Skocz do zawartości

2 towary w aukcji, modernizacja planowanych aukcji

Polecane posty

Witam.

Chcialbym prosic o dodanie mozliwosci przypisanie wiecej niz jednego towaru do aukcji. Chodzi mi konkretnie o pole Towar gdzie przypisujemy towar z subiekta, to ktore znajduje sie zaraz pod polem Konto gdzie wybieramy konto z allegro. Cale okno ktore wyskakuje to to ktore mamy po wybraniu Powiel aukcje. Dodatkowo przydala by sie takze w tym samym oknie informacja o ilosci sprzedanych przedmiotow tej aukcji ktora powielamy, ta sama ktora znajduje sie w kolumnie na liscie trwajacych aukcji.

 

Druga sprawa jest natomiast usprawnienie systemu planowanych aukcji. Obecnie system polega na tym ze trzeba zaznaczyc opcje wystawiania automatycznego i pamietac zeby przy przygotowywaniu aukcji nie zaznaczyc na gorze gotowa do wystawienia bo inaczej aukcja sie wysle i zostaje tylko edycja na allegro. Tak to wyglada w teorii, w praktyce nie udalo mi sie wyslac zadnej aukcji na czas korzystajac z tego systemu. Obecnie korzystam wiec z zaplanowane przez: -> Serwis aukcyjnya nie Sello i place +5gr do aukcji. Moim zdaniem powinna byc mozliwosc wybrania danej daty i godziny w sello zaznaczajac zaplanowane przez: Sello i taka aukcja byla by oczekujaca w jakiejs innej zakladce czy otwieranym oknie recznie przez uzytkownika po kliknieciu opcji Wyslij/Odbierz -> Serwisy aukcyjne -> Wyslij . Podsumowujac - wszystkie auckje bez zaznaczonej opcji Rozpoczecie by polecialy od razu a reszta gotowych na inna godzine czy dzien by gdzies tam zostala w widocznym miejscu w oczekujacych.

 

Czekam wiec na opinie i oczywiscie przychylam sie do pomyslow na temat przypominania o aukcjach, rozbudowania planowania aukcji na gotowe czy przygotowane, niegotowe. Bylo jeszcze kilka przydatnych pomyslow ale teraz zapomnialem.

 

Pozdrawiam

Link to postu

regulamin allegro nie pozwala na wystawianie kilku przedmiotów na aukcji.

Jeśli jest to sprzedawany jakiś komplet to w subiekcie pomaga "Zmontuj".

 

Co do rozpoczynania aukcji to Sello potrafi wystawić aukcje w określonej godzinie pod warunkiem ustawienia właściwych opcji wysyłania i działania sello w czasie planowanego wysyłania.

Status gotowe/niegotowe do wystawienia jest...

czym w zasadzie mają się różnić przygotowane od niegotowe?

 

Te zapomniane pomysły za to rewelacyjne, szkoda że na razie nie będą wprowadzone  ;D

Link to postu

Jeśli aukcja jest oznaczona jako zaplanowana do wystawienia przez Sello, to znacznik Gotowa do wystawienia spowoduje, że wyśle się ona dopiero o zadanej porze.

 

Czyli najpierw ustawiamy czas wystawienia a potem znacznik gotowa do wystawienia (ctrl+g). Być może warto też wyłączyć opcję wysyłania aukcji gotowych automatycznie i robić to tylko podczas synchronizacji.

Link to postu

Status gotowe/niegotowe do wystawienia jest...

czym w zasadzie mają się różnić przygotowane od niegotowe?

 

Te zapomniane pomysły za to rewelacyjne, szkoda że na razie nie będą wprowadzone  ;D

 

Chodzilo mi o propozycje innych uzytkownikow w watkach zalozonych juz wczesniej. Tam problem jest opisany raczej wystarczajaco.

 

O zapomnianych pomyslach rowniez mialem na mysli te innych uzytkownikow, ktore zreszta zostaly poparte nie tylko przeze mnie, wiec dlaczego nie zostana wprwadzone ?

 

Jeśli aukcja jest oznaczona jako zaplanowana do wystawienia przez Sello, to znacznik Gotowa do wystawienia spowoduje, że wyśle się ona dopiero o zadanej porze.

 

Czyli najpierw ustawiamy czas wystawienia a potem znacznik gotowa do wystawienia (ctrl+g). Być może warto też wyłączyć opcję wysyłania aukcji gotowych automatycznie i robić to tylko podczas synchronizacji.

 

Tak, to samo jest napisane w pomocy i gdyby to dzialalo nie mialbym pytan. Mimo wlaczonej opcji wysylaj auckje w wyznaczonym terminie     przez: _ czy tez wlaczonej lub wylaczonej Automatycznie wysylaj gotowe aukcje i komentarze . Sam "Raport z operacji wysylania i odbierania" pokazuje zerowa ilosc wysylanych aukcji. A tak na marginesie to ten raport podaje czesto nie aktualne raportowanie zdarzen, mowiac prosciej jakby nie odswiezal danych innych uzytkownikow niz 'szef' . Byc moze to kwestia ustawien, jesli tak to prosilbym o wskazowki gdize je zmienic.

Link to postu

na pytanie pewnie odpowie Ci BarteK

 

Ze swoje strony proponuję by pytania zadawać podając pełne informacje o własnych ustawieniach.

Czyli przykłądowo jeśli piszesz, że Sello nie wystawia aukcji o określonym czasie to otrzymasz wskazówki o właściwych opcjach. Gdybyś napisał, że ustawiłeś opcje zgodnie z helpem i sello nie wystawia to odpowiedź dotyczącą sedna Twego problemu mógłbyś dostać szybciej. Nie zakładaj, że odpowiadający będzie wiedział wszystko co i jak ustawiłeś!javascript:void(0);

 

Jak masz pomysł to także opisz jak najdokładniej. Skróty myślowe wprowadzają problemy. Z całym szacunku to pamiętaj, że programista niekoniecznie musi rozumieć konkretne uwarunkowania handlu i wygodnego korzystania z serwisu aukcyjnego.

 

O zapomnianych pomyslach rowniez mialem na mysli te innych uzytkownikow, ktore zreszta zostaly poparte nie tylko przeze mnie, wiec dlaczego nie zostana wprwadzone ?

Ja z całym uporem jestem przeciwny jakimkolwiek nowościom w Sello przed usunięciem uciążliwych błędów i niedoróbek! Oprócz formularzy dostawy oczywiście, ale to też bardziej poprawka niż prawdziwie nowa funkcja.

Link to postu

Tzn dzieje sie tak jesli jest wlaczona funkcja automatyczengo wysylania gotowych aukcji i komentarzy, natomiast jesli jest wylaczona aukcje czasem sie wysylaja a czasem mija ich zaplanowana data a one dalej sobie spokojnie czekajac nie wiadomo na co. A kwestia z Raportem polega na tym ze mimo wlaczenia synchro (wyslij/odbierz -> serwisy aukcyjne -> wyslij) a raport nie zaraporuje zadnej akcji jakby o tez porze dajmy na to 15:45:16 nic sie nie dizalo. A jak juz zaraportuje ta akcje wysylania to pokazuje mi 'Ilosc wyslanych aukcji: 0' czyli jesli by mu wierzyc te przygotowane i zaplanowane na odpowiednia godzine auckje w ogole nie wysylaja sie. Jesli nie planuje aukcji tylko wysylam na bierzaco wszystko jest ok. Dodam ze mam wlaczona ta chyba niezbedna opcje 'wysylaj aukcje w wyznaczonym terminie'.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...