Skocz do zawartości

Wzorce wydruków - dokumenty w innych językach.

Polecane posty

Mam parę pytań odnośnie wzorców wydruków.

  1. Na wszystkich dokumentach które generujemy nazwa naszej firmy ma przed sobą spację (niebieskie powiększenia), czy można ją usunąć inaczej niż zapisując na twardo nazwę firmy.
  2. Przy obcojęzycznych opcjach dokumentów ilości są zapisane po polsku(zielone zaznaczenie) , czy można to jakoś zmienić.
  3. Na domyślnych fakturach obcojęzycznych słowna kwota do zapłaty jest generowana w języku właściwym dla dokumentu, kod generujący wartość słowną jest na wszystkich dokumentach taki sam, jak wymusić jego utworzenie np. w języku angielskim.

 

2016-10-13_14h44_23.png

Link to postu

Czy pracuje Pan na wersji 12 programu? Pytam, ze względu na to, że nie mogę wygenerować takiego problemu korzystając z najnowszego nexo.

001.jpg

 

Jeżeli chodzi o jednostki miar, to należałoby dodać angielski odpowiednik tak, aby wyświetlał się na wydruku. Nie ma opcji, która tłumaczyłaby je na obce języki.

 

Nie za bardzo rozumiem, co ma Pan na myśli poprzez słowa "zapisując na twardo nazwę firmy". Czy mógłby Pan to sformułowanie rozwinąć?

Link to postu

Już pracuję na wersji 12.

1.Jak co problem z kwotą słownie występuje w ZD, ZK i Ofertach. Więc tu moje pytanie co i gdzie trzeba zmienić, żeby tekst był w innym języku.

 

2.

Dnia 18.10.2016 at 15:35, Mateusz Włudyka napisał:

 

Jeżeli chodzi o jednostki miar, to należałoby dodać angielski odpowiednik tak, aby wyświetlał się na wydruku. Nie ma opcji, która tłumaczyłaby je na obce języki.

 

 

Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem, czy mam dodać jednostki w Konfiguracja->Jednostki miary2016-10-20_13h23_29.png

Jeżeli tak to jak wtedy uzyskać je na dokumencie?

 

3. 

Dnia 18.10.2016 at 15:35, Mateusz Włudyka napisał:

Nie za bardzo rozumiem, co ma Pan na myśli poprzez słowa "zapisując na twardo nazwę firmy". Czy mógłby Pan to sformułowanie rozwinąć?

 

Poprawiając wzorce dokumentu informacje o nas są generowane z za pomocą funkcji zaznaczonych na zielono

2016-10-20_13h28_27.png

 

Przy wykorzystywaniu tych funkcji na wydruku będzie to wyglądało następująco

2016-10-20_13h25_54.png

 

Przed nazwą firmy znajduje się znak spacji, czy rozwiązaniem tego będzie tylko zamiana funkcji {NaglowekRaportu} i {PodajTekstZamawiającego()} na ręczne wpisanie informacji o firmie.

Link to postu
Dnia 20.10.2016 at 13:34, Adam G napisał:

1.Jak co problem z kwotą słownie występuje w ZD, ZK i Ofertach. Więc tu moje pytanie co i gdzie trzeba zmienić, żeby tekst był w innym języku.

 

Tutaj bez modyfikacji w Stimulsofcie się nie obędzie. Z tego, co się orientuję, to należałoby powielić wzorzec wydruku, a następnie skorzystać z opcji Popraw wzorzec znajdującej się w górnym menu. Następnie klikając prawym przyciskiem myszki na Raport - Strona adresowa wybieramy dolną opcje Code. Otworzy nam to nową zakładkę, na którą należałoby przejść i wyszukać następujący string:

 

003.jpg

 

i zmienić na nim słowo Polski na Angielski. Tak zmodyfikowany wzorzec będzie zmieniał kwotę słowną na język angielski.

 

Dnia 20.10.2016 at 13:34, Adam G napisał:

Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem, czy mam dodać jednostki w Konfiguracja->Jednostki miary2016-10-20_13h23_29.png

Jeżeli tak to jak wtedy uzyskać je na dokumencie?

 

Należałoby dodać nową jednostkę miary - która miałaby być od razu stworzona w języku angielskim.

 

001.jpg

 

Następnie dodajemy ją do danego towaru z przelicznikiem na podstawową jednostkę.

 

002.jpg

 

Wybierając tą jednostkę miary na dokumencie otrzymujemy tą samą informację, drukując "it" zamiast "szt" (oczywiście jest to tylko i wyłącznie mój przykład).

 

Dnia 20.10.2016 at 13:34, Adam G napisał:

Poprawiając wzorce dokumentu informacje o nas są generowane z za pomocą funkcji zaznaczonych na zielono

2016-10-20_13h28_27.png

 

Przy wykorzystywaniu tych funkcji na wydruku będzie to wyglądało następująco

2016-10-20_13h25_54.png

 

Przed nazwą firmy znajduje się znak spacji, czy rozwiązaniem tego będzie tylko zamiana funkcji {NaglowekRaportu} i {PodajTekstZamawiającego()} na ręczne wpisanie informacji o firmie.

 

Czy sprawdza Pan te dane na nowym dokumencie? Nexo "pamięta" dane na dokumencie z momentu, kiedy był on wystawiony - czyli jeżeli nazwa firmy 1.10.2016 była X, a 24.10.2016 zmienia się ona na Y to na dokumencie wystawionym przed 24.10.2016 pozostanie nazwa X. Dodatkowo proszę pamiętać, że dane przenoszą się z Nazwy pełnej firmy, znajdującej się w prawym górnym rogu programu, przy ikonie koła zębatego - Dane firmy. Czy na pewno z tego poziomu nie widzi Pan spacji przed Nazwą pełną firmy? Ewentualnie proszę tylko potwierdzić, czy sprawdza Pan też wspomniane rzeczy na zupełnie nowym dokumencie?

Link to postu

Ad1. Dziękuję działa rozumiem, że w przypadku języka niemieckiego działa to tak samo. Pytanie jakie języki są jeszcze wspierane?

 

Ad.2 Potrzebuję dodać dwa warunki sprawdzające, ponieważ wybieranie jednostek jest problematyczne potrzebuję w sekcji 

{Format(Dokument.Pozycje.FormatIlosciZSymbolem, Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc)}

sprawdzić dwa warunki: "szt" lub "usl" jeśli występuje jeden z nich zmienia wartość na "pcs" lub "service". 

 

Ad.3 Dziękuję miał Pan rację przed danymi firmy znajdował się znak spacji.

Link to postu

Dziękuję bardzo działa.

 

jak co dla leniwych

dla Faktur , WZ, ZD, ZK:

{Format(Dokument.Pozycje.FormatIlosciZSymbolem, Dokument.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc).Replace("szt","pcs").Replace("usl","service")}

dla Ofert:

{Format(Dokument.Warianty.Pozycje.FormatIlosciZSymbolem, Dokument.Warianty.Pozycje.encjaPozycji.Ilosc).Replace("szt","pcs").Replace("usl","service")}

 

Temat chyba można zamknąć.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...