Skocz do zawartości

Niedopasowanie użytkowników Sello a Subiekt GT

Polecane posty

Mam zasadniczo dość proste pytanie aczkolwiek stanowi ono dla mnie problem :/

Od niedawna korzystam z sello i chciałbym dodać subiekta GT, w tym celu zainstalowałem wersję próbną ale nie potrafię połączyć sello z subiektem.

Wiem że należy zmienić ustawienia w sello - administracja - zewnętrzny program sprzedaży, niestety nie wiem jaki serwer mam wpisać.

Gdzie znaleźć informację jaki mam serwer? Czy ja muszę jakiś dodatkowy tworzyć czy został on utworzony automatycznie przez Sello?

Proszę o pomoc :/

Link to postu

Cytując za Helpem w wątku "Jak skonfigurować połączenie z Subiektem GT lub Navireo":

 

Parametry bazy danych Subiekta GT/Navireo

 

W tej sekcji należy wpisać lub wybrać z listy poprawną nazwę serwera baz danych (pole Serwer) oraz bazy danych, z którą ma zostać połączone Sello. Nazwę bazy danych i serwera, na którym pracuje Subiekt GT lub Navireo można odczytać z tytułu okna Subiekta GT (Navireo). Przykładowo, jeśli tytuł tego okna to: BonArt na serwerze ANKA\INSERTGT - Subiekt GT, wówczas w parametrach połączenia w Sello należy wpisać:

 

Serwer: ANKA\INSERTGT

Baza danych: BonArt.

 

 

Link to postu

Przesyłam zrzut ekranu. Zanim napisałem ten wątek próbowałem to tez zrobić i wpisywałem te same dane, występował ten sam błąd więc stwierdziłem że muszę źle wpisywać serwer.

Na zrzucie w tle jest także widoczny otwarty Subiekt GT, na którym widać do góry użytkownika i serwer.

Nie wiem co robię nie tak :/

Próbowałem także innych kombinacji: wpisywać bazę danych ręcznie i wyłączałem autentykację windows wpisując samodzielnie dane ale cały czas pokazuje mi błąd połączenia z serwerem.

BLAD01.ZIP

Link to postu

Tak :) Czy podmiot w SGT się uruchamia? Jeśli tak to proszę uruchomić SGT trzymając

klawisz lCtrl do momentu pojawienia się ekranu z adresem serwera, autentykacją, użytkownikiem i hasłem.. To pozwoli nam sprawdzić czy podmiot jest w SGT uruchamiany z autentykacją czy tez nie, z jakim hasłem i uzytkownikiem i zgodnie z tym ustawić to analogicznie w Sello. Proszę w Sello  zamiast praca\insertGT wpisać (local)\INSERTGT ( o ile baza SGT jest uruchamiana z tego samego komputera co Sello) lub adres IP mp. 111.222.333.444\INSERTGT ( gdzie oczywiście 111.222.333.444 to adres IP komputera z danymi SGT).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...