Skocz do zawartości

Może ktoś wie jak to jest z Ebay

Polecane posty

aktualnie trwają prace nad poprawkami eBaya gdyż zaszły tam zmiany wymagające zmian w kodzie Sello.

 

no to super kupiłem sobie licencje  na sello bo obsługuje ebay- a a wychodzi na to że nie obsługuje. Nie pojawiają sie transakcje jak ktoś kupi. Bo po jakimś czasie 1-2 dni aukcje w końcu pojawiają się w sello

Link to postu
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W przypadku Sello podawanie terminów jest trudne, bo Allegro co chwilę robi psikusa wprowadzając zmiany, które trzeba dokładnie śledzić. Dodam, że zmiany na allegro pojawiają się nieraz 2 razy tygodniowo. To wymaga odłożenia innych prac i sprawdzenia czy wymagana jest nowa wersja Sello czy nie. Doliczając do tego problemy ze stabilnością serwera webApi Allegro jakie w ostatnim czasie występują dużo czasu poświęcamy też na analizę problemów zgłaszanych na forum i mailowo. To w kwestii wyjaśnień, dlaczego kolejne wersje Sello obsuwają się w czasie*.

 

Jeśli chodzi o eBay, to prace nad nim dobiegają końca.

 

 

* oczywiście pracujemy nad tym, aby terminy były bardziej przewidywalne i mamy nadzieję, że wkrótce tak właśnie będzie.

Link to postu

No tak działacie i wszystko wynika że jesteście blisko celu. Pytanie jaki będzie wasz priorytet odnośnie klientów sello korzystających z ebay. Na pewno nie będzie tylu klientów co allegro a w przypadku ebay nie można wykluczyć także zmian w API. Czy ewentualnie będzie można liczyć na szybką reakcję w razie zmian ?

 

W kwestii technicznej Bartku czy sello będzie obsługiwało wszystkie serwisy zagraniczne ebay? Głównie chodzi mi o import danych bo co do wysyłki aukcji jeszcze poczekam i póki co w grę wchodzi Turbo Lister 2.

 

Jeszcze jedna sprawa czy do zatwierdzonych druków dla listów poleconych w obrocie zagranicznym liczba kontrolna będzie działać z poziomu sello? Chciałbym wysyłać dla wszystkich klientów tracking number który już jakoś działa w naszej ukochanej PP.

 

Ogólnie jakieś szczegóły techniczne mile wskazane ;)

Link to postu

Zmiany na eBay'u nie są tak niespodziewane jak na Allegro bo tam działa wersjonowanie webApi. Niestety webApi eBaya jest bardziej dostosowane do pracy online co w przypadku Sello i pracy offline stwarza wiele problemów, które blokują lub utrudniają wprowadzenie pewnych funkcji.

 

Sello będzie obsługiwać te same serwisy, które obsługiwało do tej pory.

 

Co do liczby kontrolnej, to będzie, ale nie wiem czy w 1.7.0.

Link to postu

Dodanie nowych serwisów wymaga raz - czasu na ich implementację, dwa - zwiększenia czasu na ich późniejsze wspieranie. A proszę mi wierzyć, że czuwanie nad samym tylko Allegro pochłania bardzo dużo czasu.

 

W wersji 1.7 nie będą dodane nowe serwisy co nie oznacza, że nie będą dodane w ogóle. Podobnie ma się sytuacja z serwisami zagranicznymi Allegro.

 

Jeśli będzie odpowiednie zapotrzebowanie to postaramy się wdrożyć obsługę innych zagranicznych serwisów.

Link to postu

Dobrze niech i tak będzie. Ale do końca nie wiem jak to działa w samym ebay. Sprzedaje coś np. na ebay.IT to logując się do Polskiego ebay.pl widzę wszystkie transakcje kupione w innym serwisie. Pytanie czy będę mógł z pomocą poprawionej wersji sello ściągnąć wszystkie transakcje ? Podkreślam chodzi mi tylko o transakcje do ściągnięcia. Aukcje wystawione są przez Turbo Listera.

 

Transakcje czy inaczej ściągnięte aukcje podepnę ręczenie do towarów.

Link to postu

 

Używa ktos z was tego programu wraz z serwisem ebay co.uk lub com ?

