Skocz do zawartości

dane kontrahentów w JPK-V7M

Polecane posty

Mam importowane faktury zakupu i sprzedaży z systemu magazynowego do Rewizora GT. Przy imporcie zaciągają mi się dane kontrahentów takie, jak w systemie magazynowym, dlatego bywa, że po weryfikacji z dokumentem muszę je poprawiać. Problem jest taki, ze pomimo poprawienia danych kontrahenta w ewidencji VAT, kartotece dostawcy lub nabywcy w programie Rewizor, JPK generuje się dalej z błędną nazwą kontrahenta. Dodatkowo kiedy już poprawię ręcznie w części ewidencyjnej JPK nazwę, to przy generowaniu korekty JPK za ten m-c znowu mam błędne dane nabywcy lub odbiorcy. Zastanawiam się, co mogę mieć źle ustawione i czy jest na to sposób. Byłabym wdzięczna za podpowiedź.

 

Link to postu

To nie kwestia ustawień tylko podstaw obsługi programu i kolejności wykonywania operacji - kartoteka kontrahenta, dane kontrahenta na dokumencie VAT, dane kontrahenta w części ewidencyjnej deklaracji to trzy różne zestawy danych, które nie są ze sobą bezpośrednio powiązane, to znaczy zmiana danych w jednym z tych miejsc nie wpływa na dane pozostałych miejscach... Tym samym, aby mieć wszędzie zgodne dane to należy je poprawić zaczynając od źródła, czyli od poprawy kartoteki kontrahenta, następnie należy ponownie wybrać kontrahenta na dokumencie VAT, aby jego dane przeniosły się na dokument VAT (to można zrobić z poziomu dokumentu VAT), finalnie dane z dokumentu VAT przeniosą się do deklaracji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...