Skocz do zawartości

Kiedy to się skończy ?

Polecane posty

Problem z wywalaniem błędu "Niepoprawna wartość ceny wywoławczej (min. 1 zł). (0x80004005)" kiedy cena jest większa od 1zł ?!?!? Jak ręcznie poprawię cenę to aukcja idzie tylko .... czy tak powinno być żebym ręcznie musiał to poprawiać (tym bardziej że przy aukcjach z licytacją nie działa funkcja "ustaw cenę sprzedaży")

 

Tyle razy błąd zgłaszany...ech...

Link to postu

Gdyby cena była większa od 1 to by nie był zgłaszany błąd. Proszę o zrzut ekranu po otwarciu takiej aukcji.

 

To jest kura panie generale....

Jeżeli wystawiam aukcję z towaru o wartości większej niż 1zł no to chyba sello nie powinno pokazywać błędu "że cena powinna być większa od 1zł" a Pan Panie Bartku nie powinien mówić, że skoro sello pokazuje błąd to znaczy cena MUSIAŁA BYĆ mniejsza niż 1zł. Bo nie była.

 

 

Np. cena jest 59,00zł a sello nie chce takiej aukcji wystawić. Jeśli ręcznie wejdę w taką przygotowaną aukcję i zmienię cenę na jakąkolwiek inną wartość (a czasami wystarczy nawet "zmienić" na taką samą), wtedy aukcja się wystawi.

 

Mówię tylko o sytuacji kiedy wystawiam aukcje z towarów.

Link to postu

Dobrze, ale ja tego błędu na oczy nie widziałem, proszę zatem o dowód w postaci chociażby zrzutu ekranu, na którym widać, że ta cena jest większa a Sello zgłasza podany błąd.

 

Panie Bartku, wychodzi na to, że ma mnie Pan za idiotę, że skoro mówię, że aukcja jest większa do 1zł i jest błąd a Pan potrzebuję dowodu.

 

Dobrze gdzie mam Panu wysłać te zrzuty i proszę powiedzieć co mam konkretnie zrzucić?

Link to postu

Nie chodzi o to że mam o kimś takie czy inne zdanie. Mechanik samochodowy też nie naprawi samochodu bez oględzin, nawet jeśli klient będzie się upierał, że coś mu stuka w podwoziu, a wszelkie możliwe badania podwozia tego nie wykazują. To akurat wiem z własnego doświadczenia. Czy mechanik miał mnie zatem za idiotę? Wątpię.

 

W tej chwili jedyne co mamy to Pana zdanie, że działa to niepoprawnie i moje, że "u nas działa poprawnie". Nie neguję tym samym problemu, aczkolwiek nie mamy podstaw i punktu zaczepienia aby szukać a tym bardziej poprawić błąd.

Druga sprawa jest taka, że często bywa iż osoba zgłaszająca błąd po prostu nie zauważa czegoś co możemy my zauważyć (bo znamy działanie programu od kuchni) - co może pomóc w diagnozie problemu. Przykładowo jakieś specyficzne zestawienie cech wybranych w oknie. Po jednym zdaniu stwierdzającym błąd, po prostu nie mamy możliwości stwierdzenia czegokolwiek.

 

Na początek wystarczy zrzut ekranu, na którym widać wpisane ceny i błąd pojawiający się przy sprawdzaniu ceny aukcji. Pomocne może też być dorzucenie loga z tej sytuacji. Screeny można wysłać na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku. Tam też można otrzymać instrukcję włączenia logowania.

Link to postu

czasem sie taki blad zdarza ale to jest wiona allegro bo sciaga cena 51,90747474 co jest nierealne...

 

dlatgo po wpisaniu nowej ceny on znika i nie ma porblemu.. ale to jest naprade bardzo rzadko. jednak na milion aukcja

 

Tak, kolega litex mi pomógł, bardzo dziękuję. Z przyjemnością klikam "pomógł"!

 

W subiekcie choć cena widnieje np. 19,00 to ponieważ liczona jest z ceny netto może być np. 19,0035. Po zaokrągleniu w subiekcie cen i zsynchronizowaniu z sello towar się wystawił bez problemu.

