Skocz do zawartości

Możliwość pozostawiania aukcji w folderze przygotowane po wystawieniu

Polecane posty

Bartku, czy można dodać jakiś prosty checkbox na zakładce PODSTAWOWE przygotowywanej aukcji (kto chce to korzysta) aby aukcja nie znikała z zakładki PRZYGOTOWANE po wystawieniu ? To chyba proste rozwiązanie, domyślnie może być niezaznaczone, ale po zaznaczeniu taka aukcja zawsze byłaby w przygotowanych i wystawianie powtórne nie byłoby żadnym problemem. Dzięki tej funkcjonalności oraz przy umiejętnym korzystaniu z filtrów, wystawianie kilku , kilkudziesięciu czy kilkuset aukcji nie byłoby zadnym problemem. Powielam mnóstwo aukcji, wprowadzając niekiedy tylko drobne zmiany i aby wystawić , wystarczy wtedy zaznaczyć aukcje które chcemy, nacisnąć Ctrl+G i gotowe. Przecież dla niektórych ( dla mnie :):):) ) byłaby to rewolucyjna zmiana w możliwości korzystania z SELLO. Proste i BAAAARDZO skuteczne. W sumie ten temat był jakoś poruszany ale, nie wiem czy gdzieś został zapodany jako rozwiązanie na które oczekujemy. Bardzo liczę na szybkie dodatnie takiego checkbox-a. Pozdrawiam ....

Link to postu

Można, ale będzie to nielogiczne i zaburzy działanie zakładek i mechanizmów wystawiających, bo jeśli aukcje będą tam zostawać, to nie będzie wiadomo, które aukcje się wysłały a które nie.

 

Podobna propozycja już była, zwana roboczo "magazyn aukcji".

 

igor2907, proszę o zakładanie własnego wątku jeśli pytanie nie dotyczy tematu już istniejącego. A odpowiedź na pytanie to: ustawić w transakcji stan Anulowana. Usunięcie transakcji nic nie da, bo zostanie ona pobrana z Allegro ponownie.

Link to postu

Bartku, przecież aukcja do wystawienia dostaje zielony znaczek w kolumnie W, wiec podczas operacji wystawiania widzę co zaznaczyłem a co nie. Po operacji wysłania znaczki powinny zniknąć ale aukcja powinna zostać. Ja rozumiem, że wielu osobom będzie taka funkcja niepotrzebna, ale wielu z kolei za to Ciebie ozłoci. Stąd propozycja checkboxa, kto chce ten korzysta. Weź pod uwagę , że jest wielu takich co sprzedaje wiele asortymentów w różnych grupach, ponawiajac aukcje, niekiedy coś w nich zmieniając, ale najczęściej chcąc mieć mozliwość wystawienia dokładnie tak jak poprzednio. Nasza firma pracuje na 5 kontach na allegro (kazdy pracownik ma swoje konto), ale jednocześnie wszyscy korzystaja z 1 bazy towarowej w Subiekcie, co jest chyba naturalne. No i tu zaczynaja się problemy, bo nie ma jak zorganizować w SELLO potoczystej pracy np. dany towar może mieć tylko 1 opis a niektórzy wkładaja w to wiecej pracy i maja bardziej lub mniej rozbudowane opisy, inne tytuły aukcji dla tego samego towaru, więc wystawianie z kartoteki towarów odpada. Do tego dochodzą różne zestawy z pojedyńczych towarów, różne domyślne szablony i tak na prawdę nie sposób jest wystawiać sprawnie i szybko bez posiadania magazynu gotowych aukcji który jest trzonem działania każdego handlowca z osobna. I firma pracuje teraz tak. Każdy ma gotowe aukcje (po 500-1000) aukcji w folderze przygotowane i jak chce coś wystawiać to filtruje sobie oczywiście pewną ilość aukcji wcześniej przygotowanymi grupami , ale potem musi KAŻDĄ aukcję pojedyńczo powielić i zaznaczyć do wystawienia. Koszmar ....

