Skocz do zawartości

Pobieranie wiadomości zakończone błędem

Polecane posty

POP3 na 110 porcie, SMTP+Auth na 25 porcie. Test połączenia w Sello OK.

Przy odbieraniu wiadomości komunikat w trayu: pobieranie wiadmości zakończone błędem.

 

Dokładny log:

Szczegóły błędu:

  GetUidls:

    pop3-connect:

      Attempting to connect and log into POP3 server

      hostname: pop3.xxxxxx.xxx

      port: 110

      username: xxxxxx

      Login successful

    NumUidls: 53

 

W logach serwera POP3 jest OK, widać, że się łączy, pobiera ilość wiadomości i na tym koniec.

 

May 23 12:58:46 xxx qpopper[80774]: (v4.0.19) Servicing request from "host34.xxx.xx" at xxx.xxx.xxx.xxx

May 23 12:58:46 xxx qpopper[80774]: Stats: aukcje 0 0 53 410304 host34.fxxx.xx xxx.xxx.xxx.xxx

Link to postu
  • 3 lata później...

Sello nie odbiera wiadomości. Przez ostatnie parę dni występował u mnie problem z połączeniem z serwerem ( https://forum.sello.pl/index.php?topic=7882.msg50242;boardseen#new ). Idąc za radą innych użytkowników (dzięki!) zainstalowałam Sello na innym komputerze i po wykonaniu dearchiwizacji pobieranie transakcji, aukcji oraz wszystkich parametrów działa. Teraz dla odmiany nie pobiera wiadomości, pojawia się błąd: Parsowanie wiadomości.(null) (0x80040E21). W ustawieniach konta pocztowe sprawdzenie poczty przychodzącej i wychodzącej jest OK. Po wymuszeniu odbierania wiadmości program widzi, że jest 114 wiadomości do odebrania. Ostatnie wiadomości w skrzynce odbiorczej są z godziny 20 kiedy przeprowadzałam archiwizację na poprzednim komputerze. Czy ktoś ma pomysł gdzie leży problem?

Przeszukałam forum w poszukiwaniu rozwiązania tego błędu, jednak nic nie znalazłam, jeżeli taka informacja jest już na forum jest to proszę o link.

Link to postu

Czy na pewno ustawienie portu 25 to właściwa konfiguracja? Port ten został wycofany z użytku i jest blokowany przez dostawców Internetu.

 

Proszę napisać na sello@insert.com.pl po instrukcję włączenia logowania szczegółowego komunikacji z serwerem pocztowym, będzie wtedy więcej szczegółów w informacji o błędzie.

 

@Raven88, sprawdź czy na serwerze nie ma jakiejś wiadomości z dużą liczbą załączników, dużym załącznikiem lub z długą listą odbiorców.

 

Link to postu

Idąc za radą

 

@Raven88, sprawdź czy na serwerze nie ma jakiejś wiadomości z dużą liczbą załączników, dużym załącznikiem lub z długą listą odbiorców.

 

usunęłam ze skrzynki ostatnie reklamy, spam itp na chwilę obecną 500 ostatnich e-maili to wiadomości od Allegro, pojedyncze wiadomości od Klientów. Sello próbuje w tej chwili pobrać ok.300 e-maili zawsze kończy się to błędem Parsowanie wiadomości.(null) (0x80040E21). Co dziwniejsze odpaliłam to samo konto na poprzednim komputerze, na którym wciąż występuje problem z połączeniem z serwerem, jednak wiadomości pobiera. To samo tyczy się drugiego konta Allegro, na starym komputerze wiadomości pobiera, na nowym nie. Czy jakieś wskazówki?

 

Update: Właśnie zauważyłam, że program na nowym komputerze nie odbiera wiadomości od Allegro, e-maile od klientów odbiera, Odebrał również informację o nadaniu przesyłki od Siódemki.

 

 

Za "zmyłę" przepraszam to nie celowo  ;)

Link to postu

Znalazłam na forum taki temat: https://forum.sello.pl/index.php?PHPSESSID=o05sdiqtpb2mur7ec8ah7fdsu6&topic=5189.15 , u mnie dokładnie ten sam problem: nie pobierają się tylko i wyłącznie maile od Allegro. Wśród maili, które próbuje pobrać program nie ma wiadomości z dużym załącznikiem. Program pokazuje błąd Parsowanie wiadomości.:

(null) (0x80040E21). Wersja Sello 1.18 beta. Proszę o radę co z tym można zrobić.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...