Skocz do zawartości

Zbiorcze zestawienie weryfikacji VIES

Polecane posty

Witam,

Czy w Subiekt Nexo jest możliwość podglądu i wydruku zbiorczego zestawienia weryfikacji VIES za dany okres, tak jak to miało miejsce w Subiekt GT oraz tak aby raport zawierał identyfikatory zapytań?

Niestety jedyną funkcją, którą znalazłem, jest raport weryfikacji z poziomu kartoteki klientów, którego nie da się wydrukować ani dla którego nie da się ustawić zakresu, który nas interesuje.

Raport można wydrukować tylko w momencie weryfikacji co najmniej dwóch kontrahentów (przy wyborze jednego wyskakuje tylko okienko z informacją czy numer VAT w VIES jest ważny).

Dodatkowo żaden z tych raportów nie zawiera identyfikatora zapytania, co sprawia, że taki raport jest nic nie wart.

Link to postu

Dzień dobry,

raport jest dostępny w widoku Klienci. 

W dniu 10.02.2021 o 13:33, Maciej Blok napisał:

Niestety jedyną funkcją, którą znalazłem, jest raport weryfikacji z poziomu kartoteki klientów, którego nie da się wydrukować ani dla którego nie da się ustawić zakresu, który nas interesuje.

Po wykonanej weryfikacji dostępna jest opcja Drukuj raport.

image.png.e26d05a1660deb5006a7ef18f5c3a059.png

Dodatkowo na każdej liście w programie można skorzystać z operacji Drukuj listę.

image.png.3659dff113378f655ccc73f48bac0c8e.png

Zakres dat można ustawić, wykorzystując filtrowanie kolumn.

W dniu 10.02.2021 o 13:33, Maciej Blok napisał:

Raport można wydrukować tylko w momencie weryfikacji co najmniej dwóch kontrahentów (przy wyborze jednego wyskakuje tylko okienko z informacją czy numer VAT w VIES jest ważny).

Można wybrać opcję Operacje - Weryfikacja - Pokaż raport weryfikacji i skorzystać z informacji powyżej odnośnie wydruku listy i filtrowania kolumn.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, udzielone wskazówki są bardzo pomocne.

Brakuje mi tylko zapisu identyfikatora zapytania z serwisu VIES. Wygląda na to, że program go nie pobiera albo pobiera ale nie zapisuje.

Bez tego identyfikatora podatnik nie ma możliwości udowodnienia, że w danym momencie miał prawo zastosować stawkę VAT UE.

Czy planujecie dodać identyfikator zapytań do raportu?

W Subiekcie GT taki identyfikator się zaczytywał i moim zdaniem jest to kluczowy element takiego raportu (podobnie jak to ma miejsce przy innych weryfikacjach kontrahentów).

Ewentualnie, jeżeli się mylę i identyfikator zapytania jest obecny w aktualnej wersji programu, to proszę o informację gdzie go można odnaleźć.

Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry.

 

Podbijam temat. Jak "udowodnić" przed urzędem, że dane pobrane w Subiekcie nexo są prawdziwe?

Mamy logi z datą pobrania informacji i statusem aktywności, ale nie znalazłem nigdzie dodatkowej informacji, w tym jak pisze pan Maciej - identyfikatora pobierania, który mógłby tu pomóc. 

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Ja również jestem zainteresowany statusem tej zmiany. Myślę, że większość firm korzystających z Nexo jest tym zainteresowana, nawet jeżeli jeszcze o tym nie wiedzą, ale dowiedzą się przy ewentualnych kontrolach.

Z tego co kojarzę to przy sprawdzaniu firm w bazie VAT są logi wraz z identyfikatorem zapytania. To samo powinno być już dawno wdrożone pod kątem VIES.

Mechanizm nie jest skomplikowany i spodziewam się, że naprawdę deweloper, który zna konstrukcję NEXO będzie potrafił zaimplementować taką zmianę w ciągu kilkudziesięciu minut. Tym bardziej, że seria GT miała tą funkcję - wystarczy, że ją przeniesiecie do NEXO.

Edytowane przez Maciej Blok
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...