Wystawianie powtórne z aukcji już odbytych jest nielogiczne, bo trzeba wyszukiwać w tysiacach aukcji to co nas w danym momencie interesuje, a po wyszukaniu w odbytych każdą trzeba sprawdzić bo niekiedy wprowadzamy zmiany tylko do jednego wystawienia danej aukcji. Nie, tak zdecydowanie nie. Więc pozostaje tylko koncepcja magazynu aukcji tak jak to nazwałeś, i ja tu zupełnie nie widzę problemu nad zapanowaniem co wystawiłem, a co nie. Poprzez przyporządkowanie wcześniej przygotowanych aukcji do grup , a nastepnie manewrowaniu filtrowaniem mogę sobie zawsze wyodrębnić w folderze przygotowane to co wystawiam regularnie w poszczególne dni miesiaca. A wystarczy malutki checkbox o który proszę. Chyba że ja nie widzę jak można to lepiej i logiczniej zorganizować ...... w razie co proszę o podpowiedź bo na razie z tym powielaniem to strrrrasznie się męczymy ...

Liczę na zrozumienie naszego problemu a i poniekąd na problemy innych , bo niejednokrotnie czytając rózne wypowiedzi na forum miałem stuprocentowe przekonanie , że niektórzy szukają w SELLO takiego rozwiązania .... które w sumie jest naturalne, a że występuje u konkurencji , to każdy kto przechodzi na SELLO czuje się jak bez ręki.

I w razie czego, jeśli koncepcja checkbox'a miałaby mimo wszystko zakłócić założone przez Was działanie programu, to gotów byłbym korzystać np. z jakieś zmiennej w pliku konfiguracyjnym Sello, co byłoby dostępne juz tylko dla "bardzo świadomych użytkowników".

Link to postu

Ty widzisz, ale jak masz 100 aukcji przygotowanych, z czego 20 jest w trakcje robienia, 30 zaplanowanych na jakąś godzinę, wysyłanie 10 nie powiodło się, to prędzej czy później się pogubisz.

 

Jeśli pojawi się checkbox, to już widzę serię pytań i nowych problemów na forum, pt: dlaczego aukcja wisi w przygotowanych :).

 

Zgadzam się, że magazyn aukcji jest potrzebny ale trzeba to zrealizować osobno, a nie mieszać na zakładce, która ma jasne przeznaczenie.

 

Co do pracy zespołowej, czy próbowaliście korzystać z opiekuna i filtra obiektów własnych (na dole obok przycisku raportu).

 

ale potem musi KAŻDĄ aukcję pojedyńczo powielić i zaznaczyć do wystawienia.

Dlaczego każdą z osobna? Po wyfiltrowaniu ctrl+a, ctrl+g.

 

Link to postu

Twoja podpowiedź CTRL+A zaznaczy wszystko, CTRL+G zaznaczy uprzednio "zaznaczone",

ze są gotowe do wystawienia i ....wszystko znika z folderu PRZYGOTOWANE po wystawieniu przez system  :'( . A przecież chodzi o to aby wszystko tam zostało,

więc żeby tak było muszę uprzednio każdą z osobna powielić aby wzorzec został mi dalej w PRZYGOTOWANYCH, a tego program nie pozwala hurtowo. Więc zostaje beznadziejne klikanie ...... Czy może się mylę ? Mamy go już tyle czasu i nadal w takim razie nie rozumiem, jak powinna być zorganizowana praca z programem aby to wszystko miało sens przy pracy w naszym przypadku (oczywiście problem dotyczy tylko organizacji wystawiania aukcji - cała reszta jest stosunkowo nieźle działajaca ) . A moze jednak na początek choć ta ukryta opcja w pliku konfiguracyjnym programu zamiast checkbox-a ?)

Link to postu

Więc spróbuj tak:

Najpierw klikaj z ctrl lub shift aby zaznaczyć potrzebne aukcje w przygotowanych. Ewentualnie ctrl-a - zaznacz wszystko.

Później na zaznaczonych prawa mysz i "wystaw ponownie" lub ctrl-w

I masz powielone.

Również z prawego menu myszy możesz ustawić przygotowane/nie przygotowane dla wszystkich zaznaczonych, datę wystawienia ect.

 

UWAGA: przed powieleniem radzę ustawić "nie gotowa do wystawienia" jeśli coś (np. datę wystawienia) chcesz jeszcze zmodyfikować. Jeśli powielisz aukcje ze znaczkiem "gotowa" to sello natychmiast zacznie je wystawiać.

