Skocz do zawartości

zamknięcie roku i przeksiegowania końcowe

Polecane posty

Witam,

 

Będę zamykał pierwszy raz w tym programie rok 2020 i mam klika pytań do szanownych użytkowników.

 

Przed zamknieciem pownienem wykoań przeksiegowania na konto 860 wykorzystując mechanizm pieczęci księgowej.

Poniżej fragment tej pieczęci. Czy ona jest prawidłowa ? Mam wątpliwości ponieważ jej działanie wymusza wybieranie pozycji ze słowników co równa się prawie ręcznemu księgowaniu zważywszy na czas poświecony na utworzenie tej pieczęci.

 

image.png.5774fa9ebdef4061cbc458265c5a866f.png

Załużmy, że przeksięgowanie poszło, czy możliwe jest zrobienie zestawienia RZiS z prawidłowymi wartościami czy będzie to zestawienie zerowe (konta wynikowe nie mają salda) lub jak to zagadnienie powinno się rozwiązać?

 

Rozumiem, że dalsze postepowanie to:

 

1. z meni Operacje\Okresy obrachunkowe\Wstępne zamknięcie

2. z meni Operacje\Okresy obrachunkowe\Ostateczne zamknięcie

3. zmiana okresu na rok 2021

4. utwórz BO na podstawie BZ

 

 

Jeżeli coś pominołem proszę o korektę i ewentualne uwagi.

 

Pozdrawiam

Andrzej Kocybowski

 

Link to postu

Dzień dobry,

proszę zapoznać się z artykułami e-Pomocy technicznej opisującymi zagadnienia związane zarówno z zamknięciem jak i otwarciem okresu obrachunkowego.

Link to postu
W dniu 24.03.2021 o 15:23, Katarzyna Tubielewicz napisał:

Dzień dobry,

 

z tego co rozumiem pyta Pan o uprawnienie w nexo, które pozwoli użytkownikowi przeglądać zaksięgowane dokumenty wraz z podglądem .pdf przy jednoczesnym braku dostępu do Portalu Biura. Jeżeli tak, to w tym wypadku należy odebrać danemu użytkownikowi uprawnienie "Portal Biura - zarządzanie" i mimo braku dostępu do PB, użytkownik wciąż będzie widział podpięte .pdf do zapisów księgowych.

 

Link to postu

. . wydaj mi sie że temat Jak przeksięgować kwoty z kont wynikowych na wynik finansowy?  nie omawia zagadnienia wyczerpująco lub pomija istotne szczegóły lub zagadnienie jest opisane w innym miejscu.

Chodzi mi o pieczęć księgową dla układu kont z dwoma słownikami w analityce np.:

 

402-2-słownik1-słownik2

 

gdzie

słownik1 na np 30 pozycji

słownik2 na np 5 pozycji

 

Jak uniknąc ręcznego wpisywania tych kont, i czy program (w tym wypadku mechanizm pieczęci księgowej) będzie wiedział że przeksięgowania należy wykonać rekurencyjnie dla każdej pozycji słownika1 wyszyskie pozycjie słownika2

 

AK

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...