Skocz do zawartości

Wspólnik spółki zoo prowadzi jednocześnie działalność

Polecane posty

Dzień dobry,

Może ktoś się spotkał z takim problemem - wspólnik sp. z o.o. prowadzi jednocześnie działalność gospodarczą i faktury są wystawiane pomiędzy podmiotami.

Subiekt Nexo wstawił mi do działalności gospodarczej jako centralę wspólnika i teraz faktura ma odbiorcę działalność z NIP i Nabywcę - podstawia wspólnika bez NIP.

W kartotece klienta działalność ma wpisaną centralę - dane wspólnika.

Można to jakoś zmienić poukładać?

Link to postu

MF w SUBIEKT Nexo jest ok - tzn. dane spółki z oo się zgadzają. Problem leży w tym, że wśród kontrahentów mam dane JDG wspólnika tej spółki - wspólnik jest też w kontrahentach jako osoba fizyczna (bez NIP). Próba wystawienia faktury kończy się tym, że Subiekt wystawia FV na JDG(odbiorca), ale jako nabywcę wskazuje wspólnika i wyświetla komunikat jak w załączniku.

W polu płatnik - też nie pozwala mi wstawić JDG, bo wyskakuje komunikat:

Wybrany podmiot jest oddziałem nie będącym płatnikiem firmy... Oczywiście w kartotece nie mam wpisanego żadnego oddziału.

subiekt_problem.jpg

Link to postu

Odnośnie komunikatu, to proszę zweryfikować kartotekę i poniższe ustawienie.

image.png.574cbedd752d8868bc7fd50ea2d3c8df.png

Jeżeli chodzi o pola nabywca/odbiorca na dokumencie FV, to proszę zweryfikować ustawienia zgodnie z poniższym tematem e-Pomocy technicznej.

Link to postu

No cóż - obie podpowiedzi u mnie nie działają. W polu komunikat mam pusto - zarówno w JDG jak i w kartotece wspólnika.

A artykuł JST mówi o możliwości, gdy mamy "oddziały". Ja niestety nie mam oddziału tylko Subiekt tak interpretuje jakieś ustawienie.

w Weekend chce poeksperymentować i usunąć wspólnika - to może mi odblokuje możliwość normalnego wystawiania FV dla JDG... 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...