Skocz do zawartości

koszty wysylki w cene towaru

Polecane posty

witam

 

Czy moze mnie ktos oswiecic co ustawic w SELLO aby koszty wysylki byly wliczane w cene towaru.

 

Po powstaniu transakcji i ustawieniu aby zostala wystawiona faktura vat klikam na dokument koncowy. Na fakturze (z Subekta GT) widnieje tylko pozycja ze sprzedana rzecza, nie ma doliczonej kwoty za wysylke. Pogrzebalem w ustawieniach "zewnetrzny system sprzedazy" -> dokumenty i "dodawaj koszt wysylki jako pozycje" i w kolejnej transakcji juz na zamowieniu i na fakturze pojawila sie pozycja z kosztami wysylki. Nie wiem tylko czy te ustawienia dzialaja takze do transakcji juz istniejacych bo na takich probowalem i nic sie nie zmienialo.

 

 

Czy tworzac transakcje, sello bierze koszty wysylki wybrane przez kupujacego w FOD?

 

Kris

 

 

Link to postu

Po zmianie jakichkolwiek danych nie są zmieniane już istniejące dane (czyli transakcje, paczki etc), chyba że jest to wyraźnie napisane i widać, że przy takiej zmianie pojawia się pasek postępu. Dodanie zatem kosztu przesyłki na dokumencie nie spowoduje zmian w już istniejących dokumentach.

Link to postu

Po zmianie jakichkolwiek danych nie są zmieniane już istniejące dane (czyli transakcje, paczki etc), chyba że jest to wyraźnie napisane i widać, że przy takiej zmianie pojawia się pasek postępu. Dodanie zatem kosztu przesyłki na dokumencie nie spowoduje zmian w już istniejących dokumentach.

 

OK - w sumie nie jest to potrzebne

 

A co z wliczaniem kosztow wysylki w cene towaru? Czy moze to juz kwestia ustawien samego Subiekta nie Sello? Czy wogole jest to mozliwe?

 

Kris

 

Link to postu

sello nie dolicza wysyłki do ceny przedmiotów.

Jak miałoby doliczać?

do pierwszej pozycji, równo do każdej, proporcjonalnie do wartości czy jeszcze inaczej?

 

Moim zdaniem to bez sensu. Jak doliczę koszty przesyłki do towaru to w przypadku zwrotu konsumenckiego nie mogę potrącić kosztów przesyłki, bo jej nie będzie na paragonie... A tak mam osobną pozycję i wiadomo co nie podlega zwrotowi.

 

subiekt tym bardziej - transport to taka sama usługa jak każda inna, program się nie domyśli że to coś specjalnego...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...