Skocz do zawartości

Montaż kompletu zawierającego towar z inną miarą przy zakupie i przy montażu.

Polecane posty

Witam, zauważyłem błąd przy montażu kompletów.

Przyjmuję towar jako sztukę. W miarach dodaje przelicznik miary z 1szt na 10m2. Przy zleceniu montażu mimo że w komplecie widnieje 2m2 danego towaru to program chce ściągnąć 10m2 (czyli 1 całą sztukę, ale już przeliczoną na nową miarę). Miarą przy zakupie są sztuki, przy sprzedaży m2.

Problem występuje tylko gdy miara nie jest podrzędną innej miary. Jak przyjmuję opakowanie 100szt, które jest podrzędną miary "sztuka", to przy wydaniu kilku sztuk wszystko jest ok.

Da radę jakoś temu zaradzić? Nie zauważyłem tego na początku i cały stan kilku towarów rozszedł mi się w jeden dzień...

 

Edit

Dziwna sprawa ale problemu nie ma tylko gdy nadrzędna miara to sztuki. Jak wklepie nową miarę i dam jednostkę nadrzędną "sztuki" to jest ok. Jak do nowej miary dam jednostkę nadrzędną "metr" to już się źle kompletuje.

Edytowane przez Krz Grz
Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Ma to sens :D

 

Edit

Niestety mimo ustawienia precyzji takiej jak w jednostce dodatkowej i aktualizacji miary w komplecie program dalej wylicza tak samo tj. zabiera 10m2 czyli 1szt zamiast 2m2 czyli 0,2szt tak jak jest podane w komplecie.

Edytowane przez Krz Grz
Link to postu

Jeśli w miejscu zaznaczonym zielonym prostokątem na formatce asortymentu składnika było 0, to działało tak jak u Pana, czyli w ZPM program próbował wydawać 10m² składnika tak, żeby wydać całą sztukę.

Skladnik.png.156478d00b010726f32eada04f0a749a.png

Bardzo proszę o zrzuty ekranów ze składnika (zakładka Miary oraz szczegóły jednostek), kompletu (zakładka Składniki i Miary) oraz z próby montażu tego kompletu.

Komplet.png.81fd9b01f8d8a4ab9886010f41697b92.png

ZPM.png.574c03efb569a85fdc54567ec5ce0921.png

  • Lubię to 1
Link to postu
18 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Jeśli w miejscu zaznaczonym zielonym prostokątem na formatce asortymentu składnika było 0, to działało tak jak u Pana, czyli w ZPM program próbował wydawać 10m² składnika tak, żeby wydać całą sztukę.

To rozwiązało problem. 

 

Ustawiałem precyzję jednostki sztuk w konfiguracji miar. W konfiguracji było ustawione na 4, a w szczegółach pozycji w formatce w zakładce miary asortymentu widniało nadal 0. Po poprawieniu na 4 tak jak w konfiguracji już wszystko działa. Dziękuje za pomoc.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...