Skocz do zawartości

Jak określić swoje potrzeby wobec kuriera ?

Polecane posty

Witam!

 

Pytanie głównie do Sprzedających, którzy mają to już za sobą i są doświadczeni.

 

 

Wysyłam około 350 przesyłek (listy polecone, paczki, pobrania) Pocztą Polską. Powoli przymierzam się do umowy z kurierem jednak nie wiem jak poprawnie się określić i jakiego pułapu ceny się spodziewać.

 

 

Ktoś jest w stanie pomóc i podpowiedzieć oraz stwierdzić czego się spodziewać przy mojej ilości przesyłek zanim uderzędo kuriera ? Nie chce dać się zrobić w konia poprostu a również nie wiem ile szacunkowo przyjąć wysyłek kurierskich, czy 50 czy może 100.

 

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy i czy są jakieś niespodzianki po podpisaniu ?

Link to postu

http://www.kurierem.pl/

Tu masz stronę z ofertami brokerów kurierskich - czyli firm, które hurtowo wykupują usługi kurierskie i oferują je znacząco taniej, niż kurierzy detalistom.  Korzystałem z tego przez pewien czas (podstawowym minusem był brak możliwości automatycznej wymiany danych, ale to też się mogło zmienić) i przy podpisywaniu umowy z kurierem traktowałem to jako punkt wyjścia - przy wolumenie rzędu 100 przesyłek/m-c warunki mam tylko nieco lepsze niż tam.

Jeśli chodzi o samo podpisanie umowy - przede wszystkim dokładnie ją przeczytaj, z uwzględnieniem, czy są poprawnie wpisane uzgodnione limity liczby przesyłek (lub, co częste, kwoty opłat) i jakie są kary za niedopełnienie tych warunków.  Trochę ponad rok temu podpisywałem umowę z Siódemką - po 1. wpisali 2 razy wyższe limity (tzn. formalnie limity były zgodne z ustaleniami, ale dotyczyły okresu 2 tygodni, a nie miesiąca), po 2. po ich niewypełnieniu płaciłem praktycznie jak bez umowy.  Na szczęście zorientowałem się w miarę szybko i dopłaciłem tylko do kilku czy kilkunastu przesyłek.  Teraz mam umowę z DHLem i tu limity traktowane są dość elastycznie - wiadomo, że jak wyślę 10% tego, co zadeklarowałem to zerwą umowę (innych konsekwencji brak), ale jak wyślę 80% to już raczej przejdą nad tym do porządku dziennego.

Link to postu

http://www.kurierem.pl/

Tu masz stronę z ofertami brokerów kurierskich - czyli firm, które hurtowo wykupują usługi kurierskie i oferują je znacząco taniej, niż kurierzy detalistom.  Korzystałem z tego przez pewien czas (podstawowym minusem był brak możliwości automatycznej wymiany danych, ale to też się mogło zmienić) i przy podpisywaniu umowy z kurierem traktowałem to jako punkt wyjścia - przy wolumenie rzędu 100 przesyłek/m-c warunki mam tylko nieco lepsze niż tam.

Jeśli chodzi o samo podpisanie umowy - przede wszystkim dokładnie ją przeczytaj, z uwzględnieniem, czy są poprawnie wpisane uzgodnione limity liczby przesyłek (lub, co częste, kwoty opłat) i jakie są kary za niedopełnienie tych warunków.  Trochę ponad rok temu podpisywałem umowę z Siódemką - po 1. wpisali 2 razy wyższe limity (tzn. formalnie limity były zgodne z ustaleniami, ale dotyczyły okresu 2 tygodni, a nie miesiąca), po 2. po ich niewypełnieniu płaciłem praktycznie jak bez umowy.  Na szczęście zorientowałem się w miarę szybko i dopłaciłem tylko do kilku czy kilkunastu przesyłek.  Teraz mam umowę z DHLem i tu limity traktowane są dość elastycznie - wiadomo, że jak wyślę 10% tego, co zadeklarowałem to zerwą umowę (innych konsekwencji brak), ale jak wyślę 80% to już raczej przejdą nad tym do porządku dziennego.

 

Dzięki za odpowiedź - przed napisaniem posta byłem na tej stronie i wyliczylem sobie orientacyjne ceny paczek o różnych wagach ale nie wiedziałem, czy mają one przełożenie na realne oferty. Teraz będę miał jakiś pogląd czego się spodziewać. Najgorzej jest z określeniem ile tych paczek będzie - Klienci do tej pory mieli opcję tylko poczty polskiej, która bardzo często priorytety dostarczała następnego dnia.

 

Rozumiem, że kupując SmartBL zintegruje się on z Sello i będę mogł drukować listy/przewozowe czy tam książki nadawcze dla kurierów, którcyh SmartBL obsługuje ?

Link to postu

SmartBL - generalnie tak, aczkolwiek nie spełnił moich oczekiwań, więc pisałem wymianę danych z DHLem samodzielnie (SmartBL nie obsługuje sensownie opcji dodatkowych, np. PDI czy wysyłki terminowej - a przynajmniej nie obsługiwał pod koniec zeszłego roku, kiedy go testowałem).  Oczywiście wymaga to podstawowej wiedzy programistycznej, więc prostszym rozwiązaniem może być program typu SmartBL (jeśli dobrze pamiętam poza nim jest jeszcze 1 czy 2 podobne na rynku).

A jeśli chodzi o określenie liczby przesyłek - może spróbuj na początek dodać opcję wysyłki kurierem korzystając ze strony kurierem.pl - nie zobowiązujesz się wtedy do żadnych ilości, ceny są dość przyzwoite i jest to jakaś baza do określenia zainteresowania takimi przesyłkami.  Oczywiście dochodzi problem ręcznego przeklepywania danych do wysyłki, no ale cóż - sam tak robiłem i wiem, że dla kilku czy kilkunastu przesyłek tygodniowo jest to do ogarnięcia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...