Skocz do zawartości

Polskie znaki w opisach towarów

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam taki oto problem.

 

2 komputery

1. Serwer Bazy i Program Sello ( Windows 7 32 bit PL )

2. Program Sello ( windows Vista 64bit)

 

Pracownik na komputerze z W7 stworzył nowe produkty, dodał opisy , wgrał zdjęcia itp. Na jego komputerze wszystko wygląda ok. Do czasu. Gdy próbuje wystawić aukcje z szablonu okazuje się że opisy produktów tracą polskie znaki i są one zamieniane dziwne znaki.

 

Z tego samego komputera wchodzimy w towar i w opisie wszytko wygląda cacy.

 

No dobra dziwna sprawa, próbuje z drugiego kompa VISTA 64bit, generuje aukcje z szablonu i opis produktu znów ma rozwalone polskie litery. Wchodzę do produktu a produkt w opisie też ma rozwalone literki polskie. Wklejam raz jeszcze opis produktu z kopiując go uprzednie z naszej strony (ISO-8859) wszytko jest OK zarówno na Vista jak i Windows 7.

 

I teraz pytanie , co mam zrobić abym mógł korzystać z programu Sello na komputerze z windows 7 ? Jest na to jakieś rozwiązanie ?

 

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

Sladek

Link to postu

Oczywiście chodziło o ISO-8859-2 .

Próbowałem na tym kompie z win7 opis z www do notatnika i potem dopiero potem do sello. Efekt taki sam jak prosto z www do sello.

 

Oczywiście chodzi o komputer z windows 7 bo na Vista nie ma znaczenia skąd skopiowałem opis i w jakim był kodowaniu, tam zawsze wkleja się OK.

 

Dziwne jest też to że sello na tej 7 widzi te opisy OK ( podgląd towaru )a problem się ukazuje dopiero przy generowaniu aukcji lub gdy produkt podglądam z innego kompa.

Link to postu
  • 1 rok później...

Jest fajna opcja w Sello importowania danych z bazy towarów do szablonu aukcji, ale co z tego jak nie można jej używać bo znowu te krzaki.

 

Jak to wyglada?

 

Na dowolnym towarze robię sobie piękny opis oczywiście w języku polskim....

 

Na szablonie mam link do tego opisu [Towar::Opis]

 

W Towarach chcę wystawić ten towar z szablonu i robię to oczywiście....

 

Co się rodzi w Aukcjach przygotowanych....

 

Opis chińszczyzna!!!!

 

To po co ta opcja? Dla ozdoby?

 

Co do kodowania to jak mam je wpisać skoro w opisach towarów bezpośrednio nie ma edytora html tylko na żywca się wpisuje lub wkleja opis (i nie mam nic przeciwko)

 

Może coś robię źle, albo mam się cofnąć technologicznie do Windowsa XP czy Visty, aż mnie ciarki przeszły..., bo tak to wynika z komentarzy!!!

Mam oczywiście Windows 7 na wszystkich komputerach 64bit

Link to postu

Z mailami to jest zupełnie inna sprawa (sprawdzimy to).

 

Jeśli zaś chodzi o opisy, na którymś etapie tworzenia opisu towaru lub szablonu aukcji być może treść zostaje wklejona z zewnętrznego źródła w innym kodowaniu. Różnica kodowań między towarem i szablonem najprawdopodobniej jest przyczyną tych problemów.

 

Aby problem sprawdzić musimy znać sposób na odtworzenie go, najlepiej krok po kroku, skad jest brany opis, w jakim kodowaniu, gdzie wklejany,w którym miejscu wszystko wygląda w porządku, w którym pojawiają się "krzaki".

Link to postu

1. Zrobiłem Szablon opisu "Szablon opisu testowy" (Aukcje->Szablony opisów), w nim tag [Towar::Opis] i [Towar::Nazwa]

 

2. Zaprojektowałem "Szablon testowy" (Aukcje->Szablony)

 

3. W "Szablonie testowym" w zakładce Opis użyłem szablonu opisu "Szablon opisu testowy"

 

4. Dodałem towar "Towar testowy ąęćźżłóś" w kartotece towarów (zakładka Towary)

 

5. W "Towarze testowym ąęćźżłóś" (Towar->Podstawowe->Opis) ręcznie napisałem opis "Test polskich liter ąęćźżłóś"

 

6. Zastosowałem funkcję wystaw aukcję z szablonu "Szablon testowy"

 

7. Wynik w opisie stworzonej aukcji

(Aukcje->Przygotowane->Towar testowy->Opis->

[Towar::Opis] = "Test polskich liter ¹ê柿³óœ"

[Towar::Nazwa] = "Towar testowy ąęćźżłóś"

 

 

Link to postu

Błąd ma jednak inny powód, podobnie jak przy wysyłaniu maili. Pole tekstowe (obiekt programu źródłowego), gdzie wpisuje się opis lub maila nie obsługuje polskich znaków i kodowanie nie ma tutaj nic do rzeczy - powinniście wymienić te pola na inne, które znaki polskie odczytują i poprawnie zapisują w bazie...

 

W bazie Sello w tabeli [it__Item] -> kolumna [it_Descr] wpisałem np.

"Śliczne piszący program"

a jak potem to odczytywałem w Sello w [Towar->Opis] to było:

"Slicznie pisacy program"

 

kod html w kolumnie [it_Descr]

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<HTML><HEAD>

<META content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv=Content-Type>

<META name=GENERATOR content="MSHTML 8.00.7600.16912"></HEAD>

<BODY></BODY></HTML>

jest niepotrzebny

 

Jak w bazie jest poprawny wpis (nawet sam tekst na żywca bez otoczki html) to aukcja z szablonu generuje się poprawnie i są polskie litery.

 

Kodowanie html każdy sobie chyba wpisuje w Szablonie opisu i jedno wystarczy, a to i tak jest zastępowane przy wystawianiu aukcji na Allegro...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...