmiało, że czasami faktycznie niektóre aukcje nie mają powiązania z towarem. Nie wiem czy to czynnik ludzki czy insercki. Nie mniej dzisiaj moja połowica zauważyła, że dla tych niepowiązanych właśnie ściągają się zerowe koszty transportu.

Nie analizowałem tego, więc zapodaję tylko jako plotkę zasłyszaną od baby ;) do ewentualnego prześledzenia.

Ahh... i na pewno nie zależy to od towaru. Bo ten sam towar mam na kilku aukcjach i raz w trwających jest powiązany a z inną aukcją nie. Raz ściągają się koszty transportu a raz nie.

Link to postu

 

Natomiast zarówno w wersji 1.4 jak i 1.5 notorycznie aukcje trwające tracą powiązanie z towarem (sorry, nie wiem czy było to na forum, nie mam czasu na takie "lektury"), zaraz instaluje 1.5.1, oby było lepiej...

Zauważyłem nieśmiało, że czasami faktycznie niektóre aukcje nie mają powiązania z towarem. Nie wiem czy to czynnik ludzki czy insercki. Nie mniej dzisiaj moja połowica zauważyła, że dla tych niepowiązanych właśnie ściągają się zerowe koszty transportu.

Nie analizowałem tego, więc zapodaję tylko jako plotkę zasłyszaną od baby ;) do ewentualnego prześledzenia.

Ahh... i na pewno nie zależy to od towaru. Bo ten sam towar mam na kilku aukcjach i raz w trwających jest powiązany a z inną aukcją nie. Raz ściągają się koszty transportu a raz nie.

To nie plotki tylko fakty  :) Mialem ten sam problem we wczesniejszej wersji,aukcje wystawiane nie przez Sello (czyli niepowiazane z towarem) nie mialy kosztu transportu.Nie pomagalo nawet reczne powiazanie,do konca trwania takiej aukcji koszt transportu sie nie pobieral.Dzieki temy zostalem zmuszony do uzywania zakladki "aukcje" co do dnia dzisiejszego przyprawia mnie o dreszcze >:( Bo jak dla mnie dopoki nie wprowadzone zostana zmiany postulowane przez tych ktorzy Sello uzywaja to Sello do wystawiania aukcji nadaje sie jak pletwy sledzia do latania...

Link to postu

OK. Mam dla BartKa kolejnego Sherlocka Holmesa. :)

Jeśli mam aukcję zdublowaną, to pierwsza, która się wystawiła nie ma powiązania z towarem, druga ma. To reguła.

A... i żeby nie było, że przypadki. Dzisiaj wystawiło mi się kolejnych 15 aukcji, z czego na Allegro mam 25. Brawo. Mistrzostwo świata. Jak tak dalej pójdzie, to faktury z Allegro zacznę odsyłać do Insertu.

Link to postu

Zauważyłem nieśmiało, że czasami faktycznie niektóre aukcje nie mają powiązania z towarem. Nie wiem czy to czynnik ludzki czy insercki. Nie mniej dzisiaj moja połowica zauważyła, że dla tych niepowiązanych właśnie ściągają się zerowe koszty transportu.

Zapewne są to aukcje wystawione spoza Sello, lub aukcje planowane za pomocą Allegro. Wtedy taka aukcja jest "ponownie" wystawiona przez allegro o zadanej godzinie i Sello ściąga ją jako nową aukcję z towarem jednorazowym - samo się nie domyśli, że to "ta sama" aukcja, bo wszelkie liczby (numer aukcji) wskazują, że jest to inna aukcja.

Natomiast z kosztami to ciekawa obserwacja, zaraz zostanie zbadana ;)

 

Jeśli mam aukcję zdublowaną, to pierwsza, która się wystawiła nie ma powiązania z towarem, druga ma. To reguła.

