Skocz do zawartości

odmowa dostępu w zapisie pobranej oferty

Polecane posty

mam takie komunikaty w raporcie błędów - po wybraniu - pobierz pełne dane ofert:

 

Zapisywanie pobranej oferty "......." (numer) z konta ....... na Allegro.pl: Odmowa dostępu

 

co może być tego powodem?

 

dodatkowa informacja: Mam równolegle dwa Sello włączone (od ponad 6 miesięcy) dla dwóch firm i co się samo rozumie dwóch kont. Do tej pory nie było takich problemów, pojawił się tez komunikat o konieczności uwiarygadniania konta na którym sie pracuje z Allegro. To tak jakby do tej pory Sello przyjmowało konto A do Sello B i konto C do Sello D. Teraz przy uwiarygadnianiu sugeruje krosowo uwiarygodnienie tego drugiego - tak jakby gdzieś coś w rodzaju "ciasteczek" pozostawało.

Link to postu

1.37.3 - nie aktualizowałem, czekam, aż się dotrze. Nie mogę pozwolić sobie na zatrzymanie, bo nie wygrzebiemy się później.  Zainteresował mnie tez wątek zmian cen przez Sello (czyli wznawianie ofert) jezeli nie zostało ściągnięte wszystko z Allegro. Chciałem niektóre zmiany robić przez SQL Sello, ale wygląda na to, że lepiej nie, tylko przez API Allegro. Bo synchronizacja wszystkiego trwa. Ale czy to samo dotyczy zmian w bazie Sello/Subiekt dotyczacych stanów magazynowych jeżeli je zmienię na poziomie Sello wracają te z Allegro? robiliśmy testy i na to by wyglądało

Link to postu

Tak. Pobieranie danych oferty powoduje nadpisanie danych w Sello. Dlatego modyfikacje czy to pojedynczych aukcji czy zbiorczo wielu zapisywane są w postaci ZMIAN i wysyłane do Allegro. Po wysłaniu tych zmian, Sello pobiera świeżą, zmienioną ofertę z Allegro i wtedy dopiero aktualizuje te dane w Sello.

Kiedyś robiliśmy tak, że Sello samo sobie wypełniało pola w momencie wysyłania konkretnej zmiany, ale zdarza się, że niektóre zmiany są przez Allegro odrzucone z różnych powodów i dochodziło do powstawania rozjazdów między danymi w Allegro i w aukcji w Sello.

 

W wersji 1.37.3 nie powinno być już możliwości wykonania niepoprawnej autoryzacji, a zadanie wskazuje, że błąd występuje przy zapisie w bazie Sello. Na początek sprawdziłbym czy restart Sello/serwera SQL rozwiązuje ten problem.

Link to postu

jedna baza

dwa podmioty w subiekcie

dwa konta w sello (na rózne podmioty) jednocześnie uruchomione 2 programy

 

inaczej

Firma x (subiekt X) ma konto y (Sello Y)

Firma a (subiekt A) ma konto b (Sello B)

w sumie odpalone są 4 programy

wszystko na jednym serwerze

+ sieć (serwer + 3 komputery maja zainstalowane te programy), jeden z komputerów w sieci pracuje na Viście, pozostałe na 10.

nie mam pewności, czy wszystkie poza serwerem mają najnowszą wersję subiekta, ale na pewno mają 1.66. Sello wszędzie z "4" na końcu

 

 

 

 

Link to postu

ale te dwa konta Allegro dodane są na jednej bazie Sello?

Czy problem występuje też, gdy pracuje tylko jedno Sello? Proszę sprawdzić na komputerach czy w menedżerze procesów Sello jest uruchomione tylko raz.

 

P.S. Windows Vista nie jest już wspierany przez Sello, czy problemy występują na nim, czy na każdym z komputerów?

Link to postu

No to tym bardziej nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Zastanawiam się, czy to nie są jakieś problemy związane z dostępem do bazy danych. Jakaś niecodzienna konfiguracja dostępu? Autoryzacja SQL czy Windowsowa jest wybrana przy łączeniu się do bazy i w konfiguracji systemu sprzedaży w Sello?

Czy sam restart Sello pomaga za każdym razem, czy trzeba jeszcze np autoryzować dostęp?

Link to postu

Za jakiś czas odpowiem. Gdy kilka razy zrestartujemy w różnej konfiguracji. Z innej strony - czy można zarządzać ilościami dostepnych sztuk w trwających aukcjach z poziomu Sello (czytaj poprzez wpisywanie danych bezpośrednio do bazy i synchronizację)? Gdzieś o tym czytałem, a może nawet pytałem, ale czy rzeczywiście, gdy  jest na przykład wpisane z ręki 1000 sztuk i chciałbym zmienić na 100 to zmiana w Sello bedzie skuteczna, czy też przy synchronizacji najpierw Sello nadpisze dane z Allegro (jako aktualizacja po sprzedaży). Jak sobie z tym poradzić?

Link to postu

Musi być dodana zmiana oczekująca (tabela au_PendingChanges) ze zmianą liczby sztuk.Wtedy Sello ją wyśle - bez względu na to czy w danej aukcji jest włączona synchronizacja stanów czy nie (lepiej żeby nie była, bo przy najbliższej okazji przeliczy to wg stanów w towarze).

Natomiast zmiana stanu w towarze bezpośrednio w bazie nie wygeneruje takiej zmiany. Konieczne jest wtedy wywołanie w Sello funkcji Przelicz stany po takim zabiegu, która wywoła odpowiedni kod tworzący zmiany oczekujące.

 

Link to postu

Raczej wartość (też nie pamiętam, bo to dość dawno było realizowane :) ). Najlepiej za pomocą zmian zbiorczych ustawić sobie w jednej aukcji stan np na 100 i zobaczyć wtedy jak wygląda wpis w tabeli au_PendingChanges i na nim się wzorować. Opis pól w dokumentacji, choć nie jest w niej wyszczególnione co oznaczają poszczególne typy zmian. Trzeba przyjąć taki jak wyjdzie z tej dodanej zmianami zbiorczymi.

 

Przypominam też, że aby dodawać nowe wpisy do tabel należy posłużyć się procedurą składowaną spIdentyfikator (jej opis powinien być na forum) aby uzyskać nowy identyfikator bazodanowy (apc_Id).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...