Skocz do zawartości

Polskie znaki w opisach przedmiotów na Allegro wyglądają tak: "±", "¶", "Ľ"

Polecane posty

Witam

Po ostatnich aktualizacjach Subiekta i Sello coś się zepsuło...

Otóż te towary, które były opisane wcześniej są OK, a te które ostatnio i mają w opisie polskie znaczki (ą, ś i ź), po synchronizacji w Sello niby jest wszystko poprawnie, ale po przygotowaniu aukcji już w opisie wskakują "±", "¶", "Ľ". Dzieje się to tylko w opisie pobranym z Subiekta, a to z szablonu aukcji jest OK. Podczas edycji opisu towaru i skasowaniu go w całości, następnie wybraniu opcji "Wstaw pełną charakterystykę towaru z Subiekt GT" to wskakują już te krzaki, ręczne poprawienie nie załatwia sprawy, bo po wystawieniu aukcji i tak są krzaki.

Link to postu

Prosimy o opisanie jak powtórzyć ten błąd od samego początku (od stworzenia towaru, skąd jest brany opis w Subiekcie) do wystąpienia. Próbowaliśmy powtórzyć błąd jednak na razie się nie udaje.

 

Dziwna sprawa, ale od początku...

Próbowałem teraz stworzyć na nowo opis jakiegoś produktu w celu sprawdzenia wstawiając te trzy polskie litery i o dziwo jest wszystko OK.

Potem próbowałem wejść do towaru, w którym te krzaki się tworzyły i tak - w Subiekcie skasowałem cały opis w "pełnej charakterystyce...", następnie wpisałem już tylko te nieszczęsne litery, wykonałem synchronizację z Subiektem w Sello, po otwarciu tego samego towaru wygląda że jest OK, ale przy wystawianiu aukcji, na samej aukcji już się pojawiają krzaki, następnie mogę w Sello skasować cały opis i wstawić pełną charakterystykę z Subiekta i już się pojawiają krzaki.

Wychodzi na to, że tylko część towarów się tak "zachowuje". Nie wiem tak na prawdę czy to ma jakiś związek, ale dzieje się to z towarami opisywanych po ostatniej aktualizacji Subiekta, później była robiona aktualizacja Sello i po niej nie były do tej pory nie były robione żadne nowe opisy, dopiero dziś spróbowałem.

Powiedzmy że błąd już nie występuje przy tworzeniu nowych opisów towarów, ale nie wiem co zrobić aby "naprawić" te błędne opisy.

Link to postu

Opisy htmlowe mają to do siebie, że posiadają kodowanie, które dodatkowo jest zapisane literalnie w nagłówku html. Podejrzewam, że problem wynika stąd, iż np w Subiekcie opis towaru był wklejony, np z jakiejś strony www z kodowaniem A, a szablon czy opis aukcji w Sello wstawiony był z kodowaniem B. Dlatego istotne może być skąd się biorą opisy towarów (źródło) oraz szablony opisów aukcji.

Link to postu

Opisy htmlowe mają to do siebie, że posiadają kodowanie, które dodatkowo jest zapisane literalnie w nagłówku html. Podejrzewam, że problem wynika stąd, iż np w Subiekcie opis towaru był wklejony, np z jakiejś strony www z kodowaniem A, a szablon czy opis aukcji w Sello wstawiony był z kodowaniem B. Dlatego istotne może być skąd się biorą opisy towarów (źródło) oraz szablony opisów aukcji.

 

Szablony są przygotowane już jakiś czas temu i to co w nich jest zapisane jest OK, psuje się tylko opis kilku produktów. Opis produktów w Sello bierze się tylko z Subiekta, a w Subiekcie natomiast opis jest zawsze kopiowany z notatnika, właśnie w celu wyeliminowania różnych kodowań, także nawet jak jest jakiś opis ze strony, to jest on wklejany do notatnika i potem z notatnika kopiowany i wklejany do Subiekta, następnie już w programie odpowiednio formatowany.

 

Tak jak pisałem wcześniej, nie pomaga całkowite skasowanie opisu i napisanie go od nowa (zarówno w Subiekcie jak i w Sello). Po synchronizacji produktów w Sello znaki w opisie są niby poprawne, dopiero przy wystawianiu aukcji jest źle. Ewentualnie przy ręcznym wstawianiu opisu z Subiekta od razu są te litery błędne. Cokolwiek bym nie robił, zawsze przy wystawianiu w danym produkcie będzie źle.

Link to postu

Jest to ewidentnie wina różnego kodowania. Trzeba by spojrzeć jak jest trzymany opis w bazie danych i prawdopodobnie będzie on posiadał nagłówek html zainicjowany przy pierwszym tworzeniu opisu kodowaniem innym niż jest używane w szablonach opisów w Sello. Późniejsze próby usunięcia opisu i wstawienia go od nowa wymieniają po prostu zawartość opisu html pozostawiając nagłówek ze złym kodowaniem.

Link to postu

Jest to ewidentnie wina różnego kodowania. Trzeba by spojrzeć jak jest trzymany opis w bazie danych i prawdopodobnie będzie on posiadał nagłówek html zainicjowany przy pierwszym tworzeniu opisu kodowaniem innym niż jest używane w szablonach opisów w Sello. Późniejsze próby usunięcia opisu i wstawienia go od nowa wymieniają po prostu zawartość opisu html pozostawiając nagłówek ze złym kodowaniem.

 

No na to wychodzi, tylko dlaczego taka sytuacja zaistniała dla wszystkich produktów, które były opisywane tylko w okresie między aktualizacjami Subiekta i Sello (tak jak pisałem na początku)? Nic innego nie było robione inaczej, ani na innym komputerze, ani żadne ustawienia nie były zmieniane...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...