Skocz do zawartości

Zebranie danych sprzedaży – zapytanie SQL

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Może ktoś mógłbym mi pomóc z tym problemem. Mam zapytanie SQL, którego zadaniem jest zebranie danych sprzedaży w taką tabelę
Tabelka1
Dzięki niej widzę ile sztuk sprzedało się w miesiącu i planuję kolejne zamówienia.

 

Kolumna ‘zamówione’ podaje ile już jest zamówionego towaru.  To jest suma zamówień, które złożyłem na dany towar.  Chciałbym to zmienić, aby poszczególne zamówienia były w osobnych kolumnach.Chodzi o zamówienia do dostawców są ze statusem ‘niezrealizowane’.

 

Po zmianie Tabelka2. Zamieniłem zbiorczą kolumnę z ilością zamówionego towaru (w przykładzie 10000) na trzy kolumny (2000, 3000, 5000). Te trzy kolumny wzięły się stąd, że są złożone trzy ‘zamówienie do dostawcy’ i mają status ‘niezrealizowane’

 

Nagłówki kolumn to numery zamówień.  Subiekt ma swój numer.  Dodatkowo użytkownik może nadać własną nazwę/numer.  Zam1, Zam2, Zam3 to własna nazwa zamówienia.

W załącznik zapytanie SQL, które już mam zrobione i które działa jak najbardziej poza tym co umieściłem wyżej. Czy ktoś mógłby mi pomóc to rozwiązać?

SQL.txt

Link to postu

Tak na szybko:

W dniu 18.02.2021 o 15:01, Piotr Żółtański napisał:

Dzięki niej widzę ile sztuk sprzedało się w miesiącu i planuję kolejne zamówienia.

Zestawienie nie uwzględnia faktur zbiorczych.

 

W dniu 18.02.2021 o 15:01, Piotr Żółtański napisał:

W załącznik zapytanie SQL, które już mam zrobione i które działa jak najbardziej poza tym co umieściłem wyżej. Czy ktoś mógłby mi pomóc to rozwiązać?

Raczej pozostaje dynamiczny SQL lub realizacja w postaci aplikacji.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...