Skocz do zawartości

Plan kont w nowej firmie

Polecane posty

Rozwiązanie, które proponuje Pan Mateusz, traktowałbym jako plan awaryjny. Dlaczego? Bo jeśli w kreatorze nowego klienta utworzymy rok obrotowy np. 2016, to później nie zadziała operacja zbiorcza tworzenia okresu obrachunkowego 2016. Należałoby tworzyć najpierw 2015, a później wywołać operację zbiorczą.

 

Wydaje mi się, że prościej będzie skorzystać z funkcjonalności klientów wzorcowych. Polega to na tym, że mamy "na boku" podmiot, z którego pobierane byłyby najważniejsze ustawienia. Przy czym należałoby to sprawdzić, bo u mnie na demo nie chce działać (wyskakuje komunikat o powielonym rekordzie).

Link to postu
3 godziny temu, Piotr Reszpondek napisał:

No to w takim razie pozostaje mi tylko zgłosić sugestię, że to byłoby bardzo pomocne i czekać :)

 

Panie Piotrze, czy próbował Pan skorzystać z mojej podpowiedzi (o klientach wzorcowych)? To, że u mnie na demo nie chce działać, nie oznacza, że u Pana też nie będzie ;)

Link to postu

Standardowo wystarczy, że założy Pan podmiot wzorcowy (ten "na boku" o którym wspomina Pan Maciej) - należy pamiętać, iż musi być to baza zarejestrowana na biuro rachunkowe, będąca dodatkowo podmiotem na potrzeby własne. Tego typu podmiot tworzymy w Rewizorze/Rachmistrzu nexo a następnie dodajemy w Biurze nexo poprzez Konfigurację - Wzorce klientów biura. W moim przypadku jego nazwą jest po prostu "Wzorcowy".

 

Następnie podczas zakładania nowego podmiotu możemy wskazać opcję wybrania tego podmiotu wzorcowego, tak aby kolejny tworzył się w ten sam sposób jak jest to wskazane poniżej.

001.jpg

Edytowane przez Mateusz Włudyka
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Plan kont w nowej firmie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...