Skocz do zawartości

produktyzacja - problem z wystawieniem aukcji

Polecane posty

Witam

zaktualizowałem właśnie z 1.36 na 1.38.1 i mam problem z wystawieniem aukcji po kliknięciu "wystaw ponownie"

problem dotyczy tylko aukcji z załączonym produktem :

 

Serwis nie przetworzył zleconego polecenia:

- Wybrany produkt ma sekcję "Pasuje do" ale nie jest ona przypisana do oferty, użyj produktowej sekcji "Pasuje do". Zaktualizuj dane produktowe w ofercie. (compatibilityTable)
- Wskazany produkt posiada specyfikacje techniczną TecDoc, przypisz ją do oferty. Zaktualizuj dane produktowe w ofercie. (tecdocSpecification)
 
Nie mogę zaktualizować oferty , ponieważ została zamknięta i wystawiona ponownie - naliczanie 10 groszy po 12-to miesięcznym okresie bez sprzedaży
 
dział - motoryzacja
proszę o wskazówki
 
pozdrawiam
Link to postu

no to super .... poprzednia wersja automatycznie nie przenosiła produktu, kasowała go ,  po wystawieniu ponownie, natomiast teraz ręcznie będę musiał kopiować aukcję z poziomu serwisu allegro, w moim przypadku setki aukcji dziennie ...

generalnie sello jest mi już niepotrzebne...

zapewne biorąc pod uwagę, że z działu motoryzacja oprócz mnie nikt pewnie nie korzysta, to czy plany wykonania obsługi tego pola w ogóle istnieją ??

 

Link to postu

Mieliśmy zgłoszenia aby nie usuwać produktu przy powielaniu oferty, więc usuwanie produktu zostało usunięte. Przy powielaniu można usunąć produkt klikając w Wyszukaj a potem OK. Powielanie oferty bez produktu oczywiście tego produktu mieć nie będzie podłączonego.

 

3 godziny temu, Jacek Pagowski napisał:

czy plany wykonania obsługi tego pola w ogóle istnieją ??

Generalnie tak. Aczkolwiek może być tak, ze nasze plany na najbliższy czas zmienią się diametralnie. Spróbujemy dodać obsługę w 1.39 ale jak mówię, pewne istotne decyzje odnośnie kierunku rozwoju Sello są właśnie podejmowane i może to mocno wpłynąć na to co będziemy robić.

Link to postu

Proszę o podanie numeru kategorii w której występuje ten problem.

 

I żebym dobrze zrozumiał, problemem jest brak obsługi (pobierania z katalogu produktów) identyfikatora TecDoc i powiązanej z nim listy Pasuje do, czy fakt, że przy powielaniu aukcji nie czyści się produkt Allegro?

Link to postu

działa następująco:

- po pierwszym wystawieniu pojawia się na wszystkich ofertach błąd, po skasowaniu błędów i ponownym wystawieniu, faktycznie oferty znikają z działu gotowe do wystawienia

- po czym, po pewnym czasie wszystkie oferty 'wracają' do działu, ale sello już ich nie widzi chcąc je ponownie wysłać wyślij/odbierz mimo, że widnieją w gotowe do wystawienia

- dopiero po usunięciu produktu, oferty pojawiają się ponownie jako gotowe do wystawienia

Link to postu
W dniu 27.05.2021 o 21:03, Jacek Pagowski napisał:

po czym, po pewnym czasie wszystkie oferty 'wracają' do działu, ale sello już ich nie widzi chcąc je ponownie wysłać wyślij/odbierz mimo, że widnieją w gotowe do wystawienia

Hmm. Dziwne, bo jeśli aukcje są w przygotowanych to powinny być widoczne w Wyślij/Odbierz. A jaki jest sposób wystawienia o zaplanowanej porze? Czy jest tam ustawione Sello?

 

W dniu 27.05.2021 o 21:03, Jacek Pagowski napisał:

dopiero po usunięciu produktu, oferty pojawiają się ponownie jako gotowe do wystawienia

Raczej nie powinno to mieć znaczenia. Może sam tylko zapis aukcji, ewentualnie jakakolwiek zmiana powoduje, że stają się widoczne?

 

W dniu 27.05.2021 o 21:05, Jacek Pagowski napisał:

po dłuższym czasie - ok. 15min. oferty odznaczają się ponownie z błędem - na czerwono

Jakie tym razem są w nich błędy przypisane?

 

W 1.39 dodana będzie obsługa produktowych specyfikacji Tecdoc oraz listy pasuje do. Sello będzie zapamiętywać identyfikatory tych zestawów danych przypisanych do produktu więc wybierając produkt, przy wystawianiu aukcji będzie od razu załączone te dane. Wyeliminuje to ten pierwszy błąd z brakiem specyfikacji Tecdoc oraz listy pasuje do.

