Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Nadal słaba jakość treści (w kliencie poczty) w wyniku użycia zoom-u aplikacyjnego, ver. 12

Polecane posty

Witam,

 

Zainstalowałem ver. 12, widzę jednak, że nadal występuje problem z odpowiednim skalowaniem czcionek w oknie klienta poczty (patrz załącznik).

Na liście zmian znalazłem info, że poprawiliście Państwo program w tym zakresie, może muszę coś gdzieś jeszcze ustawić?

 

P.S. Cieszę się, że zmieniliście Państwo kolorystykę belki Multiprogramu, teraz jest bardziej minimalistycznie i nie męczy to tak wzroku. 

Jedynie co to trochę brakuje mi mnemoników przy danej pozycji np. "EM Poczta" może jednak wynikać to z tego, że ja ich jeszcze nie znam na pamięć bo używam NEXO jedynie okazjonalnie.

Fajną opcja jest to, że zsuwając pasek mulitpogramu, pojawiają się tylko mnemoniki.

 

 

PYTANIE/SUGESTIA

Jak można przełączać się po multi programie, miedzy np. Re, Su, Ge?

Jeśli nie ma takiej opcji - może tez oprogramujcie to mnemonikami, typu SU to będzie subiekt, RE to rewizor... bo w początkowej fazie nauki przełączanie się miedzy programami (póki nie nauczymy się mnemoników na pamieć) jest konieczne.

 

 

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Cytat

Jedynie co to trochę brakuje mi mnemoników przy danej pozycji 

Pojawiają się, gdy są potrzebne, tj. przy naciśnięciu Ctrl+Spacja.

 

Cytat

Jak można przełączać się po multi programie, miedzy np. Re, Su, Ge?

Można klikać w ikonku Re, Su, Ge w lewym górnym rogu programu. Jeżeli chodzi Panu o przełączanie z klawiatury, to póki co nie ma takiej możliwości.

Link to postu
11 minut temu, Piotr T. napisał:

Pojawiają się, gdy są potrzebne, tj. przy naciśnięciu Ctrl+Spacja.

 

Można klikać w ikonku Re, Su, Ge w lewym górnym rogu programu. Jeżeli chodzi Panu o przełączanie z klawiatury, to póki co nie ma takiej możliwości.

 

Ad. 1

Faktycznie pojawiają się. Nie zauważyłem tego w pierwszej chwili.

Dziękuję za info.

 

Ad. 2

Oczywiście chodzi o przełączanie z klawiatury, przecież dążycie z programem do obsługi go w taki właśnie sposób (ergonomiczny).

Taka możliwość ewidentnie by się przydała (jest naturalnie spójna z waszym dotychczasowym podejściem) bo z jednej strony mamy świetne mnemoniki a z drugiej aby przełączyć się miedzy multiprogramem trzeba użyć myszki.

 

 

Link to postu

Tak, w celach edukacyjnych chciałbym się przełączać.

Oczywiście wiem, że niezależnie jaki program mam aktywny (w sensie widzę jego moduły) to mimo tego mogę wywoływać nadal mnemoniki dotyczące wszystkich podpiętych programów co jest super opcją.

Widzę, jednak, że spacją też mogę wywołać tablicę z rozpiską globalną - to też jest dobre.

 

A co z wyświetlaniem treści bo tak naprawdę to jest na tym etapie najważniejsze?

 

 

Link to postu
5 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Zainstalowałem ver. 12, widzę jednak, że nadal występuje problem z odpowiednim skalowaniem czcionek w oknie klienta poczty (patrz załącznik).

Na liście zmian znalazłem info, że poprawiliście Państwo program w tym zakresie, może muszę coś gdzieś jeszcze ustawić?

 

Jeżeli chodzi o tego typu kontrolkę to otrzymałem informację, że niewiele możemy z nią zrobić, ze względu na zewnętrzne pochodzenie, natomiast niewykluczone, że przyjrzymy się jej jeszcze w wersji 13. Jeżeli czas pozwoli ;).

Link to postu

Panie Mateuszu,

 

Mam nadzieję, że jednak jakoś poprawicie tą kontrolkę z czasem bo używanie zoom-u w programie (w kliencie poczty) jest problematyczne.

Ten problem chyba dotyczy tylko okienka odczytu wiadomości e-mail w kliencie poczty,  po powiększeniu tekst jest nieostry/wręcz rozmyty (ciężko się czyta takie wiadomości), usterka występuje zawsze gdy używany jest zoom. Oczywiście uzywajac zoomu powiększają się inne teksty w programie jak chociażby okienko z listą maili, belka menu, zestawienie faktur itd.. i tam już problem nie występuje.

