Skocz do zawartości

Ręczna zmiana pola w PIT-28

Polecane posty

Witam serdecznie.

Pytanie jest odnośnie ręcznej miany pola w deklaracji Pit-28, a mianowicie w pozycji 173 mam kwotę XXX, a w pozycji 160 DO ZAPŁATY kwotę YYY. chciałbym zmienić ręcznie kwotę XXX na YYY tą  którą mam zapłacić. Chyba że to nie ma znaczenia dla US? Różnica raptem kilka ZŁ (dopłacona).

P.S.

Na str głównej KWOTA PODATKU DO ZAPŁATY była właśnie kwotą XXX, a już w deklaracji DO ZAPŁATY była YYY i zapomniałem sprawdzić przed zapłatą więcej o kilka ZŁ dopłaciłem później na mikrorachunek różnicę, czy US nie zechce abym to poprawił?.

 

Link to postu

Jeżeli chodzi o możliwość ręcznej zmiany danych pól na deklaracji - to trzeba będąc w module Deklaracje skarbowe wejść w górne menu Operacje - Parametry i słowniki - Wersje deklaracji. W oknie, które się pojawi trzeba będzie wybrać odpowiednią deklaracje, pole i zaznaczyć znacznik Pole edytowalne. Co do drugiej części pytania nie jestem w stanie się odnieść, proszę to pytanie skierować do US.

Edytowalne.thumb.png.a1c248c0d21b7ef0045a0ea7ffb5f866.png

Link to postu
W dniu 17.02.2021 o 15:44, Kamil Goleń napisał:

Jeżeli chodzi o możliwość ręcznej zmiany danych pól na deklaracji - to trzeba będąc w module Deklaracje skarbowe wejść w górne menu Operacje - Parametry i słowniki - Wersje deklaracji. W oknie, które się pojawi trzeba będzie wybrać odpowiednią deklaracje, pole i zaznaczyć znacznik Pole edytowalne. Co do drugiej części pytania nie jestem w stanie się odnieść, proszę to pytanie skierować do US.

Edytowalne.thumb.png.a1c248c0d21b7ef0045a0ea7ffb5f866.png

Serdeczne dzięki. Jednak mimo zaznaczonego

pola edytowanie już na samej deklaracji CTRL + T jest niepodświetlone i nie można ręcznie zmienić wartości pola.

obraz.thumb.png.45d1283105a611db91a2d003a301b767.png

 

obraz.png

Edytowane przez Marcin Potomski
Link to postu

Wg mnie tooltip (dymek) w tej kolumnie jest skopany - pokazuje teksty odwrotnie niż powinien.

Niemniej z kolumny "Edytowalne" widać że poz. 173 jest edytowalna, więc powinno się dać tam normalnie wpisać swoją kwotę.

Sprawdziłem u siebie (1.66 SP1 HF2) i działa poprawnie, jak zwykle dotąd.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...