Skocz do zawartości

Korekta jpk (scalona kwota faktury zakupu)

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Czy jest możliwość poprzez superedycję w pliku jpk usunięcia dokumentu i dodania nowego? widzę tylko możliwość edytowania numeru faktury kwoty netto i brutto. NIemniej jednak potrzebuję dodać dokument do jpk. 2 faktury zakupu zostaly pomyłkowo zbite w jedną fakturę zakupu, więc wartościowo wszystko grało ale w jpk muszą to być osobne pozycje. Dodam, że to jest dokument zakupowy zrobiony w Subiekcie z jednej PZ, więc aby go edytować ponownie musiałabym wycofać wiele ksiegowań i wrócić pierwotnie do pz. Tego nie chcę 🙂

 

Plik jpk generowany jest na podstawie ewidencji VAT zakupu.

 

 

Link to postu

Tak też sobie poradziłam ale ...

 

1. fakturę zakupu magazynową z subiekta musiałam oddekretować

2. rozbiłam w ewidencji VAT zakupu tę fakturę na 2 faktury (bez tworzenia rozrachunku)

 

Niemniej jednak faktura z Subiekta stworzyła mi rozrachunek więc musiałam ją zadekretować ponownie po ustawionym schemacie i odznaczyć "wpływaj na rozliczenie VAT" tak aby nie weszła mi do jpk. Do tego musiałam odznaczyć 2 faktury w ewidencji VAT jako "nie podlega księgowaniu" aby nie weszły mi na konta magazynu, gdyż to zrobiła faktura z Subiekta. Dużo kombinacji a niestety magazynierzy i osoby wprowadzające co chwile robią mi takie psikusy:-)

 

Myślałam, że najłatwiej będzie zwyczajnie rozbić to w jpk a tu niestety nie udalo mi się znaleźć takiej funkcji usun i dodaj dokument. Zdaje się, że w Rewizorze GT było to możliwe.

Link to postu
20 minut temu, Anna Bur napisał:

Myślałam, że najłatwiej będzie zwyczajnie rozbić to w jpk a tu niestety nie udalo mi się znaleźć takiej funkcji usun i dodaj dokument.

Też nie znalazłem, ale można by ewentualnie tylko dodać zerowy wpis do Ewidencji VAT i oznaczyć jako nie podlega księgowaniu, a później w superedycji JPK poprawić tą błędną fakturę i ten zerowy wpis.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...