Link to postu
W dniu 31.05.2021 o 16:23, Bartosz Rosa napisał:

Hmm. Dziwne, bo jeśli aukcje są w przygotowanych to powinny być widoczne w Wyślij/Odbierz. A jaki jest sposób wystawienia o zaplanowanej porze? Czy jest tam ustawione Sello?

tak, jest ustawione sello, ale chcąc wystawić ręcznie muszę odhaczyć datę i

W dniu 31.05.2021 o 16:23, Bartosz Rosa napisał:

Jakie tym razem są w nich błędy przypisane?

 

jeśli dobrze pamiętam, to błędy są identyczne

 

W dniu 31.05.2021 o 16:23, Bartosz Rosa napisał:

W 1.39 dodana będzie obsługa produktowych specyfikacji Tecdoc oraz listy pasuje do. Sello będzie zapamiętywać identyfikatory tych zestawów danych przypisanych do produktu więc wybierając produkt, przy wystawianiu aukcji będzie od razu załączone te dane. Wyeliminuje to ten pierwszy błąd z brakiem specyfikacji Tecdoc oraz listy pasuje do.

super :))

czekam z niecierpliwością

 

Link to postu
W dniu 2.06.2021 o 21:23, Jacek Pagowski napisał:

tak, jest ustawione sello

A Sello samo się ustawiło czy tak było ustawione od początku?

 

W dniu 2.06.2021 o 21:23, Jacek Pagowski napisał:

chcąc wystawić ręcznie muszę odhaczyć datę

Odhaczyć, tzn wyłączyć planowane wystawienie? Tak to generalnie działa - jeśli jest podana data i wybrana jest opcja wystawienia przez Sello to aukcje przygotowane nie wyślą się w momencie wysyłania, tylko dopiero jak nadejdzie ustawiona godzina.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

ponawiam temat

po aktualizacji do 1.39.0 produkt i pasuje do działa przy ponownym wystawieniu aukcji tylko wtedy, jeśli załączony produkt do aukcji nie ma aktualizacji

problem polega na tym, że nie wiadomo, które produkty są do zaktualizowania

 

allegro ma możliwość zaznaczenia aukcji i zbiorczo kliknięcia 'aktualizuj danymi z produktu' - gdyby była w sello taka możliwość, to podejrzewam, że po wykonaniu tych operacji przed kliknięciem 'wystaw ponownie' problem automatycznie by zniknął

 

próbowałem to ominąć i zaktualizowałem produkt w serwisie allegro, po czym w sello pobrałem pełne dane i wystaw ponownie, ale to nic nie zmienia

 

sello.jpg

Link to postu

do aukcji przypisany jest produkt na podstawie bazy TecDoc - jeśli od momentu gdy sello pobrało 'produkt allegro' w bazie TecDoc nic się nie zmieniło (nie została dodana nowa informacja do produktu) to w momencie ponownego wystawiania tej oferty w sello nie ma błędu

 

druga możliwość - przy wystawianiu aukcji nie było jeszcze produktu allegro, więc jest tworzony 'produkt' na podstawie mojej oferty - po pewnym czasie , gdy produkt allegro jest już dostępny pojawia się aktualizacja :

 

 

sello.jpg

sello.jpg

Link to postu

Rozumiem. Jeśli dane TecDoc lub pasuje do zmieniły się w Allegro, to powinno wystarczyć pobranie danych danej oferty do Sello. Wtedy zamiast listy TecDoc oraz pasuje do w Sello zapisany zostaje identyfikator tych danych z Allegro powiązany z konkretnym produktem. No chyba, że w Allegro te identyfikatory nie są zmieniane w ofercie to i pobranie tych danych do Sello nic nie da.

Błąd wskazuje, że w tej konkretnej ofercie w ogóle nie było przypisania TecDoc ani w Allegro ani tym bardziej w Sello. Może przypisanie to pojawiło się już po wystawieniu danego przedmiotu. Inaczej pobranie danych z Allegro powinno wystarczyć aby Sello posłużyło się tym identyfikatorem przy ponownym wystawianiu/aktualizacji oferty.

Link to postu

był przypisany produkt, ponieważ chciałem sprawdzić , czy po wystawieniu przez sello będzie zarówno produkt , jak i pasuje do

jak już pisałem wcześniej próbowałem to ominąć i zaktualizowałem produkt w ofercie z poziomu serwisu allegro , zaktualizowałem w sello i wystawiłem ponownie - błąd był identyczny

aby wystawić ofertę musiałem ręcznie usunąć identyfikator

Link to postu

Proszę podesłać log z wysyłania takiej oferty.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...