To w zasadzie pasuje do takiego scenariusza. Aukcja się wystawia, otrzymuje od allegro numer, który zapamiętuje. Chwilę później z jakiegoś powodu (na razie strzelam, że to wina innego komputera, który też zaczął wystawiać aukcje - co by tłumaczyło kilku..kilkudziesięcio sekundowe opóźnienia pomiędzy aukcjami) ta sama aukcja jest wystawiana i dostaje numer od allegro, który jest nadpisywany na poprzednim. To powoduje, że po pobraniu informacji o aukcjach w Sello pojawiają się dodatkowa aukcja bez powiązania, bo Sello pamięta tylko tą wystawioną jako druga.

 

Jeśli by zatem założyć, że podwójne wystawianie jest spowodowane kilkoma komputerami w sieci, to:

- w parametrach wysyłania i odbierania dobrze by było ustawić jednego użytkownika, który synchronizuje dane (najlepiej osobnego użytkownika, na którego loguje się Sello na serwerze)

- jeśli jest tam ustawiony jakiś użytkownik, to dopilnować, aby tylko jedna instancja Sello logowała się na tego użytkownika

 

Zaraz przeprowadzone zostaną testy z wieloma komputerami, aby spróbować powtórzyć ten błąd.

 

Link to postu

Zapewne są to aukcje wystawione spoza Sello, lub aukcje planowane za pomocą Allegro.

 

Niestety, mam ZŁE wieści: NIE wystawiam aukcji poza Sello i nie ustawiam odroczonego wystawiania aukcji za pomocą Allegro.

A jednak zdarzają się sytuacje, że aukcję wystawiają się podwójnie.

 

Większość aukcji mam powiązane z towarem. Ale jeśli już są powiązane, to są powiązane ZAWSZE. I nagle okazuje się, że niektóre z trwających (które powinny) nie mają powiązania. Czasem jest ich kilka, czasem kilkadziesiąt.

Wszystkie, które są zaplanowane, takie powiązanie mają, więc wykluczam tu czynnik ludzki. W/g mnie takie powiązanie gubi się podczas wystawiania lub w trakcie trwania aukcji.

 

U mnie też w niektórych transakcjach zeruje koszt transportu się ale dotyczy to zarówno powiązanych z towarem jak i niepowiązanych, w tek kwestii związku się nie dopatruję.

Link to postu

Jeśli by zatem założyć, że podwójne wystawianie jest spowodowane kilkoma komputerami w sieci, to:

- w parametrach wysyłania i odbierania dobrze by było ustawić jednego użytkownika, który synchronizuje dane (najlepiej osobnego użytkownika, na którego loguje się Sello na serwerze)

- jeśli jest tam ustawiony jakiś użytkownik, to dopilnować, aby tylko jedna instancja Sello logowała się na tego użytkownika

 

Zaraz przeprowadzone zostaną testy z wieloma komputerami, aby spróbować powtórzyć ten błąd.

 

 

No to od razu Ci powiem, że ja tak właśnie mam i to od samego początku. Żaden z użytkowników NIGDY nie loguje się podwójnie a wysyłaniem i ściąganiem danych zajmuje się TYLKO I  WYŁĄCZNIE jeden użytkownik, który automatycznie się loguje na serwerze.

Mimo to zdarzają się wyżej opisywane sytuacje.

 

Co więcej, w specyficznych okolicznościach gdy chcę odroczyć wysyłanie maili, to przestało to działać. Czyli pomimo odhaczenia automatycznego wysyłanie maili, ustawienia synchronizacji danych na użytkownika, który w danej chwili na 100% nie jest zalogowany (jest to wirtualny użytkownik), to maile najczęściej i tak się wysyłają. Nie pomaga odświeżanie. Muszę pozamykać absolutnie wszystkie sella, otworzyć na nowo i dopiero wtedy działa wyłączenie wysyłania maili. Kiedyś tak nie było, wystarczyło zmienić użytkownika który ma synchronizować dane, odhaczyć automatyczne wysyłanie i działało (czyli nie wysyłało maili) jak ta lala.

Dla mnie to jest denerwujące, bo muszę to robić każdego dnia.

Link to postu

A czy Sello jest używane na jednym czy wielu komputerach jednocześnie? I czy w przypadku gdy pojawiają się niepowiązane aukcje nie są to przypadkiem duble?