 

Link to postu

Kliknąłem od razu :):)

 

Na ten moment widzę tylko jeden problem. Po przygotowaniu aukcji i po ich "sprawdzeniu" (tym dolnym linkiem - sprawdź w Allegro) , przygotowana aukcja ma podana kwotę za wystawienie. W przypadku kiedy potem hurtowo takie aukcje powielę i wystawię kwota na powielonych aukcjach znika. A ta informacja , niby drobna rzecz ale jest potem bardzo przydatna, więc nadal muszę każdą powieloną aukcję "odświeżyć" linkiem "sprawdź w Allegro".

Pytanie do Bartka, czy nie dałoby się albo pozostawić kwoty opłaty za aukcję o ile NIC nie było zmieniane w całej powielonej aukcji, lub moze jakoś hurtowo sprawdzać kwotę za wystawienie ? Lub może AXELHORN zna rozwiązanie i na ten problem :) ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Chciałbym odświeżyć temat magazynu aukcji.

 

Szukam rozwiązania problemu o podobnym charakterze.

Wystawiam aukcje w różne dni o różnych godzinach i na różny czas.

Chciałbym mieć możliwość pogrupowania tych aukcji w zależności od tych parametrów w czymś w rodzaju magazynu.

W jakim celu? W takim aby wystawianie aukcji było szybsze i łatwiejsze.

Poszukiwanie aukcji które mają być wystawione np. w czwartek poprzez filtrowanie według dni zakończenia

jest dość upierdliwe, a dodatkowym problemem jest to, że nie szukam ich w "magazynie" tylko w aukcjach trwających.

Czy jest na to jakieś lekarstwo?

A może inni użytkownicy mają jakieś własne rozwiązanie na to?

Link to postu

Można dodać aukcjom odpowiednią grupę i po niej filtrować.

Oczywiście, ale czy nie będzie się to tyczyło tylko aukcji trwających?

Zależałoby mi na tym, żeby mieć pakiet przygotowanych aukcji w pamięci, które zawsze wystawiają się o tej samej porze i tego samego dnia.

Chodzi o to, że np. czasem aukcja może się skończyć z braku towaru i wtedy już jej nie wystawie jeśli nie będę pamiętał, że jest w zakończonych.

Generalnie przydałby się jakiś bardziej rozbudowany menedżer aukcji, bo o ile sello jest fajne pod kątem obsługi sprzedaży, to do samego wystawiania aukcji i zarządzania nimi nie jest już tak kolorowo. Nie marudziłbym gdyby nie to, że.obsługa części sprzedażowej jest zależna od wystawiania aukcji. Jak wiemy, wystawienie aukcji z innego programu powoduje odpięcie od niej towaru w sello i tym samym więcej późniejszej pracy dla obsługującego sprzedaż.

Będę wdzięczny za ewentualne podpowiedzi.

 

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Były prowadzone kiedyś rozmowy na forum nt. magazynu aukcji, w zasadzie można taką funkcjonalność dodać, ale jak to zwykle bywa z czasem - brakuje go, bo co chwilę pojawiają się nowe problemy do rozwiązania (np. nowy sposób pobierania aukcji z Allegro).

Link to postu

Dla mnie również taki magazyn byłby b. przydatną funkcjonalnością.  Zupełnie nie korzystam z szablonów (które też są niezbyt praktyczne ze wzgl. na parametry specyficzne) i nie mam repozytorium aktualnych opisów.

Zresztą w moim przypadku korzystanie z szablonów mogłoby być nawet dobrym rozwiązaniem (taki wirtualny magazyn opisów - każdy szablon użyty tylko dla jednego towaru), jednak wymaga to min. możliwości łatwego przypisywania szablonu do grupy i przenoszenia wielu szablonów pomiędzy grupami, dla utrzymania porządku.  Grupowe zmiany tego typu też były postulowane na forum.

 

Wspomnę przy okazji o swoim sposobie pracy z wystawianiem aukcji - może będzie to zalążek jakiejś dyskusji.  Wznawiam aukcje zakończone, ew. poprawki albo nanoszę wcześniej (gdy jeszcze trwają) po stronie Allegro, albo zaznaczam w notatkach (co niestety wiąże się z koniecznością przeglądania stron Allegro, gdzie te notatki są widoczne) - najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłoby takie, gdzie Sello pamięta, z której aukcji z magazynu (lub z którego szablonu) była wystawiona dana oferta i przy jej wznawianiu korzysta nie z zakończonej aukcji, tylko z bieżącego stanu tej aukcji wzorcowej/szablonu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...