Skocz do zawartości

Jak podłączyć do Sello bazę danych w pliku mdf

Polecane posty

Witam,

 

Mam taki problem. Przed reinstalacją systemu w swoim komputerze - przez nieuwagę nie zrobiłem archiwizacji baz danych Sello. Skopiowałem natomiast cały katalog DATA, gdzie są przechowywane wszystkie bazy danych MSSQL i z Subiekta GT i z Sello.

 

W Subiekcie podłączyłem sobie bazy danych i jest wszystko OK. W jaki sposób - analogicznie do SGT - mogę to uczynić dla programu Sello ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

Darek

Link to postu

troszkę niebezpieczny sposób (ja tak 2 razy zrobiłem, raz bazy się rozsypały), przekopiuj bazę (tę zachowaną kopię) do folderu gdzie powinna być (w folderze danych MSSQL), odpal Sello, powinno zadziałać samo (u mnie tak poszło), ew. odinstaluj i zainstaluj Sello od nowa, może wtedy zobaczy tę bazę, wszelkie zabawy na plikach baz rób z zatrzymanym serwerem SQL.

Link to postu

Chodziło mi raczej o jakieś polecenie SQL. Pamiętam, że poprzez wpisanie polecenia SQL w menu start - uruchom - można było z Sello odłączać poszczególne bazy danych. Analogicznie prawdopodobnie można pójść w odwrotnym kierunku...

 

Proszę o podanie polecenia odpowiedniego polecenia SQL lub bardziej poprawnej metody postępowania.

Link to postu

W konfigu (sekcji startup) ustaw ścieżkę do bazy (z jej nazwą) którą chcesz podpiąć, moze zadziała, nie wiem też jak tutaj zachowują się programy z pakietu InsERT (do zarządzania bazami -program serwisowy), może one są w stanie pomóc.

 

PS.

U mnie zadziałało, może u Ciebie też tak pójdzie...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...