Skocz do zawartości

WINDYKACJA REWIZOR NEXO

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Wdrażamy windykację w programie REWIZOR NEXO, bardzo proszę o wsparcie.

  1. ZAŁOŻENIE UŻYTKOWNIKA - jakie minimalne uprawnienia musi posiadać użytkownik aby w pełni obsłużyć moduł windykacja. Chciałabym odciąć dostęp do podglądu np. płatności lub innych danych poufnych - co jest niezbędne?
  2. Czy jest możliwość zmiany treści dokumentów windykacyjnych? Chodzi mi o wzorzec wydruku wezwania do zapłaty / przypomnienia. Czy jest możliwość zmiany treści zaznaczonej na żółto?

 

image.thumb.png.5aaf4633faf28b516659dee5f2ea6974.png

 

3. Utworzyłam szablony wiadomości - czy można podłączyć szablon wiadomości z widoku: WINDYKACJA>DOKUMENTY WINDYKACYJNE>DRUKUJ> ZAZNACZ "WYŚLIJ EMAIL"

 

Bardzo proszę o pomoc.

Link to postu

Dzień dobry,

W dniu 15.06.2021 o 11:12, Sara Hoder napisał:
  • ZAŁOŻENIE UŻYTKOWNIKA - jakie minimalne uprawnienia musi posiadać użytkownik aby w pełni obsłużyć moduł windykacja. Chciałabym odciąć dostęp do podglądu np. płatności lub innych danych poufnych - co jest niezbędne?

Nie mamy gotowych rozwiązań dla konkretnych scenariuszy - dostosowanie uprawnień leży w gestii użytkownika.

W dniu 15.06.2021 o 11:12, Sara Hoder napisał:
  1. Czy jest możliwość zmiany treści dokumentów windykacyjnych? Chodzi mi o wzorzec wydruku wezwania do zapłaty / przypomnienia. Czy jest możliwość zmiany treści zaznaczonej na żółto?

Zmiany są możliwe w zaawansowanej edycji wzorców wydruku Stimulsoft.

W zaznaczonych przez Panią polach są wprowadzone metody pobierające treść w zależności od rodzaju wezwania (Raport - Strona pierwsza i Raport - Strona druga).

image.png.6fd2ce3be3db13c6930f9930bdd6184a.png

image.png.208f32fb7804d1def4f49a0beba6c102.png

Tekst należałoby zmienić na oczekiwany na zakładce Code dla wybranej metody.

image.png.3dfb9637f63a90da9130c1eff4ca3f2f.png

W dniu 15.06.2021 o 11:12, Sara Hoder napisał:

3. Utworzyłam szablony wiadomości - czy można podłączyć szablon wiadomości z widoku: WINDYKACJA>DOKUMENTY WINDYKACYJNE>DRUKUJ> ZAZNACZ "WYŚLIJ EMAIL"

W szablonie wiadomości ma Pani możliwość wybrania miejsca wykorzystania. 

Wspomniana funkcja umożliwia ograniczenie listy szablonów e-mail np. w oknie wysyłki dokumentów wyłącznie do tych szablonów, które dotyczą tego miejsca. 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Witam,

 

A czy jest możliwość by z subiekta nexo wysyłać do danej FV zwykłe przypomnienie e-mail o zaległej płatności. 

Czasami zdarza się, że klient spóźnia się 3-4 dni i nie na miejscu jest wysyłanie oficjalnego wezwania do zapłaty (za zwyczaj wszystko jest w terminie). Inne systemy posiadają taką funkcję. Wysyła się zwykła wiadomość e-mail z informacją o nr FV, kwocie i terminie zapłaty + ew duplikat FV w załączniku. 

Obecnie robimy to ręcznie ^^

 

Link to postu

To znam :). Miałam na myśli formę bardziej prostą.

Bardziej myślałam o funkcji, w której klikam prawym przyciskiem myszy na FV i wybieram "wyślij przypomnienie płatności" i system generuje e-maila z tekstem

 

"Szanowni Państwo,

Przypominamy, że minął termin płatności za FS 32/06/2021 na kwotę 96 800,00 zł – do 17.06.2021

Prosimy o uregulowanie zaległych płatności."

 

a w momencie, w którym termin dopiero się zbliża coś na zasadzie

 

"Szanowni Państwo,

Przypominamy, że zbliża się termin płatności za FS 32/06/2021 na kwotę 96 800,00 zł – do 17.06.2021

Prosimy o terminową wpłatę."

 

Inne programy mają takie funkcje, bo dostajemy stale od klientów przypomnienia o zbliżających się terminach płatności. Szukam czegoś takiego w subiekcie nexo.

Link to postu
W dniu 17.06.2021 o 08:58, Przemysław Werner napisał:

 

W szablonie wiadomości ma Pani możliwość wybrania miejsca wykorzystania. 

Wspomniana funkcja umożliwia ograniczenie listy szablonów e-mail np. w oknie wysyłki dokumentów wyłącznie do tych szablonów, które dotyczą tego miejsca. 

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie - w REWIZORZE NEXO PRO można utworzyć szablon wiadomości ale nie ma możliwości użycia go nigdzie?

Jedyna opcja którą mogę wybrać to "Dowolne" . Czy musimy posiadać Gestora, aby móc to zrobić? 

Link to postu

Wybranie opcji Dowolny nie wyklucza możliwości wykorzystania szablonu w wiadomości mailowej w dokumencie windykacyjnym. Jeżeli korzysta Pani z opcji Drukuj - Wyślij e-mail, to wystarczy wybrać zdefiniowany szablon wiadomości z listy rozwijanej (w tym przypadku Windykacja to nazwa szablonu wiadomości).

image.png.68c809c435955d41b56893100fa3810e.png

Proszę pamiętać o tym, że opcja szablonu wiadomości podpowie się dopiero po skonfigurowaniu poczty wychodzącej w programie.

W rezultacie zostanie otwarte okno wiadomości z treścią wg zdefiniowanego szablonu i dokumentem w załączniku.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dzień dobry ;)

 

Właśnie w tym momencie chciałam Panu napisać, że to znalazłam .

 

Jednak to jeszcze nie koniec!

Kolejny problem wynika z konfiguracji - nie mogę wysłać wiadomości.

image.png.264102adfd355f124bfc47cb92ff26a7.png

Konto pocztowe skonfigurował mój informatyk - wszystkie dane są poprawne- dwa razy sprawdził poprawność.

Konfiguracja poczty przychodzącej jest okej - a poczta wychodzącej jest błąd.

image.thumb.png.557db46b4087ed40d6236fc05220d81e.png

image.png.a22c6bf96a80655f9b74b9f971523592.png

 

Czy ma Pan jakieś wskazówki - co to może być?

Czy jest to problem naszej poczty?

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...