 

nie moge sobie poradzic ze sciagnieciem transakcji , sello zwiesza sie i restaruje po ok minucie /wyslij odbierz/ , probuje sciagnac je przez ebay.pl i co.uk i ciagle to samo

 

moze ktos mi cos podpowie po powoli trace siły :-\

 

prosze o opinie uzytkownikow ktorzy korzystaja z ebay jak sie pracuje z sello i jak ze stabilnoscia tego programu

Link to postu

Używa ktos z was tego programu wraz z serwisem ebay co.uk lub com ?

 

nie moge sobie poradzic ze sciagnieciem transakcji , sello zwiesza sie i restaruje po ok minucie /wyslij odbierz/ , probuje sciagnac je przez ebay.pl i co.uk i ciagle to samo

 

moze ktos mi cos podpowie po powoli trace siły :-\

 

prosze o opinie uzytkownikow ktorzy korzystaja z ebay jak sie pracuje z sello i jak ze stabilnoscia tego programu

 

to szkoda tracić siły - na dzień dzisiejszy SELLO NIE OBSŁUGUJE EBAY - co powinno być wyraźnie napisane na głównej stronie Sello, zamiast fałszywej informacji, że do tego służy...

Link to postu
zmiany na allegro pojawiają się nieraz 2 razy tygodniowo. To wymaga odłożenia innych prac i sprawdzenia

 

to są bezpodstawne wykręty sello Team.

Zamiast sprawdzać i sprawdzać wprowadźcie wreszcie obiecane zmiany i poprawki.

 

Według moich szacunków od "zakończenia" testów beta (według mnie dalej trwają tylko płatne  :( ) czyli chyba 3 lat tylko 3-4 razy allegro wprowadziło zmiany wymagającej rzeczywistej szybkiej reakcji programistów sello. Przez resztę czasu to zwykle chwilowe błędy webapi.

 

cóż 3-4 razy reakcja na 4 lata i podana jako główny powód wolnego wprowadzania zmian... żenujące  :-[

Link to postu

Czy są bezpodstawne można sobie sprawdzić samemu: http://allegro.pl/webapi/news.php

 

Nie każda zmiana oczywiście leży w zakresie funkcjonalności Sello, jednak jest też sporo zmian, które leżą i z którymi Sello sobie radzi. Każda taka zmiana jest przez nas analizowana. Podobnie awarie Allegro oraz zmiany w działaniu webApi o których nigdzie nie jest napisane (patrz na forum webApi metoda doMyAccount2 i stronnicowanie danych).

 

Proszę zwrócić uwagę iż każdy problem związany z allegro jaki zgłaszają użytkownicy nie jest pozostawiony sobie lecz analizowany. To też zajmuje czas. Nigdy nie wiadomo czy problem nie jest wynikiem jakiejś pozornie nieistotnej zmiany na allegro czy chwilowymi błędami.

 

3 czy 4 razy, o których mowa wyżej to były momenty w których zmiany wprowadzone na allegro wymagały przerwania prac nad kolejną wersją na dłuższy czas i zajęcia się dostosowaniem Sello do zmian. Proszę wziąć pod uwagę, że 80% prac nad tymi zmianami było gotowe już do dnia pojawiania się wersji, a to nie stało by się gdybyśmy nie analizowali zmian jakie mają się pojawić.

Link to postu

To nie my ustalamy ceny i nie mamy na nie wpływu. Tutaj zajmujemy się tylko sprawami technicznymi. Nie my też zatrudniamy nowych programistów/testerów. Ile ludzi pracuje przy Sello? Wprost nie odpowiem bo wiedza ta w zasadzie i tak nic nie wniesie jeśli się nie zna wszystkich realiów, ale w tej chwili powiem, że wystarczająca i jest zdecydowanie lepiej niż kilka miesięcy temu. A to głównie za sprawą sugestii z forum. Oczywiście można by spekulować, czy podniesienie ceny i zatrudnienie dodatkowych programistów coś poprawi, ale nie mi o tym decydować. Nowy programista nie oznacza, że prace zaczną iść 2x szybciej, gdyż musi minąć pewien okres w którym programista taki się wdroży. Dodatkowo trzeba też poświęcić czas na "pilnowanie" nowych programistów :).

Mogę zgłosić co najwyżej zapotrzebowanie i tak też postąpiłem jakiś czas temu, czego efekty mam nadzieje niebawem będą widoczne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...