Skocz do zawartości

nie schodzą zakończone aukcje...

Polecane posty

czy Wam też nie schodzą z sello zakończone aukcje na allegro ?

 

mam kilka zakończonych(sprzedażą tylko) w ciągu ostatnich dni i na allegro ich już nie ma ale w sello wiszą jako obecne..oczywiście maile dostałem o zakończeniu itp..wina sello czy allegro znowu coś zmotało ?

 

jest jakiś sposób na zapodanie w bazie atrybutów zakończenia aukcji ręcznie ?

Link to postu

no w rejestrze w Modifiers nie mam żadnego klucza, poza tym aukcja nie została usunięta z allegro tylko się najzwyklej zakończyła sprzedażą..co najśmieszniejsze mam już 2 takie aukcje..można jakoś zmusić sello aby myślało że aukcja się zakończyła podając mu z ręki parametry do DB ? Muszę wiedzieć jaka tablica i jaki to parametr..

Link to postu

Witam,

Mam podobnie - aukcje zakonczone "wiszą" w Sello, mimo, że nie ma ich w serwisie aukcyjnym - chyba jakiś nowy problem!!!

Dotyczy to aukcji (sklep Allegro)zakończonych przed czasem, np. z powodu wyprzedania wszystkich produktów (towar wystawiony na 30 dni w ilości np. 2 szt. sprzedał się przed terminem zakończenia).

Pozdrawiam i czekam na rozwiązanie.

Link to postu

Sello zakańcza aukcje na podstawie informacji uzyskanych z serwisu - tu istotne jest jakie dane są pobierane jak wspomniał etc.

 

Jeśli aukcja zakończyła się sprzedażą a pobierane są tylko aukcje bez sprzedaży, to aukcja taka się nie zaktualizuje i będzie wisieć, mimo, że się zakończyła przed czasem.

 

Drugą "linią obrony" jest mechanizm wymuszania zamknięcia aukcji, który "patrzy" tylko i wyłącznie na datę zakończenia aukcji widoczną w Sello, porównując ją z datą serwera allegro. Ten mechanizm zadziała dopiero jak nadejdzie czas.

 

Proszę się upewnić, że pobierane są właściwe dane o aukcjach z allegro. Jeśli pomimo pobrania odpowiednich danych aukcje nadal będą wisieć, to sprawdzimy czy faktycznie występuje problem z aukcjami zakończonymi przed czasem.

Link to postu

W przypadku aukcji zakończonych przed czasem Sello tego nie widzi. Widzi on datę ich normalnego końca, zatem ta kwestia wymagałaby poprawy w Sello.

wystarczy wykonać akcję "Pobierz zakończone aukcje"

 

Niestety ale nie jest to prawdą. Aukcje takie wiszą w sello w zakładce trwające do czasu, w którym miałyby się kończyć. Zaznaczanie opcji pobierania nic nie daje.

Link to postu

Właśnie dlatego powstał mechanizm, który kończy aukcje po czasie, bo z powodów, które nie są nam jeszcze znane, na danych zwracanych z allegro nie można polegać. Nie wiem tylko czy jest to problem z interpretacją danych przez Sello czy z niepełnymi danymi zwróconymi z Allegro - oba scenariusze są jednakowo prawdopodobne. Jeśli jednak ktoś napotkał by ten problem ponownie, prosiłbym o podesłanie logów z odbierania informacji o aukcjach (aby włączyć taki log należy podesłać maila na sello@insert.com.pl, podając link do tego tematu - odesłana zostanie instrukcja).

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

z logami hmmm... problem się zebrać...

co do kończenia aukcji:

kilka razy dziennie pobieram ręcznie Transakcje i klientów (nie wybrana opcja z historią) oraz komentarze (wybrane ostanie 100)

około 1 raz dziennie pobieram dodatkowo aukcje (trwające, za sprzedażą, bez sprzedaży bez pełnych informacji)

Według moich obserwacji większość aukcji znika dopiero gdy upłynie czas dla nich przeznaczony... także te gdzie sprzedał się towar i to niezależnie czy była 1 sztuka czy więcej.

Jest to uciążliwe, zwykle wznawiam aukcje, które sello wskazuje jako kończące się dzisiaj i niestety są w tym błędy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...