Skocz do zawartości

Tytuł aukcji - żle liczy ilość znaków - apostrof '

Polecane posty

Czy jest to mocno dokuczliwy błąd? Bo jeśli nie, to wolałbym nie dokładać nic już do wersji, która już przechodzi ostatnie testy - trzeba będzie zaczynać część testów od nowa.

Witam

Już się przyzwyczaiłem, wystawiam aukcję bez apostrofu, a na allegro edytuje tytuł.

Mogę poczekać do następnej wersji, mogłem zgłosić to wcześniej.

pozdrawiam

Link to postu

Ja generalnie staram się unikać gdzie mogę takich znaków jak ' " `

Ale to ze względu na to, że czasem niektóre programy się wysypują jak na atak SQL Iniection. To są znaki krytyczne w składni sql i jeśli programista coś przegapi w tym względzie (a zdarza się często), to zapytanie do bazy danych się wysypuje.

Jakiś czas temu w moim sklepie pracownik nadał atrybut ALT obrazkowi wpisując cale jako "

Do dziś z tym walczę bo się skrypt php w niektórych miejscach sypie, a z lenistwa nie chce mi się grzebać w samej bazie.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Mam hint na Allegro. Coś zmienili i nie wiem, czy jest to gdzieś w WebAPI opisane.

Do niedawna polskie znaki diakrytyczne na All i w Sello były liczone jako dwa bajty.

A dzisiaj ze zdumieniem zauważyłem, że All zrobił pierwszy mądry krok, od kiedy pamiętam - liczy tytule aukcji polskie ogonki jako jeden znak.

Sello niestety liczy po staremu, stąd czasem żeby się zmieścić w limicie 50 znaków, muszą powstawać różne dziwolągi językowe jak "BŁĄD"="BLAD" :)

 

Tytuł aukcji jest dla mnie (i klientów) bardzo istotną sprawą, a przez kilka ogonków w tytule czasem traci się miejsce na całe słowo. Stąd prośba o wciągnięcie powyższej kwestii z wyższym priorytetem do pracy nad Sello.

Link to postu

a czy jest szansa na wyłączenie kontroli sprawdzania ilości znaków w tytule w samym sello podczas tworzenia szablonu ?

 

Problem polega na tym, że uzywam w tytułach aukcji [Towar::Symbol], a to już 15 znaków, a w rzeczywistości symbol w moim przypadku składa się z max 7 znaków.

 

Na tą chwilę radzę sobie, poprzez dopisywanie [Towar::Symbol] bezpośrednio w bazie, ale to jest uciązliwe i wymaga mojej obecności, a to nie zawsze jest możliwe.

Link to postu

Aż se kliknąłem z tego w twój "plusik" i idę na piwo.

Wystarczyło dokooptować programistów i już zmiany w Sello zaczęły wyprzedzać zmiany na Allegro oraz oczekiwania użytkowników.

;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

 

powiem więcej... Dorobiliśmy nawet liczenie znaków w nazwie towaru ;)

 

a czy jest szansa na wyłączenie kontroli sprawdzania ilości znaków w tytule w samym sello podczas tworzenia szablonu ?

jest, kontrolę w szablonach zastąpimy tylko zliczaniem.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...