Skocz do zawartości

Wystawianie FL(L) z zamówienia

Polecane posty

Działamy na przedpłatach. Klienci wpłacają nam zaliczki na poczet dostaw towarów.

No i teraz z końcem miesiąca fakturujemy poprzez FL(L) wszystkie zamówienia, gdzie nie wydaliśmy towarów a wisi zaliczka bo generuje ona obowiązek podatkowy.

 

No i teraz przykład:

ZK jest na 1 tyś, klient wpłacił 500zł zaliczki (wiec mamy BP na 500zł podpięte jako przedpłata do ZK) 

Wystawiając FL(L) NEXO (domyślnie) usilnie chce zafakturować całą wartość zamówienia, czyli 1000zł.

W sekcji płatności zatem mamy 500zł z przedpłaty i dobrze oraz niepożądane 500zł gotówką.

 

Czy da się ustawić NEXO aby wstawiał na pozycjach domyślnie kwotę zaliczki tylko do kwoty przedpłaty?

Ewentualnie ją zwiększał jeśli ktoś podpina kolejne płatności.

 

Obecne domyślne działanie wydaje mi się, że powinno być zmodyfikowane. 

Zaliczki wystawia się zwykle post factum, czyli na wpłaconą kwotę zaliczki (a dużo rzadziej na cały wartość zamówienia).

 

PS. Przy okazji - czy płatność "gotówka odroczona" można dezaktywować aby była niedostępna dla wszystkich dokumentów?

Teoretycznie w formatch płatnosci jest dezaktywuj, ale wyśiwetla mi, że mam ją przypisaną do jakiegoś kontrahenta.

Może mozecie wskazać raport/zapytanie gdzie odszukam o kogo chodzi.

Chciałbym ją dezaktywować.

 

 

Link to postu

Zapiszemy sugestię, aby przy realizacjach był uwzględniany parametr obsługi domyślnych płatności – wstępnie plany obejmują wersję jesienną.

Z kolei w wersji letniej InsERT nexo w KL będzie udostępniona kolumna Płatności domyślne, więc będzie możliwość odfiltrowania. Na ten moment pozostaje raport własny.

Link to postu
W dniu 30.04.2021 o 16:08, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Rozumiem, że na dziś nie ustawię NEXO w taki sposób, aby wartość zaliczki na pozycjach ustawiała się do kwoty wybranych kwot płatności (w naszych przypadku przedpłat)?

Na ręcznym dokumencie FL zadziała wyłączając obsługę płatności domyślnych w parametrach dla dokumentu FL. Problemem tutaj jest domyślne wstawienie płatności gotówkowej. Z kolei na dokumencie FL do zamówienia parametr nie jest uwzględniany i tę sugestię zapisaliśmy, o czym wspomniałem powyżej.

W dniu 30.04.2021 o 13:58, Przemysław Werner napisał:

Zapiszemy sugestię, aby przy realizacjach był uwzględniany parametr obsługi domyślnych płatności – wstępnie plany obejmują wersję jesienną.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...