 

Ja zoom używam ponieważ mam dość wysoką rozdzielczość w monitorach i przy zoom-ie praca staje się bardziej ergonomiczna.

 

Jedynie co zauważyłem na listach to fakt iż wgraliście ikonki które się nie skalują (np. ikonka spinacza na liście z mailami wskazujaca, że do maila jest ząłacznik) po powiększeniu staje się nieostra. Skoro dążycie do doskonałości z NEXO to, to jest do poprawy. 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

  

Link to postu

Skoro nie wiadomo czy i kiedy poprawicie wyświetlanie wiadomości powiększonych za pomocą funkcji zoom (efekt rozmazania).

To proponuję abyście chociaż rozdzielili zoom działający w całym systemie (na wszsytkich gridach) z tym z poczty.

 

Ten suwak systemowy może działać na wszystkich listach a użycie jednocześnie scrola+ctrl w wiadomości mogłoby działać tylko lokalnie w poczcie.

Wówczas w całym systemie z korzyścią będę używał zooma a na poczcie nie... bo wiadomości są rozmazane i ciężko się do tego przyzwyczaić a próbuje któryś kolejny dzień z rzedu.

 

Powyższe rozwiązanie dałoby więcej elastyczności bo proszę zauważyć jedną rzecz:

- wielkosć poszczególnych list (gridów) oraz menu moze pasowac klientowi (bo stosuje typowy wyswietlacz i rozdzielczość)

- nie pasować może mu jednak wielkosć uzytej czcionki w danej wiaodmosci e-mail bo on na to nie ma wpływu jak nadawca sformatuje wiadomość i nazwyczajniej w świecie czase wiaodmosć trzeba powiekszyć per dany przypadek.

 

Mówiać krotko rozdzielenie tych zoomów jest zasadne ogólnie a przy okazji trochę pomoże do momentu do póki sobie nie poradzicie z tym rozmazaniem....

  

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Obiecywałem, że się odezwę i to czynię.

Choinkowa wersja 13 przyniosła rozwiązanie w kontekście działania zoomu aplikacyjnego (patrz printscreen poniżej - zoom aplikacyjny 1,3, rozdzielczość 2560x1440 px, 27")

Zoom 1,2 oraz 1,4 działa idealnie. Dla zoom-ów nieparzystych należy ustawić ostrość poprzez zmianę wielkości okna. 

 

Szczególne podziękowania dla Pana Marka i zespołu Gestor-owego :)

Dobra robota.

 

PS. Jedyna mała uwaga, kiedyś z czasem moglibyście zoom pocztowy z resztą zoomu aplikacji rozdzielić. Idealna wielkość interfejsu to 1.3 a podglądu poczty 1.2. Tylko informacyjnie rozmazuje jeszcze w podglądzie INSmail.

panorama.png

 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
16 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

 

PS. Jedyna mała uwaga, kiedyś z czasem moglibyście zoom pocztowy z resztą zoomu aplikacji rozdzielić. Idealna wielkość interfejsu to 1.3 a podglądu poczty 1.2. Tylko informacyjnie rozmazuje jeszcze w podglądzie INSmail.

 

Dziękujemy raz jeszcze za pochwały :)

Rozdzielenie "zoomów", jak i problem z InsMailem odnotowujemy.  

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ustawienie zoomu na wielkości parzyste 1,2 czy 1,4 działa idealnie.

 

Aby ustawić nieparzyste (a nam najbardziej przypadł do gustu 1,3) trzeba się troszkę natrudzić.

No i teraz jak się znów przypadkiem ruszy (w ferworze codziennej walki to się zdarza) to znów trzeba powalczyć by to ustawić ponownie.

 

Może byłaby zatem szansa abyście zaimplementowali funkcję kotwicy, uniemożliwiającą zmianę wielkości okna ręcznie (gdzies w opcjach, checkbox o znaczeniu: brak możliwości zmiany wielkości okna podglądu wiadomości)

 

Tą kotwice (w formie pinezki) można też dodać wprost obok licznika wiadomości z prawej strony widoku EM

 

k1.png

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 13.01.2017 at 13:42, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Może byłaby zatem szansa abyście zaimplementowali funkcję kotwicy, uniemożliwiającą zmianę wielkości okna ręcznie (gdzies w opcjach, checkbox o znaczeniu: brak możliwości zmiany wielkości okna podglądu wiadomości)

 

Pomysł odnotowany :)

Nie obiecuję jednak żadnych terminów realizacji. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...