Skocz do zawartości

eBay 2 sprawy - Bardzo prosze o pomoc

Polecane posty

Witam! Mam 2 pytania !

Załozylem konto na ebay jednak mam problem z zrozumieniem wszystkiego w sello.

Zakładka towary / filtr wystawione i jesli mam wybrane konto eBay powinno mi pokazywac towary wystawione w ebay a jak zmienie na allegro tylko te co sa wystawione na allegro?

Chcąc wystawic 1000 proguktów i wysłac na ebay jak mam to sprawdzac ktore sa wystawione a które sie juz zakonczyły. Cos tu nie działa czy ja nie rozumię jesli tak to bardzo prosze o podpowiedz co i jak. Zamierzam wejsc na eBay i inne Co oferuje Sello ale sie pogubilem

 

2, Tak przegladam te ebay i widze że są sklepy na ebay czy sello wystawia rowniez na te sklepy czy tylko jako aukcje?

 

PROSZE PILNIE O POMOC

Pozdrawiam

Link to postu

W tej chwili filtr w towarze nie uwzględnia wybranego konta, mamy sugestię aby była możliwość filtrowania po serwisach/kontach.

 

W module aukcji są zakładki na których widać aukcje przygotowane do wystawienia, trwające i zakończone. Dane w tych zakładkach nie są "na żywo" wyświetlane z serwisu, trzeba je synchronizować korzystając np z przycisku Wyślij/Odbierz.

 

Sello w tej chwili nie wspiera sklepów na eBay.

Link to postu

Panie darku ! tu nie trzeba wiekszej filozofi moim zdaniem wystarczyła by łatka z filtrem na konta ! eraz wybieram konto Ebay i filtr wystawione i pokazuje mi ktore towary sa wystawione na innych serwisach wiec chyba cos nie tak.Nteraz tworzes szabon wystawim z automatu np 100 aukci na 7 dni 100 na 10 100 na 14 itd. i ju po spadaniu pierwszych aukcji nic nie wiem.Ja ustawim np szablon i przypisuje do towaru. i jak pisze ze nie jest wystawiony to go wystawiam.

jak mi pisze ze jest wystawiony to jest tylko nie wiem w jakim serwisie. problem nie polega jak mam 10 aukcji ale juz przy 500 trace łeb.

Tak myslę że ta opcja nie tylko mi by sie przydała ? KTO JEST ZA PROSZE O PODIS i łapa w gore !!!

Pozdrawiam

Link to postu

Taka funkcjonalność była obiecana tj. filtrowania towarów po serwisach/kontach ale z tego wątku dowiaduje się iż jest to w sferze "sugestii" a ja naiwny myślałem że już nad tym pracują....ech...

 

cyt.: http://forum.sello.pl/index.php?topic=4600.msg29054#msg29054

 

Kurcze marzy mi się że takie sello będzie kiedyś wyprzedzać nasze oczekiwania, że to informatycy Sello będą siedzieć i kombinować co by tu jeszcze nam nowego wymyślić, jaką nową funkcjonalność wprowadzić...i nikt nie będzie musiał się dopominać miesiącami/latami o jakąś fundamentalną funkcjonalność. Ech rozmarzyłem się.........

 

 

Link to postu

W którymś wątku już to tłumaczyłem. Towary nie posiadają przypisania do serwisu (tak jak aukcja, transakcja i paczka), bo są to elementy od serwisu niezależne, stąd też ustawienie kontekstu konta nie filtruje towarów. Podobnie z resztą sprawa ma się z wiadomościami.

 

Rozwiązanie zapewne będzie w formie filtru, w którym będą wymienione wszystkie serwisy dodane w Sello.

 

myślałem że już nad tym pracują

Niestety odpowiedź na wątek nie jest tożsama z zaplanowaniem, stworzeniem i przetestowaniem zmiany w programie bo jest to proces znacznie dłuższy. W cytowanym wątku jest napisane iż funkcjonalność ta pojawi się być może jeszcze w 1.8.1, a przypomnę, w tej chwili jeszcze 1.8.0 RTM nie została wypuszczona - więc jak moglibyśmy pracować nad czymś do następnej wersji nie skończywszy aktualnej* :).

 

* z punktu widzenia tworzenia oprogramowania jest to możliwe i często stosowane, jednak wymagane są większe zasoby ludzkie.

 

Kurcze marzy mi się że takie sello będzie kiedyś wyprzedzać nasze oczekiwania, że to informatycy Sello będą siedzieć i kombinować co by tu jeszcze nam nowego wymyślić, jaką nową funkcjonalność wprowadzić...i nikt nie będzie musiał się dopominać miesiącami/latami o jakąś fundamentalną funkcjonalność.

Dążymy do takiego stanu, ale do tego jeszcze kilka większych funkcjonalności i zmian musi się pojawić. Póki co musimy jeszcze zaspokoić zaległe zgłoszenia.

 

 

Link to postu

MAM TO SAMO BEZ TEGO FILTRA JEST JAKAS MASAKRA- TO BEDZIE NAJWAZNIEJSZA FUNKCJONALNOSC KTOREJ BRAKUJE

 

 

Panie darku ! tu nie trzeba wiekszej filozofi moim zdaniem wystarczyła by łatka z filtrem na konta ! eraz wybieram konto Ebay i filtr wystawione i pokazuje mi ktore towary sa wystawione na innych serwisach wiec chyba cos nie tak.Nteraz tworzes szabon wystawim z automatu np 100 aukci na 7 dni 100 na 10 100 na 14 itd. i ju po spadaniu pierwszych aukcji nic nie wiem.Ja ustawim np szablon i przypisuje do towaru. i jak pisze ze nie jest wystawiony to go wystawiam.

jak mi pisze ze jest wystawiony to jest tylko nie wiem w jakim serwisie. problem nie polega jak mam 10 aukcji ale juz przy 500 trace łeb.

