Skocz do zawartości

Wydruk etykiety na drukarkę dostępną przez pulpit zdalny - problem z czytaniem etykiet

Polecane posty

Wcześniej drukowałem etykiety DPD przez apaczkę. Od paru tygodni przeszedłem na WzA. Kurier zaczął narzekać, że ma problem ze sczytaniem etykiet. Korzystam z drukarki Zebra GX420d.
Wziąłem na tapetę jedną z etykiet i próbowałem ją skanować swoim skanerem i faktycznie jest problem. Doszedłem to tego, że wydruk bezpośrednio z acrobat readera na komputerze lokalnym jest czytana bez problemu w przeciwieństwie do tej drukowanej z acrobat readera na komputerze zdalnym. 

Tak jak w temacie, drukarkę mam fizycznie podłączoną i zainstalowana na komputerze z którego łączę się przez pulpit zdalny do komputera "serwera" na którym mam sello.

We właściwościach połączenia mam zaznaczone udostępnianie zasobów lokalnych na komputerze zdalnym a więc mam tę drukarkę dostępną na komputerze zdalnym.

Przeprowadziłem szereg testów w różnych konfiguracjach. Zaktualizowałem oba windowsy10 (pro i home), zainstalowałem identyczne wersje acrobat readera dc i nic. Sprawdziłem czy nie mam ustawionego gdzieś jakiegoś skalowania czcionek.

Dopiero udało mi się osiągnąć wydruk możliwy do przeczytania przez skaner kiedy podczas wydruku na górze po prawej we właściwościach zaawansowanych zaznaczyłem "Drukuj jako obraz". Teoretycznie problem rozwiązany, bo niestety kiedy drukuje z sello przez druki do paczek ->WzA to to ustawienie nie jest zaznaczone i nigdzie nie znalazłem miejsca żeby to na sztywno ustawić. Próbowałem też ustawić MS Edge jako domyślny czytnik PDF-ów ale Sello w ten sposób niestety nie działa bo wywala błąd coś z Acrobat Readerem.
Wydruki z zainstalowanego Sello na komputerze lokalnym  które łączy się do bazy na komputerze zdalnym działają poprawnie, ale nie o to chodzi. Zależy mi właśnie całkowicie na pracy zdalnej z wykorzystaniem drukarek loklanych.
Czym różni się wydruk, pokazuję na zdjęciu. W górnej części jest wydruk z komputera zdalnego (czyli błędny wydruk) a w dolnej z lokalnego (dobry). Zaznaczyłem czerwonymi kreskami w których miejscach głównie widać różnicę. Białe przerwy na wydruku błędnym są cieńsze czyli kreski są grubsze.
Czy ktoś miał już taki problem i go rozwiązał? 

PS. Kurier Inpostu nie marudził i z tego co widzę to regularnie wszystkie paczki są skanowane, ale dopytam czy może czegoś nie wklepuje ręcznie.
 

kod kreskowy.jpg

Akrobat.jpg

Link to postu

Podejrzewam, że kod kreskowy może być zapisany w PDFie jako "tekst" odpowiednią czcionką i jest delikatnie skalowany - być może przez sam fakt pracy przez zdalny pulpit. Można popatrzyć w opcjach zdalnego pulpitu dotyczących jakości transmisji itp.

Ewentualne ustawienie tego znacznika Print As Image szukałbym w sterowniku drukarki, ewentualnie w Acrobat Readerze w ustawieniach drukowania.

 

Czy oba te powyższe wydruki były robione tą samą drukarką?

Link to postu
21 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Podejrzewam, że kod kreskowy może być zapisany w PDFie jako "tekst" odpowiednią czcionką i jest delikatnie skalowany - być może przez sam fakt pracy przez zdalny pulpit. Można popatrzyć w opcjach zdalnego pulpitu dotyczących jakości transmisji itp.

Ewentualne ustawienie tego znacznika Print As Image szukałbym w sterowniku drukarki, ewentualnie w Acrobat Readerze w ustawieniach drukowania.

 

Czy oba te powyższe wydruki były robione tą samą drukarką?

Próbowałem różnych ustawień które są dostępne przy nawiązywaniu połączenia włącznie z tymi dotyczącymi prędkości transmisji. W sterowniku drukarki nie mam tej opcji, a w acrobat readerze nie znajduje konfiguracji dotyczącej wydruku.
Tak wydruki pochodzą z tej samej drukarki. Różnice w czerni wynikają trochę z tego że w międzyczasie też próbowałem różnych ustawień zaczernienia.

Link to postu
W dniu 23.03.2021 o 11:25, Bartosz Rosa napisał:

A rozdzielczości ekranów, ta na zdalnym komputerze i na komputerze z klientem zdalnego pulpitu. Czy są takie same i czy zmiana tego drugiego coś zmienia w wydruku?

hmmm na lokalnym ma 1920x1200 na zdalnym fizycznie jest to coś mniejszego ale przy połączeniu ustawiam na fullscreen, więc chyba nie da się żeby różniły się. Spróbowałem wybrać inne rozdzielczości począwszy od 1280x1024 i kończąc na 1920x1080 i jest to samo. Teraz co ciekawe ten sam wydruk stał się tak jakby łatwiejszy do zeskanownia jednak w stosunku do tego drukowanego z kompa lokalnego jest różnica kolosalna.

Niezłe idiotyzmy z tym windowsem. Póki co DPD drukuje z komputera lokalnego.

Edytowane przez Leszek Oleszczuk
Link to postu

Gdzieś w Internecie znalazłem podobny opis problemu ze skalowaniem czcionki w zależności od różnic rozdzielczości ekranów pomiędzy komputerem fizycznym a tym na zdalnym pulpicie.

W rzeczywistości programy mają możliwość rozróżnienia czy użytkownik pracuje na maszynie lokalnej czy przez zdalny pulpit. Np. Sello przy pracy przez zdalny pulpit wyłącza animacje przycisków (nie wiem czy wszystkich, ale niektóre animacje były wyłączane). Możliwe, że autorzy sterownika drukarki, aplikacji do przeglądania PDF świadomie bądź nieświadomie także dodali jakieś optymalizacje przy pracy przez zdalny pulpit co się odbija na sposobie/jakości wydruku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...