Skocz do zawartości

Parę pytań odnośnie Sello (Plizzz help)

Polecane posty

Witam,

 

mam parę pytań odnośnie Sello:

 

1. Chciałabym, aby Sello wystawiało dokument początkowy, ale inny pracownik wystawiał dokument końcowy przez Subiekta. Czy Sello to wykryje?

 

2. Jestem w trakcie integracji Sello z kontem aukcyjnym, niektóre transakcje mają już wystawione dokumenty końcowe w Subiekcie, ale w Sello są w kategorii "do paczek". Czy można jakoś "wstecznie" przypisac dokument z Subiekta do Sello? Jeśli nie, jak przenieść te transakcje do zrealizowanych bez wysyłania automatycznych emaili i bez naruszania stanów magazynowych?

 

3. Czy można wyłączyć strefę Sello?

 

4. Kiedy jest wysyłany email automatyczny "paczka została wysłana"? Gdy pojawia się dokument końcowy czy gdy robimy coś w sekcji paczek?

 

5. Jeśli stany magazynowe są zdejmowane przez Subiekta, jakie inne funkcje spełnia moduł paczek? Można go pominąć w pracy?

Link to postu

1. Może być kłopot, bo dowolny użytkownik może robić dowolne dokumenty ale boje się, że w Subiekcie będzie to zrobione jakby przez tego samego...

 

2. Żeby pozbyć się powiadomień najprościej je na moment wyłączy i zrobić co trzeba (tzn. po oznaczać paczki itd. Ew. można paczki usunąć i ręcznie ustawic dla danych transakcji status "zakończona". Na karcie transakcji masz zakładkę "dokumenty", tam można ustawić "nie twórz dokumentu", pousuwac paczki i oznaczyć transakcje jako zakończona.

 

3. Można

 

4. Mail "paczka wysłana" wychodzi, kiedy oznaczymy ja (paczkę) jako wysłana, oczywiście jeśli masz na automacie powiadomienia ustawione, zależy to też zatem od ustawień.

 

5. Oznacza się je tak jako wysłane, generuje listy wysyłkowe itd.

Link to postu

1. Jak oznaczyć transakcję jako zakończoną? Nie widzę teraz u siebie takiej opcji, a mam ustawione "nie twórz dokumentu". Najpierw trzeba stworzyć paczki, oznaczyć paczki jako wysłane i dopiero wtedy można ręcznie zakańczać transakcje?

 

P.S. Nie mam również dokumentu początkowego. Nie ma paczek.

 

2. Potrzebuję pilnie informację od załogi Sello, czy Sello wykryje dokument końcowy wystawiony przez innego użytkownika w Subiekcie. W końcu zamówienie jest chyba dokumentem powiązanym z dokumentem końcowym (paragonem).

Link to postu

1. Na karcie transakcji (tam gdzie je poprawiasz) w prawym dolnym rogu masz "stan transakcji", przestaw na "zakończona". Nie, jak paczki nie są zrobione to tylko ustawiasz transakcje na zakończoną, jak są to najpierw je usuwasz, jak je oznaczyłeś jako wysłane to najpierw to też odznaczasz.

 

2. Sello wykryje jeśli jest dokument do transakcji utworzony, problem bedzie jeśli nie przez Sello -wtedy ustaw dla transakcji "nie twórz dokumentu".

 

3. Sello -> Moje dane -> Zarządzani kontami i licencjami -> przycisk Strefa Sello

 

 

Link to postu

Nie trzeba, wystarczy przestawić transakcję na zakończoną...

 

Zakończenie transakcji następuje kiedy uzyska ona status "zakończona", czy to ręcznie czy automatycznie (np. transakcja otrzymała statusy "opłacona" i paczka do niej "wysłana" -automat powinien ustawić status transakcji "zakończona").

 

Dokumenty w SGT są poprzez Sello wystawiane to transakcji, nie do paczek, Klientów itd., Jeśli dla transakcji Sello wystawi dokument to oczywiście wie o tym, inne dokumenty, transakcje, Klienci itd. które trafią do SGT nie poprzez Sello - Sello nie interesują.

 

Do transakcji wcale nie muszą być wystawiane jakiekolwiek dokumenty w SGT, sporo użytkowników Sello nie używa SGT. Są one potrzebne do zdejmowania towarów z magazynu jeśli oczywiście w Sello wykorzystujemy magazyn SGT.

 

 

Link to postu

 

Dokumenty w SGT są poprzez Sello wystawiane to transakcji, nie do paczek, Klientów itd., Jeśli dla transakcji Sello wystawi dokument to oczywiście wie o tym, inne dokumenty, transakcje, Klienci itd. które trafią do SGT nie poprzez Sello - Sello nie interesują.

 

 

Teraz interesuje mnie tylko, czy na pewno tak jest. Jeśli Sello wystawi dokument Zamówienia, to oczywiście wie, że jest taki dokument w Subiekcie.

 

Jednak jeśli na zewnątrz ktoś wystawi paragon w Subiekcie, czy Sello się o tym dowie i dołączy ten dokument pod transakcję?

Link to postu

 

Dokumenty w SGT są poprzez Sello wystawiane to transakcji, nie do paczek, Klientów itd., Jeśli dla transakcji Sello wystawi dokument to oczywiście wie o tym, inne dokumenty, transakcje, Klienci itd. które trafią do SGT nie poprzez Sello - Sello nie interesują.

 

 

Teraz interesuje mnie tylko, czy na pewno tak jest. Jeśli Sello wystawi dokument Zamówienia, to oczywiście wie, że jest taki dokument w Subiekcie.

 

Jednak jeśli na zewnątrz ktoś wystawi paragon w Subiekcie, czy Sello się o tym dowie i dołączy ten dokument pod transakcję?

 

Sello tworzy dokumenty DO Subiekta. Nie pobiera jednak Z Subiekta więc można w nim tworzyć różne rzeczy a Sello tego nie zobaczy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...