 

Pana Bartka natomiast uprzejmie proszę aby może spowodował by sello w takiej sytuacji nie głupiało tylko wystawiało do tej zaokrąglonej ceny 19,00zł (bo i nawet treść błędu jest bez sensu bo cena nie jest mniejsza od 1zł)

 

Pozdrawiam,

Link to postu

Nie chodzi o to że mam o kimś takie czy inne zdanie. Mechanik samochodowy też nie naprawi samochodu bez oględzin, nawet jeśli klient będzie się upierał, że coś mu stuka w podwoziu, a wszelkie możliwe badania podwozia tego nie wykazują. To akurat wiem z własnego doświadczenia. Czy mechanik miał mnie zatem za idiotę? Wątpię.

 

W tej chwili jedyne co mamy to Pana zdanie, że działa to niepoprawnie i moje, że "u nas działa poprawnie". Nie neguję tym samym problemu, aczkolwiek nie mamy podstaw i punktu zaczepienia aby szukać a tym bardziej poprawić błąd.

Druga sprawa jest taka, że często bywa iż osoba zgłaszająca błąd po prostu nie zauważa czegoś co możemy my zauważyć (bo znamy działanie programu od kuchni) - co może pomóc w diagnozie problemu. Przykładowo jakieś specyficzne zestawienie cech wybranych w oknie. Po jednym zdaniu stwierdzającym błąd, po prostu nie mamy możliwości stwierdzenia czegokolwiek.

 

Na początek wystarczy zrzut ekranu, na którym widać wpisane ceny i błąd pojawiający się przy sprawdzaniu ceny aukcji. Pomocne może też być dorzucenie loga z tej sytuacji. Screeny można wysłać na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku. Tam też można otrzymać instrukcję włączenia logowania.

 

Panie Bartku, nie mam zamiaru się z Panem boksować ale przykład z mechanikiem chybiony. Lokalizacja przez użytkownika stuków w podwoziu to sprawa bardzo trudna (i subiektywna) natomiast aby rozpoznać że 19zł jest większe od 1zł wystarczy ukończyć "zerówkę" ;)

 

CO do problemu to już wie Pan gdzie jest błąd (sello wywala ten błąd kiedy cena jest np. 19,0035zł choć widnieje 19,00zł) i uprzejmie proszę o stosowną poprawkę.

Link to postu

Proszę jednak zauważyć, że jeśli wpiszę w Sello cenę 19 PLN, i próbuję wystawić aukcję, to w zasadzie mi się to uda. Nie jest to zatem błąd powtarzalny do czasu aż nie pozna się dodatkowych faktów, które mogą go powodować. Bez wiedzy nt. tego szczegółu z zaokrąglaniem szanse na powtórzenie tego błędu a więc i możliwość jego naprawienia są bardzo znikome. Sprawdzimy zatem błąd z cenami z Subiekta.

 

 

edit:

Proszę jeszcze w Sello, wybrać z parametrów listy z towarami Ctrl+Shift+L (operacje na liście\parametry listy) dla kolumny z ceną format z 4 miejscami po przecinku i podać cenę towaru. Wygląda na to, że nie dla wszystkich wartości błąd ten występuje.

Link to postu

Proszę jednak zauważyć, że jeśli wpiszę w Sello cenę 19 PLN, i próbuję wystawić aukcję, to w zasadzie mi się to uda. Nie jest to zatem błąd powtarzalny do czasu aż nie pozna się dodatkowych faktów, które mogą go powodować. Bez wiedzy nt. tego szczegółu z zaokrąglaniem szanse na powtórzenie tego błędu a więc i możliwość jego naprawienia są bardzo znikome. Sprawdzimy zatem błąd z cenami z Subiekta.

 

 

edit:

Proszę jeszcze w Sello, wybrać z parametrów listy z towarami Ctrl+Shift+L (operacje na liście\parametry listy) dla kolumny z ceną format z 4 miejscami po przecinku i podać cenę towaru. Wygląda na to, że nie dla wszystkich wartości błąd ten występuje.

 

Mnie wygląda na to, że problem dotyczy każdego towaru którego format cen jest ##,00##zł

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...