Tak myslę że ta opcja nie tylko mi by sie przydała ? KTO JEST ZA PROSZE O PODIS i łapa w gore !!!

Pozdrawiam

Link to postu

Witam ponownie !

czy taki bład jaki istnieje nie kojazy sie czasmi z nie sprawnośia sytemu ?

jeśli wybieram konto na ktore opłacam abonamet to chce wiedzieć co się na tym koncie dzieje prawda? To że płacę kilka abonamentów do kazdeoo konta to kazda informacja do danego konta powinna byc udzielona !

Jak wchodze do konta Ebay to powinny mi sie wyswietlac akcje wystawione na ebay i to na danym koncie które wybieram wybranym nie innym!

Co mnie obchocą aukcje z konta na innym seriwsie od np kowalskiego czy plutyczy innego.

Jest to ni porozumienie i prosze to rozwiazac. Mam zainsatlowac tyle programow seelo ile mam kont na roznych serwisach? ktos chyba nie rozumie powagi błedu albo nie chce zrozumiec . Jeszcze raz ! jestem na koncie allegro ! wychodze i wchodze na konto ebay! to dlaczego mi pokazuje aukcje ktore sa na allegro przechodze z serwisu do innego serwisu.

Naprwcie to !!! NATYCHMIAST BO NI E BEDZIE MOZNA PRACOWAC 

Link to postu

Za błedy przepraszam ale to juz zmeczenie ! i palce klepia to co bym chcial napisac a łeb nie nadaza ! pozdrawiam !

Witam ponownie !

czy taki bład jaki istnieje nie kojazy sie czasmi z nie sprawnośia sytemu ?

jeśli wybieram konto na ktore opłacam abonamet to chce wiedzieć co się na tym koncie dzieje prawda? To że płacę kilka abonamentów do kazdeoo konta to kazda informacja do danego konta powinna byc udzielona !

Jak wchodze do konta Ebay to powinny mi sie wyswietlac akcje wystawione na ebay i to na danym koncie które wybieram wybranym nie innym!

Co mnie obchocą aukcje z konta na innym seriwsie od np kowalskiego czy plutyczy innego.

Jest to ni porozumienie i prosze to rozwiazac. Mam zainsatlowac tyle programow seelo ile mam kont na roznych serwisach? ktos chyba nie rozumie powagi błedu albo nie chce zrozumiec . Jeszcze raz ! jestem na koncie allegro ! wychodze i wchodze na konto ebay! to dlaczego mi pokazuje aukcje ktore sa na allegro przechodze z serwisu do innego serwisu.

Naprwcie to !!! NATYCHMIAST BO NI E BEDZIE MOZNA PRACOWAC 

Link to postu

Chwilę, ale rozmawiamy o aukcjach czy o towarach? Aukcje filtrują się po wybranym serwisie, bo aukcje są wystawione w konkretnym serwisie. Natomiast towary to jest niezależna od serwisu kartoteka i nie będą się one filtrować przy wyborze kontekstu konta, bo ten filtr nie będzie z tym po prostu współgrał. Nie możemy dodać do towaru powiązania z serwisem (tak jak jest to w aukcjach, transakcjach i paczkach) bo to zmienia i zaburza całą ideologię kartoteki towarów. Pojedynczy towar musiałby wtedy występować w bazie zapisany fizycznie kilka razy (do każdego serwisu osobno).

 

Dodany zostanie natomiast osobny filtr do listy, który będzie umożliwiał wyfiltrowanie oczekiwanych informacji i będzie to w wersji 1.8.1

Link to postu

W zakladce towary kiedy wybrane mam 1 z kont widze wszystkie aukcje wystawione , trajace i zakonczone ze wszystkich serwisow wiec nie ma opcji sortowania po koncie na ktorym teraz sie znajdujemy.

 

 

 

Chwilę, ale rozmawiamy o aukcjach czy o towarach? Aukcje filtrują się po wybranym serwisie, bo aukcje są wystawione w konkretnym serwisie. Natomiast towary to jest niezależna od serwisu kartoteka i nie będą się one filtrować przy wyborze kontekstu konta, bo ten filtr nie będzie z tym po prostu współgrał. Nie możemy dodać do towaru powiązania z serwisem (tak jak jest to w aukcjach, transakcjach i paczkach) bo to zmienia i zaburza całą ideologię kartoteki towarów. Pojedynczy towar musiałby wtedy występować w bazie zapisany fizycznie kilka razy (do każdego serwisu osobno).

 

Dodany zostanie natomiast osobny filtr do listy, który będzie umożliwiał wyfiltrowanie oczekiwanych informacji i będzie to w wersji 1.8.1

Link to postu

O aukcje.

 

Rozumiem ze towary sa widoczne zawsze, na kazdym koncie.

Ale aukcje tez sa widoczne nawet jesli wystawiam aukcje na ebay to kiedy jestem na koncie ktore przypisane jest do allegro widze aukcje z ebaya jako trwajaca.

 

 

To jeszcze pytanie pomocnicze, chodzi o listę towarów czy listę aukcji (na dole w module towarów) na których dany towar był wystawiony?

Link to postu

Czyli jesteśmy w module aukcji, widzimy aukcje np trwające, po wybraniu po prawej stronie na górze konta allegro na liście nadal widać aukcje z eBay?

 

Proszę wybrać z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) opcję Operacje na liście > lista kolumn i wybrać kolumnę Serwis. Czy na pewno widnieje tam eBay przy wybranym kontekście konta Allegro?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...