Skocz do zawartości

WzA DPD ustawienie podjazdu

Polecane posty

Trzeba by podesłać log z próby utworzenia tej przesyłki. Błąd ten jest zwracany z serwisu Allegro.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Co ciekawe miałem włączone logowanie 😅 od dawna (i zastanawiałem się dlaczego tak zamula czasami program) ale w tym folderze nie mogę znaleźć takiego pliku w *.json
Co jest nie tak ? @Bartosz Rosa
Korzystając z okazji czy pokazane na obrazku bazy danych (poprzednie wersje) mogę je stamtąd usunąć a kopię sobie zrobić na innych nośnikach jako bezpieczeństwa ?

Link to postu
2 godziny temu, Kamil Kamil napisał:

ale w tym folderze nie mogę znaleźć takiego pliku w *.json

Pliki tworzą się w tym folderze tylko jeśli Sello uruchomione zostanie jako administrator. Jeśli jest uruchomione z uprawnieniami zwykłego użytkownika to Windows przekierowuje te pliki do folderu C:\Users\<użytkownik>\AppData\Local\VirtualStore. Proszę tutaj sprawdzić.

 

2 godziny temu, Kamil Kamil napisał:

Korzystając z okazji czy pokazane na obrazku bazy danych (poprzednie wersje) mogę je stamtąd usunąć a kopię sobie zrobić na innych nośnikach jako bezpieczeństwa ?

Tak, jeżeli nie są już używane można je usunąć. Sello podczas aktualizacji robi archiwizację a dodatkowo robi jeszcze kopię bazy - na wypadek problemów z aktualizacją bazy przywraca możliwość pracy na poprzedniej bazie. Jeśli aktualizacja przeszła i wszystko działa to te poprzednie bazy z dopiskiem - kopia można usunąć. Czasami jednak z różnych przyczyn baza robocza ma słowo kopia w nazwie, więc trzeba się upewnić, która to faktycznie baza jest używana (do której się Sello loguje podczas pracy).

Link to postu
34 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Pliki tworzą się w tym folderze tylko jeśli Sello uruchomione zostanie jako administrator. Jeśli jest uruchomione z uprawnieniami zwykłego użytkownika to Windows przekierowuje te pliki do folderu C:\Users\<użytkownik>\AppData\Local\VirtualStore. Proszę tutaj sprawdzić.

Ok. Widzę, że plik faktycznie powstał tam, jednak niestety nie będę przytaczać tego problemu, bo miałem go w piątek a dziś już wtorek a plik z zapisanym jsonem z dnia kiedy zmagałem się z przesyłką Słowaka, którą nie mogłem wytworzyć w Sello a wytworzyłem ręcznie w systemie Allegro już się przedawnił - plik jest jeden z dnia bieżącego - pewnie logi się nadpisują i plik jsona jest z datą dzisiejszą.

Gdy będę miał problem na bieżąco odniosę się spowrotem do problemu wraz z zapisem pliku.

 

 

38 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, jeżeli nie są już używane można je usunąć. Sello podczas aktualizacji robi archiwizację a dodatkowo robi jeszcze kopię bazy - na wypadek problemów z aktualizacją bazy przywraca możliwość pracy na poprzedniej bazie. Jeśli aktualizacja przeszła i wszystko działa to te poprzednie bazy z dopiskiem - kopia można usunąć. Czasami jednak z różnych przyczyn baza robocza ma słowo kopia w nazwie, więc trzeba się upewnić, która to faktycznie baza jest używana (do której się Sello loguje podczas pracy).


Dziękuję za odpowiedź.

Link to postu

Tak się podpytam jeszcze; odłączenie bazy danych przyspieszy trochę działania na leciwym komputerze na którym mam bazę Sello ?

W sensie szybkości działania samego programu Sello, bo zauważyłem, że znowu pewne procesy - szczególnie tworzenie paczek - trwa baaardzo woolnoo...

 

Edytowane przez Kamil Kamil
Link to postu

Bez modyfikacji sprzętu (zwłaszcza zastosowania SSD) to pozostaje jedynie okresowe czyszczenie bazy programem serwisowym, restarty raz dziennie, wyłączenie niepotrzebnych programów obciążających pamięć i procesor na tym komputerze.  Dodatkowo, można skorzystać z pomocy informatyka znającego się na optymalizacji pracy serwera SQL. Czas wykonywania poleceń SQL wysyłanych przez Sello można optymalizować, zwłaszcza jeśli np. jest używany jakiś stały zestaw filtrów, np. poprzez dodawanie do bazy indeksów (czyli takich spisów treści dla konkretnych, często używanych danych). Ale to są zagadnienia nieco bardziej skomplikowane aby tutaj je opisywać. 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...