Skocz do zawartości

Nie pobiera poczty

Polecane posty

Od 1:58 moje Sello nie pobiera poczty, pojawia się taki opis:

 

 

Szczegóły błędu:

  GetUidls:

    pop3-connect:

      Attempting to connect and log into POP3 server

      hostname: ******

      port: 110

      username: ******

      Login successful

    NumUidls: 38444

 

NumUidls miało też m.in. wartości: 38422, 38425, 38426, 38429, 38430, 38431 - wygląda to tak, jakby numeracja rosła, chociaż z pewnymi lukami, jakby były to jakieś numery zdarzeń/logów ale nie tylko pocztowych.

 

Pocztę wysyłać się da bez problemu.

Nie były dokonywane ŻADNE zmiany w międzyczasie.

Na serwer mogę się zalogować bez problemu i widzę, że jest tam dużo maili.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobny problem, używam poczty na home.pl Na programie pocztowym wszystko jest OK, sello się zacięło od kilku dni (v1.52), nie były wprowadzane żadne zmiany, zrobiłem aktualizację do 1.60 i to samo. Skonfigurowałem nowe konto pocztowe ze swojej domeny, nie odbiera (wysyła bez problemu), testowane na szyfrowaniu i bez, komunikat POP3: OK a poczty nie odbiera, w raportach sello: Brak nowych wiadomości. Na testy dodałem konto z onet'u - działa. Po zalogowaniu telnetem na serwer pocztowy home.pl port 110 tez ok, komenda list

+OK 1

1 791

W czym problem ?

Link to postu

Witam,

 

problem wiadomości nie docierających / nie wyświetlanych ewidentnie istnieje.

 

Sytuacja:

- Sello 1.6

- 3 konta Allegro -> 3 licencje dla kont w Sello

- dla każdego konta -> osobny adres email

- serwer poczty -> home.pl

- poczta na webowej wersji się pojawia, nie trafia do spamu

- przy próbie pobrania innym klientem (Thunderbird 3.1) nie ma żadnego problemu

- na Sello - odbiera co 4-5 informacja

 

Dodatkowe info:

- odwiedzając panel web'owej poczty stwierdzam, że Sello nie usuwa wiadomości z serwera (pomimo, że pole wyboru "Pozostawiaj wiadomości na serwerze" nie zostało zaznaczone

- zredukowanie liczby wiadomości przez usunięcie starych z serwera nie pomogło

- manipulowanie filtrami w Sello (przełączanie, wyłączanie) nie pomogło

- Sello pobiera niektóre wiadomości

- trudno mi stwierdzić jakąś regułę, ale

  > maile nie mają dużych rozmiarów ani załączników

  > maile od tych samych nadawców - czasem docierają, a czasem nie

 

Próbowałem już konfiguracji z SSL i bez.

Sprawdzenie poprawności konfiguracji - OK.

 

/ Wiadomość przeniesiona z wątku o Sello 1.6 Beta. dla zachowania porządku w dyskusji./

Link to postu

Thunderbird jest super. Ale płacąc za Sello - poza kilkoma innymi złudzeniami - miałem nadzieje, że pozwoli na obsługę poczty dla wielu stanowisk. Pozwoli na obsługę kontekstową korespondencji (w odniesieniu do konkretnych aukcji i klientów). Że będzie wiarygodnym narzędziem.

 

A tu? W zasadzie od roku Sello - program wspomagający sprzedaż na Allegro - jest źródłem kłopotów. Obsługa korespondencji to jedna z 3 kluczowych funkcji programu. Nie darzę go już zaufaniem.

 

Szkoda. Za chwilę się dowiemy, że na 17 stronie licencji jest informacja, że płacimy za kolorowe logo, a reszta to jedynie dodatek, który może działać, ale nie musi.

 

Że programistów mało. Że nie wiadomo, kiedy będzie nowa wersja i czy cokolwiek w tej sprawie wniesie. I pozostanie obserwacja pasku postępu w podpisie z nadzieją że kiedyś [|||......] zamieni się w [|||||||||]

 

Żenada. Czy ktoś w Insert sądzi, że da się tak rozwijać produkt?

Wiele open source'ów działa lepiej, a tu ktoś bierze za to kasę. Ja za Sello zapłaciłem już ponad 1200zł...

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Po długim czasie bez oczekiwanej reakcji ze strony Insert i Sello - znalazłem wreszcie "genialne" rozwiązanie problemu znikającej poczty: porzuciłem pocztę Sello.

 

Problemy zniknęły jak ręką odjął. :-\

 

Osobom, które liczą, że model Sello + obsługa poczty z Allegro się sprawdzi - zalecam sprawdzenie. Do ostatniego dnia pracy, Sello odbierał maile jak mu się podobało. Masakra.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...