 

Sello jest używane na wielu komupterach, dane (zwłaszcza dotyczące aukcji, transakcji i strefy) wysyła i ściąga wyłącznie jeden użytkownik.

 

Duble się zdarzają ale rzadko. Utrata powiązań dużo częściej.

Utrata powiązań pojawia się już od wersji 1.4 i nie zauważyłem związku z dublami.

Link to postu
Nie mniej dzisiaj moja połowica zauważyła, że dla tych niepowiązanych właśnie ściągają się zerowe koszty transportu.

możesz podesłać na priv numery aukcji, które mają zerowe koszty transportu i te które nie mają?

 

Co więcej, w specyficznych okolicznościach gdy chcę odroczyć wysyłanie maili, to przestało to działać. Czyli pomimo odhaczenia automatycznego wysyłanie maili, ustawienia synchronizacji danych na użytkownika, który w danej chwili na 100% nie jest zalogowany (jest to wirtualny użytkownik), to maile najczęściej i tak się wysyłają. Nie pomaga odświeżanie.

Jest to spowodowane keszowaniem parametrów (parametry są wczytywane z bazy tylko przy pierwszym odczycie aby przyspieszyć do nich dostęp). Inne instancje Sello nie wiedzą o tej zmianie więc posługują się starą kopią parametrów.

Link to postu

Zauważyłem nieśmiało, że czasami faktycznie niektóre aukcje nie mają powiązania z towarem. Nie wiem czy to czynnik ludzki czy insercki. Nie mniej dzisiaj moja połowica zauważyła, że dla tych niepowiązanych właśnie ściągają się zerowe koszty transportu.

Zapewne są to aukcje wystawione spoza Sello, lub aukcje planowane za pomocą Allegro.

Bartku, póki co jeszcze wszystkie aukcje wystawiam i planuję z poziomu Sello. Do Allegro nawet się nie loguję jeśli nie muszę, bo to jeszcze większa żenada.

Link to postu

OK BartKu, zrobiłem w niedzielę testa. Kilkadziesiąt aukcji do wystawienia. Zaplanowane co 1 minutę. Wystawia jeden wirtualny użytkownik. Wszystko przeszło jak należy, nie ma duplikatów, a aukcje powiązane są z towarami.

Nie mniej, jak dla mnie takie rozwiązanie to półśrodek.

Po pierwsze błąd programu nadal pozostaje nierozwiązany  i nie wiadomo w jakiej jeszcze sytuacji może pokazać swoje kosztowne zęby...

Po drugie, bez dobrego planera w Sello, trzeba dodatkowo liczyć cholerne minuty i nie pomylić się - kolejna czynność do wykonania i pamiętania, choć Sello miało ułatwiać życie.

Po trzecie, nawet jeśli ustawię kolejne aukcje co 1 min, mając synchro co 30 minut, nie mam pewności, czy synchro nie wypadnie akurat wtedy, gdy już 29 szt jest zaległych do wystawienia i nie zacznie wystawiać tych 29szt na raz.

Po czwarte, jakakolwiek zmiana w terminach zaplanowanych sypie cały plan i minuty trzeba będzie liczyć od początku.

Po piąte, jeśli dany towar poprzednio wystawiłem np. o 10:15, a teraz wystawię o 10:40, to mam 25 minutową dziurę na allegro, gdzie nie mam wystawionej ani starej ani nowej aukcji. A wcale nie muszę pamięteć z jaką minutą każdy towar wystawiam. No chyba, że - jak pisałem wcześniej - papierowy kalendarz, ołówek... średniowiecze.

 

Proszę o ustosunkowanie się do tego problemu i określenie terminu jego naprawienia, gdyż powoduje on bezpośrednie generowanie dużych kosztów dla sprzedawcy, a z tego, co wiem, Insert nie przebiera nóżkami radośnie na myśl o refundowaniu sprzedawcom kosztów, na jakie Sello ich naraziło z powodu błędów.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...