Skocz do zawartości

2xodpalone Sello i jeden uzytkownik

Polecane posty

No wlasnie... taka konfiguracja generuje pewien powazny problem. Mianowicie pomijajac ewentualne problemy z synchronizacja, to od razu zobaczylem, ze nie da sie grupowac transakcji (slawny "blad kropki").

 

Mam tylko jedego uzytkownika (siebie) w Sello, ale chcialbym go jednoczesnie uzywac na dwoch komputerach. To ulatwia prace, bo mozna sobie na jednym kompie ogladac paczki, a na drugim pakowac i nie trzeba latac miedzy zakladkami :). Zastosowan takiej pracy jest duzo wiecej ;)

 

Teraz pytanie zasadnicze: czy nie dalo by sie zmodyfikowac Sello, na cos na ksztalt subiektowego wyboru drukarek. Chodzi o to zeby poza wyborem uzytkownika synchronizujacego mozna bylo wybrac komputer na ktorym ma sie to dziac lub chcociaz zaprzeczyc komputer, czyli nie synchronizuj na kompie ALA. Generalni chodzi zeby mozna bylo sobie odpalic "takie samo" Sello na drugim kompie w takim trybie jak bysmy to zrobili z drugim uzytkownikiem, ale majac tylko jednego.

 

Pewnie bedzie prosta odpowiedz... stworz usera, ale ja mowie nie, bo po pierwsze beda mi sie smieci dopisywac do historii, a po drugie nie chce miec logowani do Sello, a jak dorobie uzytkownika to juz bedzie ekran wyboru, a ja chce tego uniknac.

Link to postu

 

Pewnie bedzie prosta odpowiedz... stworz usera, ale ja mowie nie, bo po pierwsze beda mi sie smieci dopisywac do historii, a po drugie nie chce miec logowani do Sello, a jak dorobie uzytkownika to juz bedzie ekran wyboru, a ja chce tego uniknac.

Nie masz racji. Jeśli pogrzebiesz w startupowym .xml Sello, to możesz tam podać wszelkie dane, które normalnie są pobierane na ekranach powitalnych. I bazę danych, i komp na którym jest baza, i użytkownika i hasła. Jak stworzysz użytkownika i na jednym kompie synchronizującym odpowiednio zmodyfikujesz .xml, później dodasz Sello do Autostartu systemu, to będzie się zawsze odpalać razem z kompem i o nic nie będzie pytać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...