Skocz do zawartości

Miniaturki sprzedanych przedmiotów przy transakcjach

Polecane posty

Tak jak pisałem w którymś poście obok zdaje się, w transakcjach, paczkach i towarach wyświetlane są zdjęcia z kartoteki towarów. W aukcjach wyświetlane są zdjęcia z aukcji.

 

Jeśli kartoteka w Sello nie jest prowadzona a zdjęcia umieszczane są tylko w aukcjach to faktycznie nie będą się one wyświetlać w transakcjach i paczkach. Rozpatrzymy zmianę w kolejnej wersji tak, aby były prezentowane zdjęcia z aukcji, nie z towaru.

 

Czyli jednak obecna zmiana nie jest dla mnie w ogóle przydatna - najbardziej potrzebny jest dla mnie widok miniaturek w transakcjach.

 

Co do postu z dodatkowymi funkcjami miniaturek, myślę, że faktycznie są one zbędne, skoro tak jak wspomniano - mają one służyć poglądowo.

 

Ale faktycznie dobrze by było gdybyście to zrobili w zakładce 'transakcje'.

Nie każdy prowadzi kartoteki towarów.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

To nie jest kontrolka, to jest zwykły kawałek "strony" HTML. Zachowując proporcje zdjęcie rozciągało by się w bok lub na długość, lub miało "białe" paski - jeśli ustalilibyśmy stały rozmiar. Podobne rozwiązania są stosowane w różnych galeriach zdjęć (skydrive, facebook). Ciężko byłoby dobrać ramkę zdjęcia tak aby pasowała do zdjęć w formacie 4:3, 16:9, 16:10 itp i ich wersji wertykalnych, stąd każde zdjęcie jest ograniczane do największego kwadratu wpisanego.

 

Czy jest z tym jakiś szczególny problem, że zdjęcia wyświetlane są właśnie w takiej postaci?

Niezbyt czytelne to jest, wówczas gdy zdjęcia są bardziej w prostokąt niż w kwadrat. Wg mnie najpierw powinien być skalowany najdłuższy bok zdjęcia do rozmiarów tego kwadratu a drugi proporcjonalnie do pierwszego. U mnie obecnie wygląda to tak, że w zasadzie wyświetla się środek zdjęcia a boki są ucięte. Zupełny bohomaz.

Link to postu

Wtedy zdjęcia byłyby również mało czytelne, bo w ułożeniu horyzontalnym zdjęcia "panoramiczne" miały by małą wysokość - analogicznie sprawa z szerokością dla zdjęć wertykalnych. W tych przypadkach podgląd musiałby być dużo większy aby zachować czytelność. Zmienna szerokość zdjęć mogła by również spowodować "skakanie" reszty podglądu. Z naszych eksperymentów wyszło, że jest to najlepsze ustawienie - być może nie w każdym przypadku, ale w większości.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...