Skocz do zawartości

Sello+DPD Online- pytanie

Polecane posty

Używam Smart Bill do integracji między Sello i DPD Online wszystko działa OK. Ale mam mały problem gdy klient dopisze w Uwagach do transakcji że chce np dostarczone do 15. I teraz zaczyna się problem bo nigdzie nie mogę ustawić żeby Ta uwaga wydrukowała się na Etykiecie adresowej w Polu Uwagi.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać ???

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Możecie dokładniej wytłumaczyć jak Wy to robicie? Ja zaczynam jeździć z

DPD i mam właśnie dylemat.

 

Zaistalowałem SamrtBL, ale pojawia się problem z wielopaczkowością -

jak wskazać ile paczek ma być wysłanych. Wcześniej jeździłem z Siódemką i używaliśmy WM7, który wysyłał wszystko do WebMobile i tam można było przed wydrukiem ręcznie dodać pod paczkę lub po prostu zaakceptować wydruk listu.

SmartBL wysyła paczki i traktuje każdą jako 1sztukę i od razu zwraca gotowy numer listu.

 

Z poziomu Sello jest za dużo zabawy żeby wygenerować osobne paczki, poza tym ktoś mądrzejszy powiedział że w takim wypadku system traktuje każdą jako osobną, więc...

 

Kolejny problem jest taki, że SmartBL pobiera gotowe listy wysyłkowe i

jeśli zdarzy się przypadek gdzie dana paczka z listy z jakiejś

przyczyny jest wysyłana np. po tygodniu wtedy nie można jeszcze raz

jej wyeksportować celem wygenerowania drugiego listu. Trzeba klepać ręcznie?

 

Pozdrawiam!

Link to postu

Wielopaczkowe pisz w webkliencie on-line przez przeglądarkę, musisz tam mieć osobny login/hasło z dpd. W sello można zrobić kilka ale nie będzie to grupa paczek, no i chyba problem jest z dzieleniem pobrań. Nie wiem, nie próbowałem.

 

Co do blokowania paczek to się zgadzam jest problem - miałem sytuację, że przez pomyłkę wysłałem paczkę dpd do poczty i potem zonk, musiałem pisać ręcznie. Ale to chyba problem po stronie sb.

Link to postu

Pisałem już z Pawłem G. z SmartBL kiedyś o tym problemie wielopaczkowości. Proponowałem aby rozwiązać problem tak jak my mamy to rozwiązane w przypadku integracji UPS - zmiana ilości paczek na podstawie wagi, u nas jest tak że jak waga paczki przekracza 30 kg to zmieniamy na 2 paczki i tak dalej, ten sam trik można by zastosować w smarcie, waga 30+ i już nam krzyczy czy nie chcemy 2-ch paczek...

Link to postu

Pisałem już z Pawłem G. z SmartBL kiedyś o tym problemie wielopaczkowości. Proponowałem aby rozwiązać problem tak jak my mamy to rozwiązane w przypadku integracji UPS - zmiana ilości paczek na podstawie wagi, u nas jest tak że jak waga paczki przekracza 30 kg to zmieniamy na 2 paczki i tak dalej, ten sam trik można by zastosować w smarcie, waga 30+ i już nam krzyczy czy nie chcemy 2-ch paczek...

 

Dobre, popieram. Jedynie wagę wywołującą 'krzyczenie' co by można ustawiać samodzielnie. Mój towar czasami nie mieści się do jednej paczki gdy waży 30 kg, ostatnio szły 3 paki w wadze łącznej ok. 35 kg. Więc może to nie takie proste jednak...

Link to postu

W smarcie dodać kontrolkę "dziel paczkę jeżeli waga większa niż ..." i wstawiać jakaś określoną wartość, w sello waga wylicza się automatycznie jeżeli nie macie tego aktywowanego / zsynchronizowanego to można nawet ręcznie wklepać i tyle.

 

Ewentualnie dodać tylko kontrolkę w smarcie "ilość paczek" i by mozna było to zmieniać... natomiast z tego co mi wiadomo było by to bardzo czasochłonne, a mechanizm za pomocą wagi byłby możliwy bez większych przeróbek.

Link to postu

To by było dobre. Po zaciągnięciu do smarta listy wysyłkowej żeby na dole domyślnie wyświetlało się po 1 paczce (jak dotąd), ale z możliwością edycji przy wielopaczkowości. Wtedy do sello wprowadzamy 1 transakcję a w smarcie idą paczki. Co na to smart?

 

Dodam że wtedy na etykietach DPD jest opis paczek np. dla 3 taki: 1/3, 2/3, 3/3 i COD jest drukowany bodajże tylko na pierwszej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...