Skocz do zawartości

Jeden komputer dwie bazy

Polecane posty

Czy jest możliwość aby na tym samym komputerze pracować na dwóch różnych bazach z tym, że jedna byłaby lokalna bazą a druga bazą z innego komputera w sieci. W chwili obecnej pracuję na nim tylko na bazach sieciowych z odpowiednio zmodyfikowanym plikiem xml, tak aby automatycznie łączył się z danym komputerem w sieci. Teraz przymierzam się do utworzenia drugiej bazy lokalnie i chciałbym przy uruchamianiu mieć wybór, pomiędzy bazą sieciową a lokalną.

Link to postu

Moim zdaniem nie powinno być problemu.

Powinno się udać tak zrobić, że robisz sobie 2 konfigi xml z różnymi ścieżkami do baz.

 

Robisz sobie 2 skróty z przypisanymi konfigami/parametrami do profilu i odpalasz to które chcesz.

 

2-gi wariant to instalacja Sello w 2 różnych folderach.

 

Przy uruchomieniu Sello jest też opcja wyboru bazy, może w konfigu da sie zdefiniować 2 ścieżki do baz -tak żeby był wybór.

 

Może Bartek będzie wiedział bo to co napisałem to tylko przypuszczenia.

Link to postu

Zrobiłem tak, że odinstalowałem wersję kliencką, zainstalowałem pełną z bazą danych 1.5.0 (dziwne, że nie ma nowszej). Instalacja serwera sql wyrzuciła jakiś błąd, że nie może uzyskać dostępu do jakiegoś pliku ale mimo wszystko doszła do końca, później zainstalowałem wersje 1.5.1 i zrobiłem dwa skróty - każdy odnoszący się do innego pliku konfiguracyjnego. Uruchamianie z ctrl było męczące, ponieważ nazwę drugiego komputera trzeba było wpisywać ręcznie - nie był on widoczny.

Jak na razie działa  ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...